Poprzedni temat «» Następny temat
Co wybrać? Pomóżcie rozjaśnić sytuację.
Autor Wiadomość
stfraw 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Wiek: 47
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 905
Skąd: Gotham
 #91  Wysłany: 2012-04-08, 02:03   

Iks napisał/a:
Moja propozycja - jako nawiązanie do FF wziąć seikacza SNZH55 lub 57 i wymienić tarczę - wyjdzie jakieś ~200 dolców, za 600$ kupić Boschetta CD II (cena z przesyłką), i jeszcze jakieś 350 $ zostaje, na jakiegoś fajnego Deep Blue :wink: ja osobiście wolałbym 3 zegarki zamiast 1 :mrgreen:

Iksu - ty to masz łeb! Podpisuję się obiema nogami i ręcami ;)

A takiego Seikaczka to sam sobie kupie :D
Ostatnio zmieniony przez stfraw 2012-04-08, 02:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
vidi21
Starszy Kulis

Pies czy kot?: pies
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
 #92  Wysłany: 2012-04-08, 11:10   

A ja wolę jeden ale taki, który będzie idealny.
Zenton odpisał, wszystko wyjaśnił, także znów o nim myślę- tylko kurka jest duży.

Kazimon nabił mi ćwieka :) Jest naprawdę fajny ale strasznie drogi (nie bardzo wiem czemu...)
 
 
stfraw 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Wiek: 47
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 905
Skąd: Gotham
 #93  Wysłany: 2012-04-08, 16:24   

Sorry ale Zenton trochę przypomina mi stare enerdowskie aparaty fotograficzne ;)

A na poważnie, rozważ Marine Mastera, ktoś wcześniej zaproponował. To jest rewelacyjny zegarek.
Ostatnio zmieniony przez stfraw 2012-04-08, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vidi21
Starszy Kulis

Pies czy kot?: pies
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
 #94   Wysłany: 2012-04-08, 20:13   

zenton zaoferował customowego diala za 150 dolców. fajnie, można zrobić sobie zegarek nie tylko z tego co oferują ale wybrać co się komu podoba. czas oczekiwania 2 miechy.

kazimon kusi kusi ale za drogi dla mnie. chcialem zegarek z brazu miec na takie wypady w gory, nad morze itd a nie bede biegal z zegarkiem za ponad 1k euro. z magrette jest problem bo oni nie mają brązu tylko mosiądz. trochę lipa biegać w zegarku z mosiądzu a na tarczy napisane mieć brąz
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5253
Skąd: Warszawa
 #95  Wysłany: 2012-04-09, 01:01   

vidi21, Magrette już raczej nie sprzeda mosiądzu, bo od teraz koperty produkuje w ponoć poważniejszej niemieckiej firmie. ;)
 
 
vidi21
Starszy Kulis

Pies czy kot?: pies
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
 #96  Wysłany: 2012-04-09, 01:38   

gadałem z nimi, oni teraz wyprzedają to co mają z mosiądzu a następny ship brązu będzie w przyszłości. na pytanie jak odległej nie potrafili mi odpowiedzieć.

na razie planuje zrobić tak- kupię helsona (jeszcze kilka dni to przemyślę ale jestem prawie pewien) i pozbieram sobie pieniążki na brąza- może olivier? mam czas do mniej więcej maja bo wtedy pewnie rzuci się więcej osób na następną serię. a jak się zdecyduję to wpłacę te 200 baksów i znów czekanie i zbieranie reszty do 'lata' a lato wiadomo potrafi i do grudnia czasem się ciągnąć. zresztą może też to być i następne lato, wiadomo jak to z zegarkami bywa :)
 
 
Cezar 
Klon Ryżowego Długiego Marszu
MARUDA i MENDZIARZ


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 12913
Skąd: mapenzi
 #97  Wysłany: 2012-04-09, 01:51   

vidi21 napisał/a:
wolę jeden ale taki, który będzie idealny.

Prośbę mam...
Jak już takiego znajdziesz, daj znać :)
pozdrawiam
 
 
stfraw 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Wiek: 47
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 905
Skąd: Gotham
 #98  Wysłany: 2012-04-09, 04:04   

Cezar napisał/a:
vidi21 napisał/a:
wolę jeden ale taki, który będzie idealny.

Prośbę mam...
Jak już takiego znajdziesz, daj znać :)
pozdrawiam

+1 000 000
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #99  Wysłany: 2012-04-09, 09:06   

vidi21 napisał/a:
gadałem z nimi, oni teraz wyprzedają to co mają z mosiądzu a następny ship brązu będzie w przyszłości. na pytanie jak odległej nie potrafili mi odpowiedzieć.


w sklepie magretki jest dokładne info nt. akcji z fałszywym brązem :razz:

Cytat:
This watch comes with a story........

Last year we created this model as being a watch with a full bronze (CuSn8) case. It has been a hit, reviews have been great and we sold a nice number.

In February of this year, two competitor micro-brands indicated their supplier had sent them the wrong alloy for their bronze cases. We immediately had our cases tested in an independent laboratory as well. Our cases also appeared to be not the CuSn8 bronze alloy, but instead a high quality brass, the stuff trumpets and saxophones are made of. So basically it is a mix of copper and zinc, instead of copper and tin.

We actually are in the process of exchanging the watch cases with cases of the right specifications and the right material for customers who chose not to keep their watch after the test results came in. Of course we offered this swap free of charge.

At the same time we have been asked several times if we still can deliver this model as it is: with a brass, not a bronze case. Not all customers think the difference between bronze and brass to be that important apparently. And they might be right.

So, after consulting our brand-followers on facebook, we decided to offer the model for sale again, as it still is the same watch as before: a popular, handsome watch of good quality at a great price.

The case material is of high quality and will show signs of patina developing over time. Just different than the intended CuSn8 bronze material. Brass tends to become darker into a brownish tone, bronze develops into a more reddish, even darker tone with age.

In all honesty, selling some of this stock will enable us to spend money on areas where we like it to be spent: the continuous development of new models. It just does not make sense to destroy watches that people still want to buy. It goes against our feelings and would be a terrible waste of material and resources. Please note that the new CuSn8 bronze cases we will use for replacement during our recall will be marked differently to distinguish them from the ones with brass cases. This to prevent confusion in the second hand marketplace. When the new cases are finished, we will put this information online.

Yes, the dial has BRONZE printed on it. Incorrectly so. We will not change dials however. Consider this to be an offer of a rare misprint, a quirky model with a story behind it.

We will offer this model with a brass buckle included (an option of 40 Euro), OR an additional strap (with steel buckles). In addition, we will offer buyers of this watch a discount of 15% on another watch from our collection (discount valid until 31-12-2012, engraved models excluded).
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
vidi21
Starszy Kulis

Pies czy kot?: pies
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
 #100  Wysłany: 2012-04-09, 11:43   

co za problem. idealny już nie jeden znalazłem. tylko, ze po jakimś czasie przestawał taki być
 
 
stfraw 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Wiek: 47
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 905
Skąd: Gotham
 #101  Wysłany: 2012-04-09, 13:31   

vidi21 napisał/a:
co za problem. idealny już nie jeden znalazłem. tylko, ze po jakimś czasie przestawał taki być

I jaki z tego wniosek? :mrgreen:
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #102  Wysłany: 2012-04-09, 13:36   

jak w ten sposób na to spojrzeć, to każdy jest idealny :mrgreen:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
vidi21
Starszy Kulis

Pies czy kot?: pies
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 93
Skąd: Lublin
 #103  Wysłany: 2012-04-09, 14:48   

jakoś trzeba na to patrzeć :) także na razie wybieram idealny... zobaczymy na jak długo starczy :>

[ Dodano: 2012-04-09, 21:39 ]
Helson zamówiony

A i może kogoś zainteresuje, helson robi nowego brąza - za 2 tygodnie ma być w sprzedaży. Nie chce się podzielić informacjami ale ma to być coś zupełnie nowego od tych co robili do tej pory. Fajnie, ja czekam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum