SMITHS Astral - flegmatyczny dżentelmen
Odpowiedz do tematu

:
śliczny jest i werk ładny

:
Werk jest ekstra, tylko jedna rzecz mnie w nim zastanawia, regulator jest bardzo ekstremalnie ustawimy na minus, jest praktycznie poza mostkiem.

:
Też mnie to trochę martwi, ale chodzi dokładnie, więc chwilowo się uspokajam :wink: ... W najgorszym razie mam namiar na zakłąd w Anglii gdzie za godziwą odpłatnością 45 funtów wykonuje się pełen serwis zegarków z tym mechanizmem. Tanio-drogo, ale możliwość jest.

:
Bardzo ladny werk, z drobnostek, ktore jednak ukladaja sie w mily caloksztalt, mnie podoba sie ksztalt mostka balansu, taki dopracowany, lezkowaty.



A teraz rozwazanie ogolne. Swiat zegarkowy zszedl na psy - w zlotej erze niewielka firemka potrafila zaprojektowac i wyprodukowac wlasny, i to bardzo ladny werk. Przykladow bylo na peczki (chociazby Election, ktory kiedys prezentowalem na kizimizi). A teraz co? Powszechnie uzywane werki mozna spokojnie wyliczyc uzywajac palcow obu rak (a jak automaty to i jedna reka moglaby starczyc). Nawet i w Chinczykach niewielka nadzieja - wola tluc 2824 i Unitasy...

:
svedos napisał:
Werk jest ekstra, tylko jedna rzecz mnie w nim zastanawia, regulator jest bardzo ekstremalnie ustawimy na minus, jest praktycznie poza mostkiem.




Pewnie włos był skracany. Jeżeli nie"galopuje", nie ma się czym przejmować



J.

:
zbyszke napisał:
Bardzo ladny werk, z drobnostek, ktore jednak ukladaja sie w mily caloksztalt, mnie podoba sie ksztalt mostka balansu, taki dopracowany, lezkowaty.



A teraz rozwazanie ogolne. Swiat zegarkowy zszedl na psy - w zlotej erze niewielka firemka potrafila zaprojektowac i wyprodukowac wlasny, i to bardzo ladny werk. Przykladow bylo na peczki (chociazby Election, ktory kiedys prezentowalem na kizimizi). A teraz co? Powszechnie uzywane werki mozna spokojnie wyliczyc uzywajac palcow obu rak (a jak automaty to i jedna reka moglaby starczyc). Nawet i w Chinczykach niewielka nadzieja - wola tluc 2824 i Unitasy...




Nie no, bez przesady.

Ich podstawowe obecnie automaty to wbrew pozorom nie klony ETA, ale ST6, ST16 i ST25... Wszystkie trzy to modele własne.

Ale faktem jest to co mówisz - kiedyś poziom, jakość czy stronę wizualną trzymały nawet stosunkowo małe firmy... Teraz mechanizmy w zegarkach średniej klasy wyglądają jak z blachy ... :(

:
ALAMO napisał:
Teraz mechanizmy w zegarkach średniej klasy wyglądają jak z blachy ... :(




Bo w większości mostki są wykrawane z blachy. Klasycznie toczona i frezowana jest jedynie płyta mechanizmu - ale to tylko w mechanicznych i kwarcach z najwyższej półki.



J.

:
Jacek. napisał:


Bo w większości mostki są wykrawane z blachy. Klasycznie toczona i frezowana jest jedynie płyta mechanizmu - ale to tylko w mechanicznych i kwarcach z najwyższej półki.



J.




Wiem :) Moja uwaga miała bardziej ogólny charakter :wink:

:
Nawet ładny Krzysiu ten Astral :)

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
.. i przez ostatnie 8 lat się niewiele zmienił :złośliwiec:

:
O, ŁOPATA!
:))

Antisocial and faceless...
:
Ale jak Fraku zrobi łopatę, to nie ma wuja we wsi!
:)) :złośliwiec: pifko

:
Podziękować pifko

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
:
Podobno Rudiego kundel z niejakim Ciapkiem firmę chcą założyć. Słyszeliście coś? cool
:D

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Ty się nie nabijaj, masz jeszcze odbiornik nawigacyjny tej firmy?

Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.