Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Dominik
2012-01-11, 22:22
Limitacja CW 2012 - poszukiwani graficy
Autor Wiadomość
Dominik 
Tempus Fugit



Pomógł: 12 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 3763
Skąd: Poznań
 #31  Wysłany: 2012-01-10, 00:52   

Monter napisał/a:
Grafik sobie moze projekt nazwac jak mu sie podoba, ale to my decydujemy czy ta nazwa zostaje jako nazwa zegarka czy szukamy innej.Takie moje zdanie


To oczywiste. Jak będzie się upierać przy swojej nazwie wbrew wszystkim dookoła to przepadnie razem z całą koncepcją w najbliższej ankiecie. Bo kto chce mieć coś, czego nie chce? Jak będzie rozsądny, to posłucha większości. To już kwestia tego, na ile ktoś jest elastyczny, a jestem przekonany, że tacy są wszyscy nasi projektanci.
_________________
hrg.pl
 
 
Damian 
Kierownik Pola Ryżowego
Pixel Army General


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 1652
Skąd: Poznań/InPost
 #32  Wysłany: 2012-01-10, 13:11   

Jest jedna sprawa do poruszenia, nie zarejestrowałem się tutaj z chęcią wyłudzenia od was pieniędzy, ale z chęcią pomocy, w kilku projektach na różnych forach brałem udział i kasy żadnej za to nie wziąłem, więc wypraszam sobie, jakoby miałbym robić jakiś forumowy projekt za gratyfikacje pieniężna.
Czytając zamknięty już wątek z ankietą mam wrażenie że no chyba nie jestem, nie jesteśmy ( osoby spoza forum) mile widziane. Jeżeli macie krzywym okiem patrzeć na obcych, to chyba to nie ma sensu. Poza Splitem nikt nie wspomniał o pieniążkach. Także weźcie się zastanówcie nad tym, jak nie chcecie pomocy to nie, bo ja nic na siłę, w złej atmosferze i przeciwko ludziom robić nie będę.
_________________
_
work in progress
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #33  Wysłany: 2012-01-10, 13:17   

Po co te nerwy?

Nikt nikomu nic nie imputował. Nie były te uwagi skierowane do konkretnych ludzi. To była ogólna uwaga.

Chodzi o utrzymanie naszej zasady, że na naszym forum wszyscy robią wspólnie z pasji i nie oczekują ani nie otrzymują za to gratyfikacji pieniężnych.

Wiele osób powiedziało wyraźnie, ale jeszcze raz powtórzę: KAŻDA pomoc jest chętnie i mile widziana. Niezależnie kogo, z jakiego forum czy w ogóle spoza forum. Ale też stawiamy sprawę jasno, że za taką pomoc można liczyć na słowa pochwały czy też forów w wyborze numerka, ale nie gratyfikacji pieniężnych.

EOT.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2012-01-10, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #34  Wysłany: 2012-01-10, 13:17   

Damian, rozmawiając na ten temat nie mówiliśmy że ktoś się zarejestrował w celu wyłudzenia czy zarobienia jakichkolwiek pieniędzy i niepotrzebnie bierzesz to bezpośrednio do siebie, tu chodziło raczej o pewne pryncypia które są dla wielu forumowiczów bardzo ważne. Jeśli ktoś chce i ma ochotę wykonać projekt zegarka forumowego, a w zasadzie jego tarczy i innych elementów pod gotowy projekt koperty, to nic nie stoi na przeszkodzie i nie ma znaczenia czy jest na forum od wczoraj czy od trzech lat.
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #35  Wysłany: 2012-01-10, 13:28   

Damian, tak w formie do przemyśleń ;-)

Gdy realizowaliśmy projekt PZL i robiliśmy dekiel - na forum zarejestrował się Zinajda, który z klucza stwierdził że w zasadzie to wszystko pieknie co tu zrobilismy, ale jakieś takie mizerne i niezgodne z prawdą historyczną. Bo cylindry nie takie, bo łopaty nie takie, bo wszytsko nie takie.
Pewnie by go gdzie indziej zjedzono ...
Ale MY grzecznie powiedzieliśmy, że wszelkie uwagi są mile widziane, zwłaszcza jeśli stoi za nimi gotowość do pomocy innej niż "no i teraz patrzcie co żeście tutaj spierdoliliście".
Paweł zatem zaprojektował przepiękny motyw dekla, który wywalił wszystkich z kapci, i bez dyskusji, obrażania się czy zawiści - został natychmiast zaimplementowany, za jego zgodą.
Jedocześnie z Pawlem, zarejestrowal się jakiś inny facet. Który stwierdził, że słyszał że coś tu robimy, ale jemu się nie chce czytac co, to ten tam gruby niech się kopsnie po browar, a ten tu łysy niech mu powie o co się rozchodzi.
No to tego zjedliśmy.
Suma zjedzonych musi się zgadzać w końcu ;-)
Mam nadzieję że ta historyczna już anegdota wzbudzi usmiech u niektórych ;-)
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #36  Wysłany: 2012-01-10, 13:37   

ALAMO, no tak gwoli prawdy historycznej to projekt dekla jest mojego autorstwa, Paweł go tylko razem z Piotrem "wygładził" i nadał mu ostateczny kształt, za co im obu i każdemu z osobna serdeczne podziękowania czyli tradycyjne W BŁOCKO, a Maxio cały efekt naszej pracy przekształcił w piękną wizualizację i niejako przy okazji zaprojektował niepowtarzalną klamerkę do paska za co i jemu także FOK JU :mrgreen:
_________________
 
 
Damian 
Kierownik Pola Ryżowego
Pixel Army General


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 1652
Skąd: Poznań/InPost
 #37  Wysłany: 2012-01-10, 13:41   

Jestem prosty chłopak, lubię konkrety, bez ą i ę i owijania w bawełnę, dlatego strasznie nie lubię jak ktoś piszę na okrętkę ogólnikami. Lepiej jest postawić sprawę jasno, dlatego odebrałem to osobiście.

OK, myślę że sprawa się wyjaśniła.
_________________
_
work in progress
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #38  Wysłany: 2012-01-10, 13:41   

Postawiliśmy więc sprawę jasno. :wink:
 
 
selassje 
Kierownik Pola Ryżowego
selassje


Pomógł: 39 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1608
Skąd: Kraków
 #39  Wysłany: 2012-01-10, 13:42   

mi nawet przez głowę nie przemknęło, że jakieś pieniądze będą zaproponowane za pomoc. a jak zobaczyłem wątek i ankietę to już była zamknięta. Bez jaj, za kasę to fuszki na boku jak najbardziej, ale na hobbystycznym forum pomoc jest za darmo. To tak zamiast klikać "pomógł" wpłacać po 5 zł temu co pomógł. Ja tam, na tyle na ile czas pozwoli chętnie pomogę, a wynagrodzeniem będzie satysfakcja że się komuś coś spodoba :)
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #40  Wysłany: 2012-01-10, 13:46   

selassje, ja cie bede wielbil jak mi do wskazowek od heblrosa przykleisz wskazowki pilota anitasowego :D
Ostatnio zmieniony przez Karolewskiej 2012-01-10, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #41  Wysłany: 2012-01-10, 13:48   

Damian, jeszcze raz powiem że to nie było nic osobistego, jeśli inaczej to odebrałeś to przepraszam Ciebie w imieniu swoim i innych zaangażowanych w temat forumowiczów.

Jeśli masz tylko chęci i ochotę to czekam na Twój projekt bo wiem że będzie ciekawy.
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #42  Wysłany: 2012-01-10, 13:48   

Svedos napisał/a:
ALAMO, no tak gwoli prawdy historycznej to projekt dekla jest mojego autorstwa, Paweł go tylko razem z Piotrem "wygładził" i nadał mu ostateczny kształt, za co im obu i każdemu z osobna serdeczne podziękowania czyli tradycyjne W BŁOCKO, a Maxio cały efekt naszej pracy przekształcił w piękną wizualizację i niejako przy okazji zaprojektował niepowtarzalną klamerkę do paska za co i jemu także FOK JU :mrgreen:


Oj już tak nie marudź i nie jojcz, śmigło Paweł narysowal wypiórcyste,, nie to co ten nasz zdechlak schematyczny wcześniej ;-)
_________________
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #43  Wysłany: 2012-01-10, 13:50   

ALAMO, he he he, ale "twórczo" czerpał, no i zapominasz że mój zdechlak był szykowany pod inną "technologię" która niestety wymagała uproszczeń w rysunku. :mrgreen:
_________________
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 42 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #44  Wysłany: 2012-01-10, 14:02   

Jeszcze slowo do Damiana - skoro jestes zarejestrowany, to jestes "swoj".

Co do gratyfikacji - padla propozycja. Sensownie zostala przedyyskutowana. Pojawil sie jakis konsensus i projekt leci dalej.

Brak stanowiska "platnego grafika" ma taka zalete, ze kazdy moze swoj projekt przedstawic na zblizonych prawach. Inaczej by to troche PRL-em zajechalo, ze tylko grafik przynalezny do odpowiedniego Zwiazku Platnych Grafikow jest prawdziwym grafikiem.

Jeszcze jedewn argument "przeciw", ktory gdzies tam przewinal sie w tej czy innej formie w zamknietym watku. Dalczgo gratyfikacja tylko dla grafika, a nie dla skladaczy, czy zarzadzajacego projektem. Takie Project Managery w kombajnach, dla ktorych zdarza mi sie pracowac tluka spora kase, a jak widzimy kumotr Split zaangazowal sie w projekt dosc energicznie, wiec dlaczego ktos inny - tak, a on - nie.

Ot- taki luzny przemysleniowy spam z mojej strony, bo tak, jak nie potrzebuje kolejnego zegarka, tak coraz bardziej mi ten projekt lazi po glowie.

Pozdrawiam
Eryk
 
 
Dominik 
Tempus Fugit



Pomógł: 12 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 3763
Skąd: Poznań
 #45  Wysłany: 2012-01-10, 14:08   

"Gratyfikacja Gate" przedyskutowana, rozwiązana, wnioski wyciągnięte. Nikt na nikogo się nie obraża chyba, mam nadzieję.
Czekamy na wynik co do koperty i nasi pokładowi graficy mogą puścić wodze fantazji ;)
_________________
hrg.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum