Marine z cyferkami rzymskimi
Odpowiedz do tematu

:
jak pisałem wcześniej możesz zmienić fotna na indeksach na np trajan pro.
+ moze mi sie tylko wydaje, ale indeksy chyba nie są w równej odległości od okręgu zewnętrznego - vide indeks 1. no i na subtarczy cyfry się trochę poprzesuwały

:
jesli chodzi o wyrownanie to robie to tylko po to zeby rozeznanie wizualne zrobic

program nie umozliwa mi zbyt wiele :)

zaraz popatrze na ta czcionke co podales

Edytka:

to wersja z proponowana przez ciebie czcionka


Ostatnio zmieniony przez Karolewskiej 2011-09-23, 12:35, w całości zmieniany 2 razy
:
Indeksy w sekundniku się nieco rozjechały ..

:
Bardzo fajny projekt.. o czymś zbliżonym myślę do swojego "jednowskazówkowca" ( tyle, że bez sekundnika ;) )

:
Tomek, juz poprawilem link powyzej

wlasnie dojechaly kolejne elementy projektu :mrgreen:






Skleiłem

Ostatnio zmieniony przez Maxio 2011-09-23, 16:46, w całości zmieniany 2 razy
:
...jakiś taki "surowy" ten mechanizm

:
to fakt, ale bardzo slabe zdjecie

poza tym mam w planie oksydowanie śrubek

:
Karolewskiej napisał/a:
mam w planie oksydowanie śrubek

A możesz rozwinąć??

:
Na kizi kiedys pisali,ze podgrzewaja srubki stalowe w tosterze i voila - wylaza niebieskie.
Ile w tym prawdy - pojecia nie mam.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
chodzilo mi o takie cos:

http://www.homageforum.co...php?f=42&t=6546

PS: Janek, masz jakies foto swojego projektu o, ktorym wczesniej wspominal Santino?

:
Panowie,

Tarcza we wtorek bedzie juz u mnie :)

Zaczalem w miedzyczasie robic przymiarki do koperty. Pojawil sie problem z walkiem. Ten ktory mialem w Parniaku w mechanizmie al`a IWC, zeszlifowalem i dopasowalem do molnji, niestety jest za krotki i po zamontowaniu w kopercie mechanizmu, walek w pozycji schowanej, ustawia godzine.... Poza koperta dziala :)

Jakies pomysly skad wziac pasujacy walek?

Ostatnio zmieniony przez Karolewskiej 2011-10-23, 12:25, w całości zmieniany 1 raz
:


Trzeba dopasować oryginalny wałek od Molnii.
Najlepiej dać to do zegarmistrza.

:
Moj zegarek:



;)

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Santino, to teraz wszystko jasne :) ten, ktory teraz przygotowalem, przyda sie do nasteonego projektu w mniejszej kopercie, bedzie akurat pasowal bo brakuje doslownie z milimetr.

Janek, sliczny!! warto bc takie projekty bo otrzymujemy cos wyjatkowego, jedynego dodatkowo jestesmy z tym bardziej zwiazni przez to, ze wlasnej pracy w to wlozylismy

Ostatnio zmieniony przez Karolewskiej 2011-10-23, 17:17, w całości zmieniany 1 raz
:
kilka informacji z frontu

1. Zegarek nie ma jeszcze dopasowanego walka i nie posiada docelowej koronki
2. Mechanizm nie jest w srodku umocowany, czeka na pierscien centrujacy
3. Pasek jeszcze nie ten, teraz chinski smoku sobie na nim wisi
4. Wskazowka minutowa bedzie podmieniona na taka we wlasciwie idealnym stanie, ta ma juz kilka odbarwien

Na tarczy mam ryse, tak! paskudna ryse nad godzina 6, troszke ja spolerowalem i jest lepiej, ale jest. Nawet nie wiem kiedy ja zlapalem. Poczatkowo od reki stwierdzilem, ze oddam do malowania ponownie. Im jednak dluzej patrze i im bardziej do mnie dociera, ze to pierwszy taki moj projekt i w zasadzie pierwszy kontakt z samodzielnym rozbieranim i skladaniem zegarka, to dochodze do wniosku, ze czuje z nim juz jakas wiez. Nawet taka rysa sprawia, ze wiem o tym, iz wlozylem w niego troche samodzielnej pracy.


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.