Poprzedni temat «» Następny temat
casio edifice z ebaya
Autor Wiadomość
simo
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2012-03-15, 12:41   casio edifice z ebaya

Witam wszystkich
Prześledziłem dokładnie wątki w tym dziale, jednak nadal mam wątpliwości odnośnie zegarków Casio z ebaya.
Czy jest szansa, że te zegarki są oryginalne? LINK
Cena w przeliczeniu na złotówki niższa o dobre dwie stówy, sprzedawca niby jakiś TOP SELLER. Ale odrzuca mnie brak zdjęć i Hong Kong.
Czy ktoś miał styczność z zakupami made in china?
Ten model zegarka jest dość nowy i nie wydaje mi się żeby nawet zdążyli go podrobić...

/edit
no już, już, powitane do wszystkich :P
Ostatnio zmieniony przez simo 2012-03-15, 12:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2012-03-15, 12:44   

Tutaj mówimy dzień dobry :
http://www.chinawatches.p...p=383221#383221
_________________
 
 
sylwek
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2012-03-15, 12:46   

ALAMO, tym razem byłeś szybszy od mnie :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2012-03-15, 12:53   

simo napisał/a:
Ale odrzuca mnie brak zdjęć i Hong Kong.

...a jakiś powód masz ku temu, czy tak z zasady?

simo napisał/a:
Cena w przeliczeniu na złotówki niższa o dobre dwie stówy

...a to żadna nowość, że w sklepach zza Polskiej granicy jest taniej o dużo dużo i nic w tym dziwnego nie ma
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2012-03-15, 12:56   

I nawet powiedziałbym, że i tak zaskoczyła mnie na plus cena w polskim sklepie. Tylko o 200 stówy wyższa? Promocja musiała jakaś być? :mrgreen:

A z zakupami w Chinach to miało styczność chyba 90 procent naszego forum. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-03-15, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
simo
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2012-03-15, 12:58   

@Maxio
No niekoniecznie zawsze jest taniej po przeliczeniu na zł. Po prostu tam zarobki są większe i ludzie mogą sobie na więcej pozwolić :)
Przykładowo, ten zegarek na Amazonie kosztuje £83.90 czyli w sumie tyle co w Polandzie ;)
Co do Hong Kongu to jeszcze nie miałem okazji zaopatrywać się w produkty z tego regionu. Stąd też mój założony temat. Może ktoś kupował i może polecić...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2012-03-15, 13:00   

simo napisał/a:

Co do Hong Kongu to jeszcze nie miałem okazji zaopatrywać się w produkty z tego regionu. Stąd też mój założony temat. Może ktoś kupował i może polecić...



Przejrzyj sobie ten dział.
http://www.chinawatches.pl/viewforum.php?f=22

Co do rzeczonego zegarka podróbą nie jest.

A akurat ceny zegarków w Polsce mało mają wspólnego z relacją do zarobków klientów. Bardziej z relacją do zarobków sprzedawców. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-03-15, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
simo
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2012-03-15, 13:03   

@Blaz
Przeglądałem, ale nie znalazłem żadnej informacji nt. sprzedającego super_bb_shop.
Skąd ta pewność, że to nie podróba?
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2012-03-15, 13:05   

A skąd twoje wątpliwości co do autentyczności się wzięły? :cool:
 
 
simo
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2012-03-15, 13:11   

Bo pełno chińskiego badziewia na rynku? Ludzie mają różne zboczenia, Waszą pasją są zegarki, moją np. słuchawki. Przykładowo, wyszukując na ebayu czy też allegro bardzo popularne modele słuchawek dousznych takich jak ep-630 czy też cx300 można stwierdzić od razu, że połowa to imitacje. Są to tanie modele. Raz sam padłem ofiarą i kupiłem sprzęt za nieco ponad 800zł, który okazał się być bublem. Sprawa skończyła się na moją korzyść na szczęście i miałem rację.
Dlatego też wolę zapytać i mieć pewność czy podobne praktyki nie są stosowane w przypadku zegarków, konkretnie Casio. Wyczytałem już sporo na ten temat, niektóre sztuki aż rażą wyglądem i nie trzeba być ekspertem żeby to stwierdzić, ale są też szczegóły na które zwraca się uwagę przy rozpoznaniu... np. napis "japan mov't".
Ostatnio zmieniony przez simo 2012-03-15, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2012-03-15, 13:14   

A może na rynku, szczególnie polskim, więcej takich, którzy chcą dużo zarobić na osobach leniwych, które nie porównują ofert i kupują w Polsce, bo łatwiej?

Przeczytaj trochę forum to się dowiesz, że w tym tanim segmencie większość ORYGINALNYCH zegarków jest składanych w Chinach. Także to Casio.

Jest znacznie więcej szczegółów świadczących o podróbie i niekoniecznie to "japan mov't. A z drugiej strony podróba może być nie do odróżnienia. Chociażby z takiego powodu, że jest robiona w tym samym miejscu co oryginał. :wink:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #12  Wysłany: 2012-03-15, 13:15   

Facet ma 99.2% oceny na Ebay, jest sprzedawcą firmowym, i ma >8000 komentarzy.
Sam sobie odpowiedz czy handluje podróbkami.
A co do pochodzenia, to uważasz że te Casio to gdzie się produkuje, przypadkowo ? :lol:
_________________
 
 
simo
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2012-03-15, 13:20   

Chiny, chiny... jasna sprawa, zdaję sobie z tego sprawę, ale nie o to mi chodzi gdzie dana rzecz jest wyprodukowana :)
Komentarzom natomiast średnio ufam. Często ludzie nie są świadomi, że kupili imitację. Zapłacili mniej, dostali to co chcą, działać działa - są zadowoleni :)
 
 
Cezar 
Klon Ryżowego Długiego Marszu
MARUDA i MENDZIARZ


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 12913
Skąd: mapenzi
 #14  Wysłany: 2012-03-15, 13:21   

ALAMO napisał/a:
te Casio to gdzie się produkuje

W casiolandzie :)
 
 
sylwek
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2012-03-15, 13:21   

simo napisał/a:
Bo pełno chińskiego badziewia na rynku? Ludzie mają różne zboczenia, Waszą pasją są zegarki, moją np. słuchawki. Przykładowo, wyszukując na ebayu czy też allegro bardzo popularne modele słuchawek dousznych takich jak ep-630 czy też cx300 można stwierdzić od razu, że połowa to imitacje. Są to tanie modele. Raz sam padłem ofiarą i kupiłem sprzęt za nieco ponad 800zł, który okazał się być bublem. Sprawa skończyła się na moją korzyść na szczęście i miałem rację.
Dlatego też wolę zapytać i mieć pewność czy podobne praktyki nie są stosowane w przypadku zegarków, konkretnie Casio. Wyczytałem już sporo na ten temat, niektóre sztuki aż rażą wyglądem i nie trzeba być ekspertem żeby to stwierdzić, ale są też szczegóły na które zwraca się uwagę przy rozpoznaniu... np. napis "japan mov't".


chińskie Panie Kolego nie musi i co raz częściej nie oznacza badziewia ,ani podróbek ,, zresztą możesz sobie kupić oryginalny szwajcarski zegarek zrobiony w Chinach ,i cóż Pan na to :?: :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum