Poprzedni temat «» Następny temat
System feedbacku
Autor Wiadomość
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #76  Wysłany: 2012-06-17, 08:18   

Machu napisał/a:
Niemniej idea by honorować uczciwych kumotrów jest słuszna i wg mnie można by uskuteczniać ją tak: wprowadzamy zwyczaj, iż zadowolony 'kupujący' klika "POMÓGŁ" przy poście z ofertą transakcji 'wystawiającego' ( co będzie odtąd widoczne w jego profilu ) :wink:


A nie jest tak, że "pomógł" może kliknąć tylko założyciel wątku, a więc sprzedający?
Poza tym, "pomógł" dotyczy też innych sytuacji - jak odróżnić je od transakcji?

Poczekajmy, co wymyśli panująca nam łaskawie administracja..
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Monter 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
... Poyekhali


Wiek: 85
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 3469
Skąd: Gdynia-Puck okolice
 #77  Wysłany: 2012-06-17, 08:20   

Wywiad napisał/a:
Monter napisał/a:
Znaczy się- kopertę otrzymał a kasy nie przelał? :neutral:

Tak.


To bardzo nie ładnie
_________________
..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
 
 
wahin 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #78  Wysłany: 2012-06-17, 08:21   

Machu napisał/a:
Jeśli można:

Myślę, ze forum jest przede wszystkim miejscem wymiany poglądów i informacji, nie zaś transakcji handlowych, i wprowadzenie mechanizmów o jakich piszecie mogłoby budować błędny obraz CW jako czegoś w rodzaju giełdy zegarkowej....

Niemniej idea by honorować uczciwych kumotrów jest słuszna i wg mnie można by uskuteczniać ją tak: wprowadzamy zwyczaj, iż zadowolony 'kupujący' klika "POMÓGŁ" przy poście z ofertą transakcji 'wystawiającego' ( co będzie odtąd widoczne w jego profilu ) :wink:

Uważam podobnie jak Ty, że tematem wiodącym na forum nie jest bazar.
Niestety pojawiające się informacje o nieuczciwych kontrahentach wymuszają reakcję. Dlategoteż wysyłane było ostrzeżenie, pracujemy również nad rozwiązaniem systemowym tego problemu.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14313
Skąd: Gliwice
 #79  Wysłany: 2012-06-17, 14:55   

Wintergreen napisał/a:

A nie jest tak, że "pomógł" może kliknąć tylko założyciel wątku, a więc sprzedający?


To chyba można zmienić szybciej, niż wprowadzać cały system ocen :wink:


Wintergreen napisał/a:

Poza tym, "pomógł" dotyczy też innych sytuacji - jak odróżnić je od transakcji?


Ale po wejsciu w profil jest widoczne, jakiego tematu to dotyczy


wahin napisał/a:

Uważam podobnie jak Ty, że tematem wiodącym na forum nie jest bazar.


Dokładnie. Uważam, że skoro słusznie krytykujecie kizi za bycie platforma sprzdaży, działajaca pod przykrywka forum miłosników, to powinniście dolożyć szczególnych starań, aby CW nie było (nawet przypadkiem) kojarzone z czyms podobnym. A wprowadzanie rozwiązań zywcem wziętych z portali aukcyjnych stwarza wg mnie realne niebezpieczeństwo własnie takiej zmiany wizerunkowej...
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #80  Wysłany: 2012-06-17, 15:35   

Machu napisał/a:
Dokładnie. Uważam, że skoro słusznie krytykujecie kizi za bycie platforma sprzdaży, działajaca pod przykrywka forum miłosników, to powinniście dolożyć szczególnych starań, aby CW nie było (nawet przypadkiem) kojarzone z czyms podobnym. A wprowadzanie rozwiązań zywcem wziętych z portali aukcyjnych stwarza wg mnie realne niebezpieczeństwo własnie takiej zmiany wizerunkowej...
zgadzam się , bazarek to tylko dodatek , nie może być u nas działem wiodącym .
_________________

 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #81  Wysłany: 2012-06-17, 15:41   

Machu napisał/a:

Dokładnie. Uważam, że skoro słusznie krytykujecie kizi za bycie platforma sprzdaży, działajaca pod przykrywka forum miłosników, to powinniście dolożyć szczególnych starań, aby CW nie było (nawet przypadkiem) kojarzone z czyms podobnym..



Zauważ jedną zasadniczą różnicę, kizi jest platformą sprzedażową, ponieważ:
a) pół strony to banery odsyłające do sklepów
b) zrzesza dużą ilość właścicieli tychże sklepów

U nas poza małymi wyjątkami w większości znajdują się oferty niekomercyjne.
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #82  Wysłany: 2012-06-17, 15:46   

Oferty komercyjne są w dziale do tego stworzonym , jak kogoś to nie interesuje to nie musi tam zaglądać , nie mamy tabunu reklam wylewających się na użytkownika od wejścia na stronę . Wszystkie normalne nie komercyjne oferty od użytkowników są na bazarku .
Forum ani administracja nie bierze odpowiedzialności za przeprowadzane na nim transakcje , wymiany etc ..
Jeśli trafi się ktoś nie uczciwy to jedyne co możemy to usunąć takiego użytkownika , sam pokrzywdzony powinien zgłosić sprawę na Policje .
_________________

 
 
wahin 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #83  Wysłany: 2012-06-17, 15:46   

Machu pomimo Twoich uwag nie można przechodzić obok niezauważając nieuczciwych użytkowników.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14313
Skąd: Gliwice
 #84  Wysłany: 2012-06-17, 16:24   

Michał G., Róznice między CW a kizi są ogromne, ja pisze tylko o MOŻLIWYM niebezpieczeństwie bycia potraktowanym jako kolejny portal handlowy, gdy wprowadzone zostana rozwiazania wzięte wprost własnie z serwisów o harakterze handlowym :neutral:

wahin, Moze ostrzezenia od Administracji? Ogólnie myslę, ze skoro CW funkcjonuje jako forum, to do obsługi jego pobocznych funkcji, takich jak np. wymiana handlowa, powinniscie uzywac narzedzi forumowych :wink:
Ostatnio zmieniony przez Machu 2012-06-17, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wywiad
Starszy Ryżowy

Wiek: 39
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 816
Skąd: spod ciemnej gwiazdy
 #85  Wysłany: 2012-06-17, 18:00   

Po pierwsze, patrząc na ilość transakcji stwierdzam, że bazar jest potrzebny i nie należy się jego powodu wstydzić.

Po drugie, uważam, że system komentarzy nie jest konieczny, wystarczy coś w stylu czarnej listy.
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #86  Wysłany: 2012-06-17, 18:18   

czarna lista byłaby dobra, mam jednego na takiej, już ze 4 lata :evil:
A na forach się pojawia...
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
Wywiad
Starszy Ryżowy

Wiek: 39
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 816
Skąd: spod ciemnej gwiazdy
 #87  Wysłany: 2012-06-17, 18:29   

Pisać za każdym razem, czy kontrahent szybko wysłał, czy ilość rysek się zgadzała, czy szybko odpisywał na wiadomości itp. jest zbędne.
Czarna lista jest konieczna, by inni wiedzieli z kim handlować nie warto.
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14313
Skąd: Gliwice
 #88  Wysłany: 2012-06-17, 19:30   

Akurat tutaj się z Wami zgadzam.
 
 
vodka 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: kot
Wiek: 36
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 602
Skąd: Wrocław
 #89  Wysłany: 2012-06-17, 22:45   

No ja osobiście na forum spędzam większość czasu na czytaniu, a nie pisaniu, ale osobiście zawsze kieruję się w zakupowaniu ilością postów i rozpoznawalnością danego kontrahenta. Jeżeli ktoś ma 69 postów i wrzuca coś na bazar, to dla mnie w grę wchodzi transakcja przez allegro albo wysyłka za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości (dopłacenie za tą usługę na poczcie 5 zł można potraktować jako swoiste ubezpieczenie, którego cena nie powala raczej, choć można się zastanowić czy się opłaca przy zakupie do 100 zł). Tyle ode mnie, czekam na Orienta od Karola, zapłaciłem z góry i jestem pewien, że będzie najszybciej jak się dało wysłać :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez vodka 2012-06-17, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #90  Wysłany: 2012-06-17, 23:01   

vodka, Karol jest na wyczasach, pewnie przepija teraz kasę za Orienta. :twisted: :mrgreen:
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum