Poprzedni temat «» Następny temat
Dokąd zmierza KiZiMiZi ...?
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #76  Wysłany: 2009-08-06, 21:53   

Zapytałem niesmiało czy mnie przyjmą do stowarzyszenia, odpowiedź dałem sobie sam... nie.

Wysłałem dzisiaj także pw, do kolegi niume, jestem przekonany że nie odpowie, wirtualne twory raczej nie czytają wiadomości.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #77  Wysłany: 2009-08-06, 22:06   

sszwedo napisał:
Zapytałem niesmiało czy mnie przyjmą do stowarzyszenia, odpowiedź dałem sobie sam... nie.

Wysłałem dzisiaj także pw, do kolegi niume, jestem przekonany że nie odpowie, wirtualne twory raczej nie czytają wiadomości.




Na jednym z for które znam "uświadomieni politycznie" modowie dawali ostrzeżenia za wysyłanie PM bo że niby "spamowano skrzynki osób które sobie tego nie zyczyły" - podpowiem Towarzystwu :wink: ....

Dalej natomiast nie kumam za co Felek dostał warny. No zabijcie - nie wiem :lol: ...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #78  Wysłany: 2009-08-06, 22:51   

ALAMO napisał:
Co do przyszłości KiZi : uważam inaczej. Obecna jego pozycja sprawia, że ruch będzie generowany niejako siłą inercji - nie będzie kogoś - to na jego miejsce będą inni. Cały czas ktoś kto szuka takiego miejsca - trafia tam. Zanim zda sobie sprawę z pewnych koterii, pisze kilka miesięcy. A później zaczyna szukać dalej - może trafi na stronę radziecką, może do GMT, może tu ... A może nigdzie, bo się zrazi do społeczności uznając ją za zbigociałą i zblazowaną ... Kto wie. Moim zdaniem, będzie to utrzymywane - stworzy się snobistyczny zamknięty kokon dla Właścicieli, i otwarte forum dla "ciżby" która ma robić szwung w interesie, jakim są kontakty "z branżą". O pardon, "szwung" to znów w jidisz, pewnie dałem wyraz swojemu rasizmowi jak to już mi ze trzy razy powiedziano :wink: ...
Mówimy to samo, ale innymi słowami. :) Samo KMZiZ będzie działało nadal rzeczywiście siłą inercji. GMT jest specjalistyczne i nastawione raczej na wiedzę i za to mu chwała. Ci, co chcą poczytać o pasji zegarkowej jako takiej trafiają tam coraz częściej. KMZiZ robi się coraz bardziej ludyczne i w ten sposób cały czas będzie podtrzymywało opinię forum opiniotwórczego. Stowarzyszenie będzie więc miało cały czas alibi, ale jednocześnie będzie tworzyło zamknięty krąg ludzi, którzy myślą podobnie nie tylko na tematy zegarkowe. Co do zrażania masz rację. Ja właśnie przeszedłem taką drogę. Od entuzjazmu przez zdziwienie istniejącymi koteriami do zniechęcenia nimi. Ale pasja zegarkowa wręcz przeciwnie - rośnie stale. :) Za co dostał Felek? A musi za coś dostać? :wink: Wystarczy, że pisze nie po myśli. Wrócę do mojego ostrzeżenia, bo to jest świetny przykład. Admin mi pisze, że daje mi ostrzeżenie, bo podobno nazwałem Adiego oszustem czy złodziejem. On (admin) co prawda nie czytał tego i nie wie o co chodzi, ale wierzy Adiemu. :twisted: Wtedy mi się oczy otworzyły po raz pierwszy. Bo jeśli admin sam się przyznaje, że nawet nie pofatygował się zajrzeć do tematu i banuje mnie za to, czego nie widział, to wiadomo, że są równi i równiejsi. :D
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #79  Wysłany: 2009-08-06, 22:59   

..a ludziom wciąż sie tam ciemnotę wstawia robiąc z nas awanturników i piewców różowego rolka .
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #80  Wysłany: 2009-08-06, 23:07   

hotwax napisał:
..a ludziom wciąż sie tam ciemnotę wstawia robiąc z nas awanturników i piewców różowego rolka .




"Ludzie" w sensie masy klubowiczów stoją po stronie normalności. Zresztą - obie sondy to wykazały. Ale nie ma znaczenia co mówią sond, i nie ma znaczenia co mówi społeczność - klub od początku był prywatny, teraz zmienił właściciela, nowy waściciel zaprowadza nowe porządki. Po prostu.

Nie zdajecie sobie czasami sprawy (koledzy którzy są z nami krócej/nie znają ludzi), ile informacji chodzi "w drugim obiegu"... "Sprawa MM" spowodowała tyle, że ów zegare zakupiło co najmniej kilkanaście osób z rozpoznawalnego grona, a aż boję się myśleć ilu czytających czy "paropostowych". Już pomijam kurioza i "hardkorów" którzy MM kupili od samego początku czując do niej wewnętrzne obrzydzenie :wink:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #81  Wysłany: 2009-08-06, 23:10   

Moja droga była podobna do Blaza, najpierw zauroczenie KMZiZ, potem refleksja że coś mi tu nie gra, potem poszukiwanie dalej...pojawia się GMT przecieram oczy ze zdumienia , te same osoby co tam, tyle tylko że klimat zupełnie inny, nikt nikogo nie obraża, nikt nie robi "focha", podciągnąłem się trochę w japończykach, zakochałem się miłością jak na razie nie odwzajemnioną w GS_ie.Teraz jestem tutaj, u siebie jestem.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #82  Wysłany: 2009-08-06, 23:11   

Najlepsze ze ja też sie przymierzam , nawet miałem jedną w ręku :) Tylko jest ich tyle że nie mogę sie zdecydować którą (model).
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #83  Wysłany: 2009-08-06, 23:22   

ALAMO napisał:
"Sprawa MM" spowodowała tyle, że ów zegare zakupiło co najmniej kilkanaście osób z rozpoznawalnego grona, a aż boję się myśleć ilu czytających czy "paropostowych". Już pomijam kurioza i "hardkorów" którzy MM kupili od samego początku czując do niej wewnętrzne obrzydzenie :wink:
Kiedyś pisałem, że szefowie KMZiZ naprawdę by się zdziwili ile Marysiek jest na forum. :D To był naprawdę hardkor. :twisted: Kupować zegarek do którego czuje się obrzydzenie. Mistrzostwo świata. :shock: "Mam własne zdanie, ale się z nim nie zgadzam". :D Tym bardziej że kiedy pierwszy raz się z nim spotkałem (klamrę mu sprzedawałem) mówił o Maryśce, ale raczej bez obrzydzenia...
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #84  Wysłany: 2009-08-07, 11:53   

wychodzi na to ze osoby ktore podpisaly sie przy zakładaniu stowarzyszenia były prawie osobami przypadkowymi-a na pewno

spora ich czesc

,po prostu były na miejsc lub akurat

przebywały w warszawie.

i teraz co najlepsze te osoby sa na liscie(!) i po oplaceniu

skladek sa juz w stowarzyszeniu :lol: awansem panowie,awansem :wink:

i odwrotnie-osoby zasłuzone(ale bez honorowego członkowstwa)

ktore nie mogly dojechac,lub nie stawili sie

musza teraz sie starac o wprowadzenie przez dwie osoby.

ciekawe i mocno dopracowane-podziwiam,pozdrawiam :roll:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #85  Wysłany: 2009-08-07, 12:33   

feleksc napisał:
wychodzi na to ze osoby ktore podpisaly sie przy zakładaniu stowarzyszenia były prawie osobami przypadkowymi-a na pewno

spora ich czesc

,po prostu były na miejsc lub akurat

przebywały w warszawie.

i teraz co najlepsze te osoby sa na liscie(!) i po oplaceniu

skladek sa juz w stowarzyszeniu :lol: awansem panowie,awansem :wink:

i odwrotnie-osoby zasłuzone(ale bez honorowego członkowstwa)

ktore nie mogly dojechac,lub nie stawili sie

musza teraz sie starac o wprowadzenie przez dwie osoby.

ciekawe i mocno dopracowane-podziwiam,pozdrawiam :roll:




Oficjalnie takie było założenie - by ukonstytuować Stowarzyszenie potrzebne było 15 członków i statut. O ile kojarzę, były co najmniej dwa podejścia, bo quorum zabrakło. Więc rzeczywiście była to swego rodzaju "łapanka", tyle że wtedy niewiele o stowarzyszeniu można było powiedzieć - gdybym był w Warszawie akurat sam chętnie bym się pod listą podpisał, bo dlaczego by nie, w końcu to była słuszna inicjatywa. Nie wiem czy hydra która się na naszych oczach narodziła miała takie założenia w czyichś sprytnych głowach od samego początku, czy to się tak stało "samo z siebie" - chłopcy uznali, że bajzel na forum robi bezkrólewie (słusznie!) i głownymi odpowiedzialnymi są "innowiercy", czyli wszyscy którzy nie uznają ich wersji "miłowania zagarków" (co juz jest kompletną bzdurą). Dalej pomysł ewoluował w stronę "elitarnego" w miejsce stojącego u podstaw egalitaryzmu. To tez jestem w stanie zrozumieć, ba, sam o to postulowałem o ograniczenia dostępu do poszczególnych działów, które moim zdaniem wymagają zweryfikowania uzytkownika. Tyle że moją ideą było zwiększenie bezpieczeństwa klubowiczów, a nie ich dzielenie. Swoistym kuriozum jest sytuacja, gdy na forum znajduje się kilkudziesięciu (kilkuset?) zaangazowanych i godnych zaufania kolekcjonerów i fascynatów, którzy, nie będąc "członkiem stowarzyszenia", mają zostac teraz zaklasyfikowani jako "przypadkowi uzytkownicy"! Co ciekawsze - ja nie widze tez niczego zdrożnegfo w tym że nowy członek powinien posiadac rekomendacje. Jest to powszechnie stosowane w różnych klubach, partiach politycznych, stowarzyszeniach - to po prostu norma. Ale sposób w jaki się to robi w KiZi - o, tu juz możnazadać sporo pytań co do przejrzystości procesu...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #86  Wysłany: 2009-08-07, 12:39   

Ktoś tam pisał, chyba Tik Tak, że data spotkania założycielskiego była bardzo niefortunnie wybrana i rzeczywiście osobom spoza Warszawy trudno było przyjechać.

Ale pozostawmy to. Ci, co chcą, to staną się członkami. Ci, co nie chcą, nie staną się. Ja nie zamierzam, bo niezbyt dobrze myślę o organizacji, która nie umie szanować ludzi i własnego regulaminu, którego w takim pocie czoła i z takim przejęciem uchwalała.

Zresztą tak się zastanawiam co by się teraz działo, gdybym był w tej grupie obecnych na pierwszym Zjeździe Stowarzyszenia, a naprawdę mało brakowało, bym tam się zjawił. Wywaliliby mnie teraz z hukiem? :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #87  Wysłany: 2009-08-07, 18:03   

STARUSZEK opisał jak wygląda procedura wstąpienia do stowarzyszenia. Jemu - co do kryteriów jakimi się będzie kierował przy udzielaniu rekomendacji - wierzę. Ale i tak jakoś nie mam pędu, zbyt to wszytsko jest nieeleganckie.
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #88  Wysłany: 2009-08-07, 19:01   

za co ja warny?jeden od prezesa D.CH. za jakis tam odzew ,

drugi od starca za przypomnienie mu jak to ze dwa miechy temu juz bawił sie w moda i bronił maboka bodaj biednego-przyznajac sie

ze to on cos tam pousuwał...
 
 
andre
[Usunięty]

 #89  Wysłany: 2009-08-07, 22:39   

Po kilkudniowym zastanowieniu też sie zjawiłem. Moje zdanie na temat KIZIMIZI wyraziłem na tamtym forum i nie mam zamiaru sie powtarzarzać.
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #90  Wysłany: 2009-08-07, 22:43   

Z Klubem zaczynałem od wiszących.

Potem zawędrowałem na radzieckie i wpadłem po uszy:)



Dziś po roku mogę powiedzieć, że wiszące - obraz nędzy i rozpaczy. Tylko pytania o wycenę. Żadnych konstruktywnych postów.

Z fora radzieckiego jestem niezwykle zadowolony.

(Dziś na radzieckich puszczę nowinkę o nowym forum - zobaczymy czy się utrzyma :))





Czy zauważyliście, że w Klubie pojawia się coraz więcej postów ze sprzętem AGD i RTV.

Klub rozwija się i wytycza nie tylko nowe trendy zegarkowe, ale i kuchenno - domowe.

Istne koło gospodyń wiejskich :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum