Projekt EDC
Odpowiedz do tematu

:
Maxio napisał/a:
...wszystko piknie, ale dlaczego bezel nie jest czarny

hmmm


Maxiu, bo w tej technice czarny byłby cały - tak jak w Otago. A to nie o to szło.
Kombinujemy jeszcze gładkie wkładki z minerału i z ceramiki, ale wtedy nie będą miały tych linii. Ale narysowałeś też taką wersję, i ona nie jest wcale kulawa. Się zrobi jeszcze do obczajenia tamte dwie wersje koperty, i potem się zdecyduje.

Machu, 42 mm od zawsze ;-) To co mierzyliście na zlotach też tyle miało. Natomiast technicznie, ta koperta vs. tamta to jest epoka.

:
Wygląda rewelacyjnie, ale boję się, ze luma będzie się z czasem wykruszać z bezela. Chyba poszedłbym w tym przypadku w kierunku ceramiki, bo to świetny projekt i wszystko w nim musi być ideal prefect :) . Jest bliziuteńko tego stanu rzeczy :)

Ostatnio zmieniony przez fisiacz 2017-10-06, 16:42, w całości zmieniany 1 raz
:
Z wkładką mineralna wygląda ta koperta tak :



Tylko że to nie jest nasz model :)

:
Mnie się oba bezele podobają, miałbym trudność z wyborem, wyglądem skłaniam się do tej mineralnej chociaż mile widziałbym szafirową albo ceramiczną. hmmm
Nie podoba mi się biała tarcza datownika, negatyw byłby lepszy.
Poza tym chyba nosiłbym.

Ostatnio zmieniony przez Woytec 2017-10-06, 17:03, w całości zmieniany 1 raz
:
Czarny bezel wg. mnie lepiej komponuje się z projektem. Można by jeszcze coś zamieszać w kolorze bezela. Może bardzo, bardzo ciemny granat??? Trzeba by to jeszcze zobaczyć na zegarku, ale czarny lepiej do mnie przemawia :) . Zgadzam się z uwagą dotyczącą datownika. W negatywie byłby lepszy.

Ostatnio zmieniony przez fisiacz 2017-10-06, 17:17, w całości zmieniany 2 razy
:
ALAMO - weź tego prototypa za tydzień na zlot. Chętnie obyczaje na żywo ;)

World Wide Watches
:
A to jest ta wkładka dla kolegów od projektu FFF?

Skate or die!
:
Na wersję z postu #1180 czekam już całą wieczność :głową w mur: Tylko nie mówcie, że do realizacji jej nie dacie, bo to zakrawa na sadystyczne znęcanie się nad klientami. Dla mnie i pewnie paru innych, tamten bezel robi robotę i w sumie może być nawet z plastiku, byleby były dostępne wkładki na wymianę.

:
Odin,

popieram kumotra - ten czarny bezel robi robotę. Wersji ze stalowym czegoś brakuje hmmm

:
A ja mam prawdę mówiąc mieszane uczucia, bo z tym całym stalowym wygląda lepiej niż się spodziewałem zlecając wzornik. W pierwszym egzemplarzu, przelukrowali go - krawędzie były przeszlifowane, wyglądał jak zabawkowy. Ale przy drugim podejściu kazałem pozostawić jak najwięcej wyraźnych przejść i krawędzi - i to robi robotę. Jest dość surowy. Na rynku jest mało takich wzorów. Podejrzewam, że gdyby zaprezentowano go od razu w takiej wersji, bez wbijającej się od tych paru lat wizji modelu z czarnym bezelem, nikomu by nie przyszło do głowy że to nie jest jedynie słuszna i docelowa wersja :D A jak zawsze, lepsze wrogiem dobrego :))

:
Stalowy bezel mi też pasuje, ale może z minutami?

A wristwatch plays a very important role for a true gentleman. As he lifts the watch in front of his face to apparently check the time - he can also surreptitiously use his other hand to make sure his fly zip is closed.
:
No dobra. Biorę. Będę miał zegarek z trytem :))
Dla mnie ten zegarek z szklanym bezelem jest czymś, na co czekałem. A praca bezela w pokazowym egzemplarzu - no Pany... tak dobrze nie było jeszcze w żadnym Waszym zegarku!

:
fakt, bezel na żywo wyglada całkiem, całkiem
ale nie pamiętam jak pracował :oops:

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
arek314 napisał/a:
Stalowy bezel mi też pasuje, ale może z minutami?

Tak z ciekawości - czemu służy ta skala 12-24 na pierwotnym bezelu?

:
A ja czekam na obiecaną wersję ;)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.