Citizen - podróbka?
Odpowiedz do tematu

bu10
[Usunięty]
: Citizen - podróbka?
Zacznę od tego, że jestem totalnym laikiem. Jako taki, chciałem kupić zegarek. Na Allegro wypatrzyłem coś takiego: http://allegro.pl/citizen...2040445247.html

Zegraki oceniam "na ładność". No i prawie go kupiłem, ale... poszperałem trochę w sieci i ku mojemu szczeremu zdumieniu wpadłem na chińską stronę, gdzie sprzedają identyczne zegarki za ok. 100 USD!!! (oczywiście "100% original"). Na oko - znaczy na zdjęciu wyglądają identycznie jak te z Allegro. I teraz dylemat - jak się zabezpieczyć przed kupieniem fałszywki. Są jakieś sprawdzone sposoby? I co sądzicie nt. egzemplarza z Allegro?

Ogólnie to szczęka mi opadła, jak zobaczyłem co potrafią zrobić Chińczycy. Proceder jest nielegalny, ale muszę powiedzieć, że mi zaimponowali.

Ostatnio zmieniony przez 2012-01-13, 16:28, w całości zmieniany 1 raz
:
bu10 napisał/a:
znaczy na zdjęciu wyglądają identycznie jak te z Allegro


Bo w większości są to te same zegarki :lol:
Bez urazy, ale ja na all nie kupuję...zegarków :cool:

Blaz
[Usunięty]
:
Prawdopodobieństwo, że natrafiłeś na podróbkę tego zegarka na chińskiej stronie jest takie samo jak to, że na allegro to normalna cena za niego. :mrgreen:

Na allegro 99 procent nowych zegarków sprowadzanych z zagranicy ma ceny rozdmuchane po prostu. :wink:

:
Ten zegarek na Zatoce kosztuje ok. $210 z darmowym szipem. Taniej nie znalazłem.

: Re: Citizen - podróbka?
bu10 napisał/a:
(...)
I co sądzicie nt. egzemplarza z Allegro?
(...)


Nic.
...W opisie aukcji wykorzystano zdjęcia z katalogu.
Sprzedawca nie pokazał zdjęć sprzedawanego zegarka.
W tej sytuacji nie wiadomo co otrzyma kupujący.

Ja nigdy nie błądzę - mogę się co najwyżej zataczać
- Gburp.
:
Voit napisał/a:
co otrzyma kupujący.


Nieświadomy otrzyma zegarek
Świadomy zrobi awanturę :cool:

bu10
[Usunięty]
:
Sprawa się chyba wyjaśniła. Wysłałem mail z pytaniami do tego człowieka - odpowiedzi brak. W międzyczasie sprawdziłem, że to już nie pierwszy przypadek, kiedy wystawia on zegarki w taki właśnie sposób. Tak więc UWAGA NA ALLEGROWICZA kevinos.

Tylko ja wciąż nic nie noszę na przegubie...

:
To poproś kulegów o pomoc w specjalnym temacie ... Kulegi pomogą, oj, jak oni pomogą ... :twisted: Oni ci tak pomogą - że do konca miesiąca będziesz jadł ryż z keczupem ... :razz:

:
ALAMO napisał/a:
będziesz jadł ryż z keczupem ...

Oj, chyba suchy :)

:
Suchy ryż na dłużej starcza :twisted:

bu10
[Usunięty]
:
Jest trochę problem bo sam nie wiem czego chcę, właściwie to mało który zegarek mi się nie podoba. Dlatego poedukuję się jeszcze trochę na własną rękę. W tej chwili mam fazę na divera, ale może minie.

maciek
[Usunięty]
:
tylko trzeba mocno gryźć. :wink:

:
Czasem można trochę też tynkiem doprawić - lepiej smakuje :twisted:

:
Wam się tutaj na przepisy studenckie zebralo, a tam bidulek bez zegarka stoi, jak jaki z kizi normalne :P Pomogli byście :twisted:

:
bu10, - to zakładaj temata: szukam nurka - budżet (to i tak nie ważne bo dwukrotnie zostanie przekroczony) - i będzie miejsce na sobotnią spamerkę :twisted: :mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.