Poprzedni temat «» Następny temat
Wordmaster- podróbka ?
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #16  Wysłany: 2012-01-19, 08:09   

W pewnym sensie tak :lol: 2614 to jeden z najlepszych radzieckich mechanizmów, zreszta tak po prawdzie to trudno znaleźć radziecki mechanizm który by był od tej masowej "kłality" gorszy :lol: Nawet jak czlowiek radziecki wpadł na koncept, i zrobil mechanizm odwrotnie :P - to i tak do jego produkcji użył najlepszych dostępnych materiałów i technologii - do dzisiaj przyprawiając majstrów o ból głowy jak im to idzie serwisować :lol:
Dzisiaj z wielką dumą w prospektach "słis klality' za grube tysiące piszą jakie to nie są stosowane glycadury, bregetowskie włosy, i inne cuda wianki - a taką 'kłalitę' stosowano w zasadzie w KAŻDYM radzieckim mechaniźmie, i nikt z tego nie robił sprawy. Po prostu tak należy wykonać mechanizm, ponieważ są to rozwiązania znane branży od ponad 100 lat, i mające wpływ na cenę przemysłowo i masowo produkowanego mechanizmu w zasadzie zerowy. Nasi alpejscy Kameraden całą swoją moc sprawczą zamiast w opracowanie czegoś lepszego - wpakowali we wmawianie ludziom bajek jak to"musi kosztować".

Aha, zapomniałem - Marcin się wuja zna :P To samouk, który co gorsza podważa zdanie Miszczóf, nie przyswaja materiałów z prospektów, a do tego myli się śpiewając refren znanego szlagieru "doskonałej jakości szwajcarska ETA jest doskonała, bo jest szwajcarska, bum cyk cyk chlupie fala".
No i jeździ na kombajnie :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2012-01-19, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kwater 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 4042
Skąd: Września
 #17  Wysłany: 2012-01-19, 08:21   

Kaido, poszczuj tego Alamosa fioletowymi krowami bojowymi ;)
_________________
"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #18  Wysłany: 2012-01-19, 14:01   

o lol, no to ja mam 2 atlantici, doxe, delbane i geneve sport - wszystkie starsze niz 50 lat, pewnie czesc od marynarzy handlarzy, i chodza nieprzerwanie - szczescie mam, ze trafilem tak dobrze ze wszystkimi modelami :shock:
_________________
beceen | ***** ***
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #19  Wysłany: 2012-01-19, 14:07   

Musiałbyś zdefiniować jeszcze "nieprzerwanie" ;-)
_________________
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #20  Wysłany: 2012-01-19, 14:14   

definicja nieprzerwanie: codziennie uzywane przez mojego dziadka i babcie, gdzies tak od lat 50 do dzisiaj :cool: no dobra, pewnie mialy przerwe ze 2 tygodnie na spa u pana rosiaka :razz:
_________________
beceen | ***** ***
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #21  Wysłany: 2012-01-19, 14:41   

Phi :-)
Ja też mam dziadka Atlantica, Doxę i ze dwie Delbany :-) I tez chodzą. O dziwo :-)
_________________
 
 
andrewjohn 
Starszy Ryżowy
Sierściuchowaty


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 740
Skąd: polski biegun ciepła
 #22  Wysłany: 2012-01-19, 15:06   

O zgrozo! tyle złego o tych Atlantikach... :roll: A ja Wam powiem, że mojego Worldmastera z lat 70-tych nosiłem nierprzerwanie (dzień i noc) prze bite 27 lat, utopiłem go w jeziorze, przygniotłem szafą, poniewierałem na wszelakie sposoby i chodzi do tej pory (chciaz tarcze , przynam ,że ma wymienioną). Wię może nie jest z nimi aż tak żle...
Ostatnio zmieniony przez andrewjohn 2012-01-20, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RKR
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2012-01-19, 15:18   

No właśnie może nie jest z nimi tak źle. Ja miałem 3 - z lat 70/80 2 kupione na alledrogo, jeden kupiłem osobiście za pierwszą wypłatę na początku 90 lat (stąd mój sentyment) i generalnie chodziły w miarę dokładnie, nie nosiłem do zegarmistrza (jedynie na przepolerowanie pleksy i zmianę paska). Aczkolwiek przyznaję najdłużej miałem 3 lata, tego nowego kupionego w sklepie.

[ Dodano: 2012-01-19, 16:19 ]
No a teraz mam hommaga z poljotem wnutrii :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez RKR 2012-01-19, 15:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
andrewjohn 
Starszy Ryżowy
Sierściuchowaty


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 740
Skąd: polski biegun ciepła
 #24  Wysłany: 2012-01-19, 16:38   

Tak na poważnie: gdybym chciał być obiektywny, to pewnie musiałbym przyznać, że kaido i Alamo mają sporo racji co do oceny Atlantików, ale...No właśnie, dla pokolenia mojego, czy starszego, wychowanego w PRL-u zegarek Atlantic był symbolem i namiastką, często jedyną osiagalną ogólnie pojętego Zachodu, czy dobrobytu, solidnosci, jakości, porządku itd, inaczej mówiąc tego wszystkiego, czego nam tutaj brakowało. Dlatego pomimo iż zdaje sobie sprawę, że były szwajcary podrzędnej jakości, to będę ich bronił ze względów sentymentalnych.
A swoją drogą, czy Tissoty i Certiny to też szajs na równi z Atlantikami, Doxami i Delbanami?
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #25  Wysłany: 2012-01-19, 20:27   

Tu nie ma co bronić czegos ze względów sentymentalnych, bo jezeli cos jest g...m to g..m będzie i aby sie o tym przekonac wystarczy wziąść do porównania mechanizm z takiego Atlanticka i np z Pabiedy czy Poljota. To że były uzywane na codzien nie oznacza jeszcze że saa zywotne, bo jak ktos dbał o serwisy, dbał o jako tako o zegarek to jak najbardziej miał prawo przeżyc i nadal po dzis dzien "poprawnie" wskazywac czas. Jeżeli chodzi o mnie to ektremalnie porównuje mechanizmy gdzie zaczynam od badania materiałów a na krasztestach kończę i tylko takie porównanie daje 100% obraz jakości mechanizmu. Akurat mechanizmom Delbanowym ,Doxowym i Atlantickowym nie musiałem robic takich testóww porórwnując je np z pospolitymi rusami, bo przy wymianie łożysk, zużytych sprężyn, włosów osi miałem obraz co to za cudo jest.Raz zrobiłem tylko krasztesta Atlantiickowemu AS1188 na glebe i niestety poszedł czop gdzie z tej samej wysokości ruski 2602 ze sztywnym systemem antywstrząsowym przezył.Dlaczego ETY,AS-y, Unitasy, FHF-y sa gorsze od ruskich:

1: Szklane łożyska
2: słaby materiał na ośki, gzdie po dłuższym przebywaniu w wilgoci powaznie koroduje
3: Słabe jakościowo włosy balansowe i spreżyny.

Regularne czyszczenie i smarowanie oraz dbanie o mechanizm jak i zegarek może przedłuzyc jego zywotność, natomiast dokładności wskazań nie przedłuzy, także jak juz to ubierać toto do szczególnych okazji do jakich te zegarki zostały stworzone w naszym kraju.

Cytat:
i geneve sport


Geneva to inna bajka, mechanizm w tym zegarku można śmiało zarzynać.
_________________
Pozdro!!!
 
 
andrewjohn 
Starszy Ryżowy
Sierściuchowaty


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 740
Skąd: polski biegun ciepła
 #26  Wysłany: 2012-01-19, 20:39   

Kaido, załamałeś mnie. :cry: Chyba strzelę sobie w łeb jak ten wojskowy...
A co powiesz na temat Certin i Tissotów?
 
 
Monter 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
... Poyekhali


Pomógł: 13 razy
Wiek: 85
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 3469
Skąd: Gdynia-Puck okolice
 #27  Wysłany: 2012-01-19, 21:03   

kaido2, wiesz czy nie wiesz, ale w czasach komuny, wszystko nawet szwajcarskie G..o" jak to nazwałeś czy tez puszka coca coli była czymś lepszym dla zwyczajnego czy tez uciśnionego obywatela niźli nawet kosmiczna technologia z kraju rad.
_________________
..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
Ostatnio zmieniony przez Monter 2012-01-19, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciek
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2012-01-19, 21:08   

andrewjohn napisał/a:
Kaido, załamałeś mnie. :cry: Chyba strzelę sobie w łeb jak ten wojskowy...
A co powiesz na temat Certin i Tissotów?


przypominam, że ten wojskowy strzelił sobie w policzek, a nie w łeb. :wink: :twisted:
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #29  Wysłany: 2012-01-19, 21:19   

Przy Tissotach i Certinach mamy mechanizmy własne gdzie jakość(materiały i wykonanie) jest na tym samym poziomie co Fels 465/465N, ET 1030, AS1188, Unitasów 6300, FHF969 czyli wszystko co co można znaleźć w Atlanticach, Delbana i Doxach, z tymże FHF969 i Eta znana dziś jako 2002 i nadal wkładana do Atlanticków i wielu innych takich to już jest totalna kupa. @824 to juz wszyscy znamy więć nie będę pisał. Z Tissotów najbardziej awaryjny jest ten zawodnik:



Bardzo często awarii ulega zespół centalnej sekundy przez tą zajefajna blaszke. Zreszta ta blaszka to bolączka wszystkich mechanizmów które ja posiadaja.

I nastepny szmelc od TissotoOmegi:

_________________
Pozdro!!!
 
 
Voit 
Kierownik Pola Ryżowego
Dzielny pacjent


Pomógł: 14 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 1617
Skąd: Gdańsk
 #30  Wysłany: 2012-01-19, 21:22   

matyr napisał/a:
andrewjohn napisał/a:
Kaido, załamałeś mnie. :cry: Chyba strzelę sobie w łeb jak ten wojskowy...
A co powiesz na temat Certin i Tissotów?


przypominam, że ten wojskowy strzelił sobie w policzek, a nie w łeb. :wink: :twisted:


...To znaczy strzelał w łeb, ale nie trafił.
W przypadku osób nie pobierających żołdu, groźby strzelenia sobie w łeb proponowabym nie lekceważyć...



...Boziu, we własny łeb nie trafić...
_________________
Ja nigdy nie błądzę - mogę się co najwyżej zataczać
- Gburp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum