Wodoszczelnosc seiko 5
Odpowiedz do tematu

: Wodoszczelnosc seiko 5
Panowie jak to jest z wodoszczelnoscia linii 5 sport u Seiko?
Chodzi mi glownie o zegarki wygladajace jak pelnosprytne nurki, ale bez zakrecanych koronek z oznaczeniem klasy WR100M. teroetycznie 100M kwalifikuje zegarek do dynamicznego plywania...

Mozna w tym bez obaw snurkowac do 5-6m machahac energicznie lapami?
Intuicyjnie - woda dochodzi do uszczelek ma z nimi kontakt - uszczelki nie przepuszczja jej dalej. W wodzie slodkiej nie widze problemu - wyschnie i bedzie git.
Co z woda slona? Wyschnie i zostanie sol na uszczelce - bedzie szybciej parciała?

Pozdr
s

Ostatnio zmieniony przez strix 2011-11-04, 14:26, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Jeżeli Seiko daje oznaczenie 100m to po coś je jednak daje. :wink:

:
Teoretycznie zegarek powinno się ze słonej wody opłukać, ale teoria teorią ... Ja swoje płukałem jak zaczynało być na nich sól widać :P Takie Seiko spokojnie wystarczą ci do plywania i leniwego zanurzenia ;-)

Koala
[Usunięty]
:
A ogółnie to pływacie w zegarkach ? jeśli oczywiście mają to 50m, 100m :grin:

maciek
[Usunięty]
:
wanna się liczy? :wink:

Koala
[Usunięty]
:
Cytat:
wanna się liczy?


Wanna, prysznic, jacuzzi odpada :wink:

:
Ja pływam.

:
Mam seiko chrono w kwarcu, wr 100 i zawsze w nim pływałem - wanna, basen, prysznic.
Szczelność trzyma bez problemu, nie wytrzymał wstrząsu i sekundowa z chrono zatrzymuje się na 11 zamiast 12. Poza tym wszystko ok, czwarty rok na pierwszej baterii :)

Blaz
[Usunięty]
:
Nie pływam, bo nie umiem, ale prawie z każdym moim zegarkiem (a miałem tylko >100m) byłem nie raz w saunie. :wink:

maciek
[Usunięty]
:
Blaz napisał/a:
Nie pływam, bo nie umiem, ale prawie z każdym moim zegarkiem (a miałem tylko >100m) byłem nie raz w saunie. :wink:


serio nie umiesz? :mrgreen:

Blaz
[Usunięty]
:
Nigdy nie uważałem tą umiejętność za w jakiś sposób mi przydatną. :grin: Wolę ciało zanurzać w wodzie w postaci gazowej. :mrgreen:

maciek
[Usunięty]
:
Blaz napisał/a:
Wolę ciało zanurzać w wodzie w postaci gazowej. :mrgreen:


O szczególy nie zapytam... :mrgreen:

:
Mój szwagier poszedł właśnie na emeryturę z marynarki wojennej, do dzis nie potrafi pływać, tak że nie przejmuj się.

:
jaro19591 napisał/a:
Mój szwagier poszedł właśnie na emeryturę z marynarki wojennej, do dzis nie potrafi pływać, tak że nie przejmuj się.


Szwagier też stacjonuje w Sosnowcu :grin: ?

" Idiotów generalnie jest mało na świecie, ale są tak sprytnie porozstawiani, że co rusz któregoś spotykamy :wink: "
:
Szwagier niestety w Gdańsku.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.