Poprzedni temat «» Następny temat
Parnis portugalczyk przestał się nakręcać
Autor Wiadomość
User019 
Kulis

Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Łódź
 #1  Wysłany: 2019-02-07, 22:10   Parnis portugalczyk przestał się nakręcać

Parnis portugalczyk, szklana przykrywka. Zablokowała się koronka - nie daje się nakręcać . Koronka obraca się do tyłu a także mozna ustawić godzinę.

Odkręciłem przykrywkę i ręcznie rotor też nie obraca się w stronę w którą się nakręca. Do tyłu luzem się kręci.

Czy to jakaś znana usterka? czy wiecie jak to naprawić?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2019-02-07, 22:45   

Przyczyn może być kilka, wszystkie związane z naciągiem i modułem automatu, zrób jakiś fotki mechanizmu w różnych pozycjach wahnika tak żeby było widać szczegóły.
_________________
 
 
User019 
Kulis

Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 2
Skąd: Łódź
 #3  Wysłany: 2019-02-07, 22:56   

dziekuję za odpowiedź. Jutro zrobię fotki.

Z tego co dziś patrzyłem to od koronki lecą dwa małe kółeczka zębate leżące już w poziomie z czego drugie kółko ma widoczne luzy na osi czego efektem jest że to kółko zębate rusza się na boki. Nie wiem czy tak ma być "by design" czy to moze byc przyczyna? Z kolei zapadka na dużym kółku działa poprawnie ale jej odciągnięcie nie powoduje że wraca możliwość dokręcania

Fotka nie jest real ale u mnie to wyglada identycznie



[ Dodano: 2019-02-07, 22:59 ]
Dodam ze koronka przy dokręcaniu juz się od pewnego czasu przycinała a teraz to już całkiem.

O ile na pierwszym małym kółku jest wkręt z nacięciem to drugie kółko ma zdobiona oś która nie sprawia wrażenia aby się dało ją dokręcić
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2019-02-08, 13:45   

To kółko przykręcone śrubą z trzema nacięciami ma lewy gwint i dokręca się w lewo, luz na tym kole jest prawidłowym objawem, koło ma być delikatnie dociskań 'sprężynka" Jeśli zapadka blokady koła zwalnia się bez problemu to przyczynna tkwi gdzie indziej.
1. To koło ze śrubką z trzema nacięciami przy probie nakręcania powinno się zazębić z dużym kołem naciągu, jak tak nie jest to trzeba pod śrubkę w szczelinę pomiędzy kołem a jego osią kapnąć kropelkę oleju.

2. Jak to nie pomoże to na bank problem tkwi z module naciągu i same z tym sobie nie poradzisz, konieczna wizyta u zegarmistrza.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum