Poprzedni temat «» Następny temat
Amfibia auto stoi :/
Autor Wiadomość
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #1  Wysłany: 2020-03-24, 14:50   Amfibia auto stoi :/

Witam, mam problem z amfibią która spadła na betonową posadzkę deklem do dołu bo się mesch otworzył niespodziewanie :wkurzony: :głową w mur: plask
Zegarek chodził i po kilku dniach zauważyłem że się blokuje rotor automatu. Okazało się ze część mechanizmu od auto tj. jedno z kół wysuneło i blokowało rotor, więc je wsunąłem i wszystko było ok. Było ok na ok dobę a potem staną. Balans cały, rotor się kręci, z korony nakręcam i ok ale tak jak by coś zablokowało mechanizm. Bo balans jest zblokowany i na widełkach od balansu bardzo zredukowana gra.
Ma ktoś z was pomysł co to możne być i czy da się to uratować? Możę trzeba by po prostu podmienić mechanizm? Wiecie gdzie można dostać tylko mechanizm do amfy noworuskiej w automacie za nieduże pieniądze? Choć wolał bym go zreanimować bo mam fajne wspomnienia z tym zegarkiem między innymi wakacje na Reunion i szlak mnie trafia jak pomyślę ze mechanizm mam inny dawać do niego :/
Z góry dzięki ;)
 
 
Odin 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 12 razy
Wiek: 47
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 921
Skąd: Pomorskie
 #2  Wysłany: 2020-03-24, 22:56   

Pokaż zdjęcie mechanizmu, to się zobaczy. Prawdopodobnie pękła blaszka przytrzymująca na miejscu koła przekazujące napęd z wahnika.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #3  Wysłany: 2020-03-25, 06:56   

A patrzyłeś czy nie wyskoczył antywstrzas? Bo to pierwsze co powinno polecieć, typowym objawem jest ograniczona praca koła balansowego lub jej brak, a w zależności od ułożenia, pacjent może wykazywać jeszcze ślady życia.
_________________
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #4  Wysłany: 2020-03-25, 19:10   

A gdzie kupowałeś tego noworusa?
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
baro 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 231
Skąd: Francja
 #5  Wysłany: 2020-03-26, 15:16   

Oto mechanizm:

Jedno z tych dwóch małych kół zębatych od auto wysunęło się w górę i blokowało rotor wiec je delikatnie wsunąłem po czym zegarek chodził bez problemu około dobę.

Teraz widzę że mechanizm jest zblokowany i sekunda nie drgnie bo gra między widełkami balansu a tym kołem wychwytowym jest minimalna.
Rotor od auto chodzi dobrze i nakręcam go z korony również. Wskazówki sie kręcą jak ustawiam godzinę.


Nigdy nie skumałem jak działa i jak wygląda antywstrząs. Jak sie do niego zabrać?

Zegarek odkupiłem od kogoś był jak nowy. Co sądzicie ogólnie o tym wszystkim?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2020-03-26, 16:03   

baro, w takim przypadku to z opisu i zdjęć nie da się postawić diagnozy, tutaj trzeba spojrzeć przez lupę i sprawdzić newralgiczne punkty. Kółka które opisujesz to koła od automatycznego naciągu i one jako takie nie mają wpływu na to czy zegarek "chodzi" czy nie (mają o tyle że uczestniczą w procesie naciągu automatycznego , ale naciąg sprężyny można uzyskać nakręcając ręcznie...no ale one w tym też uczestniczą) Antywstrząs to jest takie zabezpieczenie czopów osi koła balansu, w kółku które narysowałeś to ta mała rubionwa kropka po prawej stronie koła na mostku balansu. Sam lepiej w tym nie grzeb bo możesz bardziej zaszkodzić niż pomóc, idź z tym do zegarmistrza.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum