Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Tomek
2013-02-01, 15:02
Squale - Włoch ze szwajcarską duszą
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #586  Wysłany: 2016-11-28, 10:10   

Iks napisał/a:
Bo nie bardzo kumam aj waj? :/


No właśnie widzę że nie kumasz pifko bo mnie o co innego się rozchodzi.
Rynek się zmienia. Jest już całkiem inny niż 5 lat temu. Niektórzy tego nie kumają i dalej sadzą smęty o zwis mejdach, jakości mitycznej i innych kocopołach. Metka zmienia postrzeganie wytrawnego znawcy :)
A statystyczny klient ma na to wysadzone. Pięć lat temu co drugi mądrala żądał żeby mu przedstawić w pięciu kopiach notarialnie poświadczone świadectwo pochodzenia każdej śrubki. I był przekonany że wykrył masoński spisek w fakcie że zegarek ma chiński mechanizm. Dzisiaj pies z kulawą nogą o to nie pyta.
My - jako grupa - jesteśmy totalnie niereprezentatywni w ocenie czegokolwiek. Chcielibyśmy nie wiadomo co, najlepiej za pół darmo. Gdy na forach czy tam innych internetach ludziska swoje "konstruktywne uwagi" zamieszczają do czegokolwiek - klienci kupują to wiadrami. Z naszego podwórka, Husaria która jest projektem zdaniem "internetów" kontrowersyjnym, sprzedaje się jak ciepła bułka. A cały jej wątek na FB jest jednym z naszych najbardziej aktywnych/popularnych.

Krzychu, a co Squale dzisiejszy ma wspólnego ze Spirotechnique, czy też tym Squale o którym mówisz :-) ? :popcorn:
_________________
 
 
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #587  Wysłany: 2016-11-28, 10:27   

ALAMO napisał/a:
Rynek się zmienia. Jest już całkiem inny niż 5 lat temu.


Naprawde jest inny czy patrzymy tylko przez pryzmat polskiego rynku? Wiadomo, ze inflacja tez na to wszystko wplywa co widac po srednich cenach microbrandow z calego swiata.

Mimo wszystko wydaje mi sie, ze najwieksza roznice widac na naszym wlanym podworku. Jeszcze pare lat temu na tym forum wszyscy chwalili sie parnisami/marynami/roznymi "mashroom" brandami za grosze z chin. Teraz wszyscy widzimy jak to sie pozmienialo. I zastanawiam sie z czego to wynika, czy tak bardzo wzbogacilismy sie jako spolecznosc czy o co chodzi? hmmm
_________________
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18934
Skąd: TST
 #588  Wysłany: 2016-11-28, 10:30   

Osobiście mam w głębokim poważaniu historię, metkę i to, co jest na niej napisane.
Kupuję zegarki, które mi się spodobają i w możliwie najniższej cenie.
Miałem etap "markowy" w swojej zegarkowej przygodzie i "mając" te Omegi, Eterny, Taga, czy inne Fortisy wcale nie czułem się inaczej a jeśli już, to tylko gorzej bo szkoda było mi tyle kasy nosić na łapie.
Ale jak ktoś czuje się nobilitowany kupując Rolexa to dlaczego nie, kto bogatemu zabroni?
Po prostu kupił na co go stać i tyle.
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #589  Wysłany: 2016-11-28, 10:32   

ALAMO napisał/a:
Iks napisał/a:
Bo nie bardzo kumam aj waj? :/


No właśnie widzę że nie kumasz pifko bo mnie o co innego się rozchodzi.
Rynek się zmienia. Jest już całkiem inny niż 5 lat temu. Niektórzy tego nie kumają i dalej sadzą smęty o zwis mejdach, jakości mitycznej i innych kocopołach. Metka zmienia postrzeganie wytrawnego znawcy :)
A statystyczny klient ma na to wysadzone. Pięć lat temu co drugi mądrala żądał żeby mu przedstawić w pięciu kopiach notarialnie poświadczone świadectwo pochodzenia każdej śrubki. I był przekonany że wykrył masoński spisek w fakcie że zegarek ma chiński mechanizm. Dzisiaj pies z kulawą nogą o to nie pyta.
My - jako grupa - jesteśmy totalnie niereprezentatywni w ocenie czegokolwiek. Chcielibyśmy nie wiadomo co, najlepiej za pół darmo. Gdy na forach czy tam innych internetach ludziska swoje "konstruktywne uwagi" zamieszczają do czegokolwiek - klienci kupują to wiadrami. Z naszego podwórka, Husaria która jest projektem zdaniem "internetów" kontrowersyjnym, sprzedaje się jak ciepła bułka. A cały jej wątek na FB jest jednym z naszych najbardziej aktywnych/popularnych.

Krzychu, a co Squale dzisiejszy ma wspólnego ze Spirotechnique, czy też tym Squale o którym mówisz :-) ? :popcorn:




Zdaję sobie sprawę, że nie jest te ten sam Squale co kiedyś (dziś odcina kupony. Ma do tego prawo), tak samo jak Panerai nie jest starym Panerai, ale porównanie jakości Squale do Steinharta, Tisell czy Parnisa, to dla mnie lekki żart. Miałem w łapkach po kilka modeli wszystkich wymienionych............Zdaję sobie również sprawę z tego, że Squale to nie MKII, itd.
Wiem gdzie robiony jest S, tak samo jak większość (na gotowo) Swiss Made i mam to ...........
Na mnie bajki o Szwajcarii nie działa.
Pokój pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #590  Wysłany: 2016-11-28, 10:40   

Woytec napisał/a:
Po prostu kupił na co go stać i tyle.
Amen . pifko
_________________

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #591  Wysłany: 2016-11-28, 10:40   

jimmy napisał/a:
(dziś odcina kupony. Ma do tego prawo)


Przecież ta firma pojawiła się jak feniks z popiołów w 2010 :D
Nie istniała na rynku przez ponad 20 lat :)
_________________
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #592  Wysłany: 2016-11-28, 10:52   

Reaktywowali firmę jak wiele innych, z kapitałem z miejsca, o którym wszyscy wiemy. Na tarczy pozostało magiczne SM. Mnie to nie przeszkadza, dopółki nie będą iść w zaparte, a propos produkcji i całej otoczki fioletowej krowy.

[ Dodano: 2016-11-28, 10:53 ]
Rudolf napisał/a:
Woytec napisał/a:
Po prostu kupił na co go stać i tyle.
Amen . pifko


również dam +
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #593  Wysłany: 2016-11-28, 11:00   

jimmy napisał/a:
Mnie to nie przeszkadza, dopółki nie będą iść w zaparte, a propos produkcji i całej otoczki fioletowej krowy.


A nie idą ? :popcorn:
:)) pifko
_________________
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #594  Wysłany: 2016-11-28, 11:05   

...........w zależności jak wiatr zawieje :D ;)
pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #595  Wysłany: 2016-11-28, 11:35   

jimmy napisał/a:
...........w zależności jak wiatr zawieje :D ;)
pifko


Zbliżasz się do sedna :)
To jest trochę tak, jak z maścią spożywczą w puszce pt. "pastet podlaski". Ogromna większość światowego wzornictwa można spławić sloganem "........ z ......... duszą. Pierwsze kropki - gdzie "producent" stawia stragan, drrugie - pod jaką dawno zdechłą legendę chce się on podczepić cool
Tak patrzę na te Squale: no, estetyczne, owszem, sroleksy też, ale gdzie tu jakiekolwiek nawiązanie do charakterystycznych cech wzornictwa włoskiego? O "duszy" już była mowa. W sumie: ani on pasztet, ani podlaski.
Takie czasy, tfu ;)


Gbou de las.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #596  Wysłany: 2016-11-28, 12:57   

muchacho_ napisał/a:

Naprawde jest inny czy patrzymy tylko przez pryzmat polskiego rynku?


Z perspektywy polskiego rynku, można powiedzieć że on dorasta. Zaczyna przypominać rynek zagraniczny. Pojawiają się te same pytania - kiedyś były inne zupełnie inne. Zwiększa się zasobność polskiego klienta, i to też widać. Lub raczej coraz zasobniejszy polski klient kieruje się ku polskim markom. Ten segment będzie bardzo szybko rósł, bo mamy bardzo niski punkt wejścia.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum