Poprzedni temat «» Następny temat
Garmin Forerunner 235
Autor Wiadomość
Hogg
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 2042
Skąd: zDolny Śląsk
 #1  Wysłany: 2018-04-03, 20:18   Garmin Forerunner 235

Może ktoś ma/miał? Polecicie coś pomocnego do biegania/rowerowania? Ten model ( i niższy 35) mają pomiar tętna nadgarstkowy, więc nie ma konieczności dokładania czegoś jeszcze, a o to mi chodzi.

Kwota powiedzmy max 1000 zł
Pozdrawiam
(w moim przypadku model 35 też by dał pewnie radę, ale ... ma kształt kostki... I te tego... jakoś mi wizualnie nie leży, hmm
 
 
marekgro 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 1924
Skąd: Kraków
 #2  Wysłany: 2018-04-03, 20:58   

ten pomiar tętna nadgarstkowy, to taki bardziej poglądowy jest..
_________________
Pick people of high integrity over capability. Capability degrades. Integrity compounds.
 
 
pasti 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
japoński kwarcownik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 43 razy
Wiek: 45
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 4528
Skąd: Bydgoszcz
 #3  Wysłany: 2018-04-03, 21:03   

Ja nie miałem, ale starczyło, że pomacałem na żywo w sklepie.
W moim odczuciu strasznie delikatne te modele Garmina i takie jakieś "tandetne w dotyku".

Jak chcesz brać Garmina to wyższe modele są lepiej zrobione. Ja używam Suunto Ambit Vertical ponad rok. Pas do tętna jest na pasku - to dokładniejszy pomiar niż z nadgarstka. No i jak jest chłodniej - i trzeba ubrać długi rękaw + rękawiczki to pomiar z nadgarstka też się nie przyda. Wykonanie i niezawodność na duży plus. Zakładam na każdy trening, do wody czy sauny.
Jest też Suunto Spartan Sport Wrist HR z nadgarstkowym pomiarem - rozważam być może w tym roku ;)
_________________
World Wide Watches
 
 
robinp 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 8 razy
Wiek: 58
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 382
Skąd: Gdynia
 #4  Wysłany: 2018-04-04, 08:43   

Pomiar tętna w zegarku wymaga jego dość ciasnego zapięcia, co przy jeździe na rowerze może być niewygodne. Poza tym jest o wiele mniej dokładny niż pomiar z pasa na piersi. Już tu na forum innemu Kumotrowi polecałem Garmina Fenix 3 Sapphire, którego używam ponad rok. Jest zrobiony jak czołg, choć nadal lekki i wygodny. Może trochę ponad budżet, ale i tak mocno staniał po wprowadzeniu Fenixa 5. Można ponadto, co dla mnie miało znaczenie, wymienić setowy pasek na taki jaki Ci pasuje, na przykład na jakieś nato. Fenix ma pasek mocowany na skręcane sworznie (narzędzia dodają do zegarka).
 
 
arek314 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 2946
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2018-04-04, 08:50   

Fenix 3 leżał na sąsiednim bazarku z 900 jeszcze wczoraj.
_________________
A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
 
 
Szymon 
Klon Ryżowego
PPD


Pomógł: 18 razy
Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 10842
Skąd: Mynsien
 #6  Wysłany: 2018-04-07, 20:02   

Hogg,

Sprawdź sobie pulsometry Baurer.
Ja mam jeden z najniższych modeli i jeśli chodzi o pomiar jest bardzo spoko. Wyższe modele mają dodatkowe bajery a w zakładanym budżecie zmieścisz się z topowymi modelami sportowymi od nich. A to jest firma która wie co robi w kwestii pomiaru pulsu itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum