Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek podobny do OMEGA Speedmaster Co-Axial Chronograph
Autor Wiadomość
Requiem
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2011-09-30, 22:21   Zegarek podobny do OMEGA Speedmaster Co-Axial Chronograph

Witam, poszukuję zegarka w przedziale do 600 zł i niestety zacząłem poszukiwania od wyboru "czy któryś mi się właściwie spodoba" no i spodobał.. w sumie jeden :p

OMEGA Speedmaster Co-Axial Chronograph
i zdjęcie
http://chronos24.pl/wp/wp...4.51.01.001.jpg

Czy znacie moze panowie jakies chinskie odpowiedniki w kwestii wyglądu? Na początku zastanawiałem się nawet nad "repliką" ale jednak wolę spróbować znaleźć coś bez napisu omega za te pieniądze ;-) . Im bliżej do wyglądu tej omegi tym lepiej, ten styl mi po prostu bardzo odpowiada.
Wiele dobrego usłyszałem o zegarkach chińskich producentów i pomyślałem że może któryś z nich stworzył coś podobnego do tego modelu nie chrzcząc tego logiem omegi..

jeżeli ktoś może pomóc i zna takie modele proszę o nakierowanie:-) jeżeli kwota będzie musiała być trochę wyższa to też warto się zastanowić więc proszę o propozycję


pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi w temacie szczególnie te pomocne:)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2011-09-30, 22:34   Re: Zegarek podobny do OMEGA Speedmaster Co-Axial Chronograp

Requiem napisał/a:
Na początku zastanawiałem się nawet nad "repliką"


Nie repliką, a podróbką.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2011-09-30, 22:52   

Alpha Paul Newman - na st-19 chrono
Alpha speedy - multi calendar
Zdjęcia na stronie Alpha watch HK http://www.alpha-watch.com/
_________________

 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2011-09-30, 22:55   

Tak jak Rudolf prawi, Alpha to dobry wybór
_________________
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #5  Wysłany: 2011-10-01, 00:41   

Taka jak moja na przykład

_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
Ostatnio zmieniony przez chomior 2011-10-01, 00:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #6  Wysłany: 2011-10-01, 01:49   

klik 1

klik 2

klik 3

klik 4
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Czino
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2011-10-01, 19:45   

Chomior idzie gdzieś jeszcze dorwać tą Twoją alphę?
 
 
Requiem
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2011-10-01, 21:03   

no to mam dylemat, powiem szczerze ze jedyny ktory zrobil na mnie wrazenie to ten Zeppelin, troche szkoda ze nie automat bo cena mnie przerazila ;p 2500 zl:) ale moze ten rytual mechanicznych zegarkow cos w sobie ma...

Niestety wiem po sobie ze na poczatek lepiej cos skromniejszego budzetem, mysle nad zwiekszeniem kwoty do wydania ...tylko czy do 1000 zł znajde cos co mnie zaczaruje?

Najwazniejsze cechy to chrono ale tylko te z dwiema tarczkami, nie wiem jak to sie okresla poniewaz powiem szczerze jestem zielony w temacie ;) czyli tak jak w nowym speedmasterze. No i chrono dzialajace a nie multicallendar.
druga sprawa tarcza czarna, sam zegarek bedzie uzywany z paskiem rowniez takiego koloru. Wskazowki najlepiej jasne biale badz szare, odrzucaja mnie w tej chwili wszelkiej masci kolorowe zegarki, nie wiem czemu ;-) pewnie jak zlapie bakcyla to zmienie zdanie :) .
Wiem co mi sie nie podoba, submarinery, zaden jak na razie nie przypadł mi do gustu
Raczej chce zegarek "czarno bialy" bez kolorowych elementow badz bron boze zlota.

Wiem ze marudze...i wiem ze pewnie bede musial zgodzić się na duży kompromis, oczekuję od zegarka w niskiej cenie automatu , wykonania zblizonego do modelu 20x drozszego i przy tym designu ktorego prozno raczej szukac w tanich modelach.

w kwestii podróbek to zgadzam sie z kolegą który mnie poprawił, są one słabe...chociaż nie powiem jestem zaciekawiony jak wyglądała by i ile by kosztowała perfekcyjna zewnętrznie i dobrze wykonana wewnętrznie podróbka takiej omegi , potęga wschodnich kolegów jest przecież nie ograniczona ;-) .

Jeżeli ktoś miały jeszcze jakieś sugestię gdzie powinienem szukać, jakich marek zegarki przeglądać (dbające o detale w designie ) To będę wdzięczny.

Mój plan początkowy zakładał 200-300 zł, potem 600. Jestem gotowy wydać więcej za coś niezwykłego , nie koniecznie nowego, sprawdzać będę oferty na forum, ewentualnie alledrogo ale tutaj wcześniej poproszę panów o konsultację ;)

Pozdrawiam
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2011-10-01, 21:15   

Jedyne co z grubsza spełnia twoje kryteria to jest to :

http://www.ebay.com/itm/T...=item2c5f9d63d0

Jeśli chcesz mieć chrono, i 3 tarcze - to zostaje tylko automatyczny.

Taniej go nie kupisz.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2011-10-01, 21:19   

Requiem napisał/a:


w kwestii podróbek to zgadzam sie z kolegą który mnie poprawił, są one słabe...


Tu nie chodzi o to czy one są słabe czy dobre, ale o to, że kupno podróbek jest na tym forum niemile widziane. Nie wspominając o kwestiach prawnych. :wink:

Ewentualnie Alphy:

http://www.alpha-watch.com/details.php?myid=437
 
 
Requiem
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2011-10-01, 21:33   

A przedewszystkim obciachowe ;-)


Alamo moze troche zakreciłem , chodzi mi własnie o brak tej dolnej tarczy chromo tylko dwie po lewej i prawej, i najlepiej w kolorze czarnym. Ciekawe czy jest jakaś chińska marka która wykonuję drobne przeróbki w swoich produktach typu wymiana koloru tarcz chrono na np czarne etc. Raczej na pewno wolał bym automat ale wnioskuję że połączenie dobrego wyglądu zegarka (czarny mat cyferblatu i takie samo chrono) raczej musi odbyć się w tej cenie kosztem środka czyli tylko kwarce albo mechaniczne?

Czy któryś z kolegów spotkał się z taką opcją?
Duże koszta?:-) Oczywiścię dobrze jeżeli mechanizm automatu będzie czymś w miarę do przyjęcia.
Automat i 2 tarcze oraz ciekawy wyglad to ideał, ale moze tak jest zabawniej, pogoń za króliczkiem;-)
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #12  Wysłany: 2011-10-01, 21:38   

Obawiam się, że nie ma takiego mechanizmu chrono w automacie... Przynajmniej ja nie kojarzę.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Requiem
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2011-10-01, 21:44   

Czyli ewentualnie albo nie chrono albo mechanic, panowie czy chrono tylko z dwiema tarczami tak jak w tym speedmasterze
http://www.watchtimeclub....01-p-13439.html

ma jakies nazewnictwo? chodzi mi o to że samo "chrono" wyrzuca dosyć dużo opcji ale niestety typowo to czego nie chcę czyli 3 tarcze chronographu ;-)
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #14  Wysłany: 2011-10-01, 21:48   

niestety nazwa chronograph nie ma podziału na 2 czy 3 tarcze po prostu trzeba szukać i jeszcze raz szukać .
Z speed masterem nie jest łatwo , kiedyś chodziła plotka że w tej samej wersji Alphy speedy multicalendar mają zastosować st-19 ( chrono z ręcznym naciągiem) . To by był hit sprzedażowy .
_________________

 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #15  Wysłany: 2011-10-01, 21:53   

Takie rzeczy to tylko w Erze drogi kolego :wink:

....ciekawe czy Ty nas tymi podróbkami nie podpuszczasz :?: , za zbytnią ciekawość w tej kwestii można zarobić ostrzegacza :razz:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2011-10-01, 21:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum