Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarkowa operacja kryptonim < Rewitalizacja >.
Autor Wiadomość
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #1  Wysłany: 2018-09-04, 16:57   Zegarkowa operacja kryptonim < Rewitalizacja >.

>>>

Zgodnie z obietnicą daną jednemu z Szanownych Kolegów, pozwolę sobie w tym temacie zamieścić zdjęcia, które przedstawiają obiekty zegarmistrzowskiej rewitalizacji... :)

Niestety w okresie wcześniejszym nie wykonywałem fotografii wszystkich czasomierzy w ich pierwotnym stanie, a wię teraz nie jest możliwe dokonanie porównań i oceny efektów... :/

Dla zachowania pewnego porządku zegarki zostały ułożone w sposób alfabetyczny:

Atlantic Worldmaster, Certina Club 2000, Rakieta 2609.HA (4 egzemlarze), Rakieta 2628.H, Sława 2414, Sława 2427, Sława 2428, Wostok 2409.













PS.
Obecnie na różnych etapach rewitalizacji znajduje się kilka starszych i nowszych zegarkowych nabytków, a więc w miarę możliwości postaram się na bieżąco kontynuować przedmiotowy temat... :roll:

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-04, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
barteq_m 
Kierownik Pola Ryżowego
BvM


Wiek: 43
Dołączył: 31 Gru 2012
Posty: 1751
Skąd: Warszawa
 #2  Wysłany: 2018-09-04, 19:30   

Spoko:) sam to robisz?
_________________
Non serviam.
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #3  Wysłany: 2018-09-04, 20:04   

>>>

barteq_m napisał/a:
Spoko:) sam to robisz?


Niestety nie posiadam wymaganych umiejętności, żeby samemu to robić... :/

Natomiast mam znajomego Znamienitego Zegarmistrza, które realizuje moje zlecenia, a czasmi nawet pewnego rodzaju projekty... :)

Mój udział ogranicza się z reguły do zdobywania zegarków i ich części oraz oczywiście do finansowania operacji kryptonim < Rewitalizacja >... ;)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-04, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
barteq_m 
Kierownik Pola Ryżowego
BvM


Wiek: 43
Dołączył: 31 Gru 2012
Posty: 1751
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2018-09-04, 20:06   

Tak czy siak fajna robota pifko Zdjęcia porównawcze stanu przed i po pewnie jeszcze spotęgowałyby efekt.
_________________
Non serviam.
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #5  Wysłany: 2018-09-04, 20:27   

Hej

Zegarki które pokazaleś są w fajnych stanach. Na temat Atlanica i Certiny się nie wypowiadam bo się nie znam.
Fajnie byłoby abyś dążył do tego żeby zegarki były w stanie zgodnym z oryginałem.
Można poszukać w różnych katalogach, galeriach albo zapytać kolegów.
Mieć zegarek w kolekcji który jest zgodny z oryginałem to naprawdę wielka frajda.

Zmień wskazówki w dwóch górnych Rakietach na poprawne + sekundnik w złoconej Sławie i wg. mnie bedzie super.

Ps. Zakładam że mechanizmy są właściwe. Jak masz wątpliwości możesz pokazać i zapytać.
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #6  Wysłany: 2018-09-04, 22:58   

>>>

barteq_m.

Będę starał się dokumentować przebieg rewitalizacji kolejnych czasomierzy i mam nadzieję, że dzięki temu powstanie odpowiedni materiał porównawczy... pifko


Kris.

Zależy mnie na tym, żeby moje kolejne zegarkowe nabytki do mojej jeszcze skromnej kolekcji, możliwie najbardziej były zgodne z oryginałem.

Sukcesywnie zapoznaję się z informacjami dostepnymi w Internecie, szczególnie na stronach rosyjskojęzycznych, w tym z katalogami i galeriami.

W kwestii zadawania pytań na Forum CW, to z wiadomego względu na chwilę obecną wolę zachowywać pewną ostrożność...

Jeżeli chodzi o wspomnianą Sławę 2428, to faktycznie sekundnik wymagałby wymiany i będę to miał na uwadze.

Natomiast wymienione zegarki Rakieta 2609.HA są niestety tzw. składakami, złożonymi z części dostępnych mnie we wcześniejszym okresie...



W kwestii mechanizmów, to zdaję się w tym zakresie na znajomego Znamienitego Zegarmistrza, co oczywiście nie oznacza, że nie mam żadnych wątpliwości...

Wostok (Восток) 2409 :?:




PS.
Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc ze strony życzliwych Kolegów i wsparcie merytoryczne w przedmiotowym temacie i nie tylko... :)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-05, 00:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #7  Wysłany: 2018-09-05, 10:33   

bladerunner, hop
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #8  Wysłany: 2018-09-05, 18:21   

>>>

kornel91, dziękuję bardzo za "podbicie" mojego tematu i szczerze przyznam, że jestem nieco zaskoczony... ;)

Pozwolę sobie teraz zamieścić poniżej zdjęcia mechanizmów zegarków, które już wcześniej prezentowałem na Forum CW... :roll:


Pobieda (Победа) 2602 :?:



Rakieta (Paкeтa) 2609.HA



Sława (Cлава) 2414



Sława (Cлава) 2427




PS.
Postaram się jeszcze poszukać innych zdjęć czasomierzy i ewentualnie dodać opisy ich zegarmistrzowskiej rewitalizacji... :)
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-05, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #9  Wysłany: 2018-09-05, 19:01   

bladerunner, ja do Ciebie nic nie mam :) Po prostu nie które wpisy mnie drażnią. No ale w swoim temacie spamuj do woli.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Odin 
Ryżowy Długiego Marszu


Wiek: 47
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 921
Skąd: Pomorskie
 #10  Wysłany: 2018-09-05, 19:21   

Świetne zegarki i dobra robota pifko
Ja tam lubię i oryginały i składaki.
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #11  Wysłany: 2018-09-12, 21:25   

>>>

kornel91 napisał/a:
bladerunner, ja do Ciebie nic nie mam :) Po prostu nie które wpisy mnie drażnią. No ale w swoim temacie spamuj do woli.


I vice versa... :)
Pozwolę sobie jednak pozostać przy swoim stylu wypowiedzi i to nie tylko w swoim temacie... ;)


Odin napisał/a:
Świetne zegarki i dobra robota pifko
Ja tam lubię i oryginały i składaki.


Bardzo dziękuję za słowa uznania dla mojej skromnej zegarkowej kolekcji, której część powyżej zaprezentowałem... pifko
Czasomierze zachowane w oryginalnym stanie zwracają moją szczególną uwagę, ale doceniam również takie, które składanie są z oryginalnych części... :roll:

Korzystając z nadarzającej się okazji pokażę teraz czasomierz Pobieda z interesującą giloszowana tarczą, w którym rewitalizacji wymagał jedynie mechanizm... :)



<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
 
 
Odin 
Ryżowy Długiego Marszu


Wiek: 47
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 921
Skąd: Pomorskie
 #12  Wysłany: 2018-09-12, 21:51   

Ciekawa, wygląda jakby nadruk był na tkaninie hmmm
 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #13  Wysłany: 2018-09-22, 22:10   

>>>

Odin napisał/a:
Ciekawa, wygląda jakby nadruk był na tkaninie hmmm


Również mam podobne skojarzenia, gdy przyglądam się tarczy rzeczonego czasomierza... ;)

Gilosz jest misternym ornamentem na tarczy, składającym się ze splecionych linii ciągłych tworzących skomplikowane wzory geometryczne... :)

Korzystając z okazji pozwolę sobie w przedmiotowym temacie zaprezentować zegarek Pobieda (Победа) - w stanie przed zegarmistrzowską rewitalizacją... :roll:



PS.
Ciąg dalszy oczywiście nastąpi... ;)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
Ostatnio zmieniony przez bladerunner 2018-09-22, 22:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dorian06 
King of chinese maierans
Prezes KSF


Pies czy kot?: kot
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 29380
Skąd: KrK
 #14  Wysłany: 2018-10-01, 20:09   

Pyk
_________________
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko

 
 
bladerunner 
Kierownik Pola Ryżowego
Blade Runner


Dołączył: 26 Maj 2016
Posty: 1901
Skąd: Angelenos
 #15  Wysłany: 2018-10-02, 15:04   

>>>

Obecnie posiadam dwa egzemparze Poljota, zwanego Papirusem i zastanawiam się co z nimi zrobić... hmmm

Najprostszym rozwiązaniem jest tzw. kanibalizacja, czyli wykorzystanie części z jednego do naprawienia drugiego... :roll:
Rozważam jeszcze możliwość rewitalizacji obu czasomierzy, chociaż może okazać się to trudniejsze do zrealizowania... :)



PS.
Ciąg dalszy oczywiście nastąpi, chociaż dopiero za jakiś czas... ;)

<<<
_________________
I've seen things you people wouldn't believe...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum