Duratect, którego jest kilka rodzajów jest mocniejszy od SuperTitanium, które jest obecnie najniższą twardością u Citizena w tytanie. Oczywiście najniższą u Citizena oznacza kilkukrotnie twardszą niż u konkurencji.
_________________ Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Pomógł: 25 razy Wiek: 53 Dołączył: 09 Lut 2010 Posty: 7497 Skąd: Zielona Góra
#831 Wysłany: 2021-10-17, 20:12
Maro66 napisał/a:
Duratect, którego jest kilka rodzajów jest mocniejszy od SuperTitanium, które jest obecnie najniższą twardością u Citizena w tytanie. Oczywiście najniższą u Citizena oznacza kilkukrotnie twardszą niż u konkurencji.
U Citizena nie ma zwykłego PVD, a przynajmniej nie w Radio Conotrolled z szafirem. Kłopot w tym, że nie ma tego modelu na stronie japońskiej Citizena, a niemiecka, czy polska często ma głupoty napisane lub brakuje konkretnych informacji. Ja przy tym modelu stawiałbym na powłokę CNG. Brzmi głupio, ale to powłoka podobna do PVD, tylko ma jedna więcej warstwę dodatkowo utwardzającą. DLC to nie jest, ale z pewnością zachowuje się lepiej niż PVD we wszystkich innych markach zegarkowych. Swoją drogą mało się o tym mówi, żeby nie powiedzieć wcale, a Citizen od jakiegoś czasu, w wyższych lub specjalnych modelach stosuje utwardzaną stal. Jest ona powlekana powłoką taką jak SuperTitanium, a przynajmniej stal mam mieć identyczną twardość jak utwardzany tytan. Nie wiem, czy łączą powierzchniowo stal z tytanem, czy jak? W ten sposób zostały wykonane modele Citizen Tough w tym jest model dodatkowo pokryty DLC. tutaj z grubsza opisane https://www.citizenwatch....BN0217-02E.html Wychodzi, że łączą stal z tytanem. W tej samej technologii został wykonany również model CC3067-11L. I tutaj to się sprawdza. Głównie za sprawą jakości powłok. DLC w Citizenie, to nie to samo DLC, co w innych markach. Np w Steinharcie jest turbo gówniana. Wiem, bo miałem. Nowy zegarek przyjechał z ubytkami. W Orisie była trochę lepsza, ale przy tej od Citizena również była słaba. Pewnie ze względu na podkład, czyli zwykłą stal. Jednak jak położymy taką na stop 5 razy twardszy od stali, to i DLC będzie dawać radę. W końcu jest wykorzystywana do powlekania noży tokarskich.
_________________ Time is meaningless, and yet it is all that exists.
A proszę bardzo To nic takiego. Chciałem kiedyś zgłębić konstrukcję kilku swoich zegarków i szukałem informacji.
Dziwi mnie trochę fakt, że europejska dystrybucja nie chwali się niuansami technologicznymi Citizena i nie wykorzystuje ich...
Podam prosty przykład. Zegarek CC3067-11L. Nie ma szans znaleźć w europejskiej dystrybucji informacji dokładnych o budowie koperty (to o czym pisałem wyżej). Próżno również szukać informacji o tym, że zegarek sam kalibruje położenie wskazówek, ma system przeciwuderzeniowy, który nie pozwala przesunąć się wskazówkom. Działa to również przy silnych polach magnetycznych. A najciekawsza jest autonomia zasilania. W trybie oszczędzania energii zegarek ma wtrzymać 7 lat... 7 LAT! Z europejskiej dystrybucji poszła informacja, że 5 lat... Bo co? Pewnie jakieś idiota pomyślał, eee tam niemożliwe, nikt w to nie uwierzy że 7, powiedzmy głupim ludziom 5 lat, to i tak dużo, a Szwajcarzy i tak wypadną blado... Aktualizacja czasu z satelitów trwa 3 sekundy. Sprawdzałem i faktycznie. Oczywiście mowa o czasie od złapania satelity do zakończenia korekty czasu.
_________________ Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Ostatnio zmieniony przez Maro66 2021-10-18, 23:10, w całości zmieniany 1 raz
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach