Chińczyk - lotnik
Odpowiedz do tematu

Abuk
[Usunięty]
: Chińczyk - lotnik
Witam,

jako że szukam dla siebie zegarka na co dzień, a naszła mnie faza na lotnika zza wielkiego muru, byłbym wdzięczny za sugestie czy też oferty handlowe. Na pewno macie lepsze rozeznanie w dostępnych wzorach, ja grzebałem w necie tylko przez kilka dni.

Co musi mieć - brak konkretnych wymagań, może być prosty z dodatkowym sekundnikiem, może mieć wiecej bajerów, liczy się wygląd. Raczej nie kwarc (no chyba że byłby zwalający z nóg).
Rozmiar - tu jest problem, im mniejszy tym lepszy. Na co dzień noszę 38mm bez koronki i taki jest super. Myślę że ok. 42mm też by mogło być, ale muszę jeszcze sprawdzić.
Marka - Seagull super, może być TAO czy też Parnis, byle nie udający nazwą europejczyka, w stylu Lorenzo von Metterhorn i:)


Jak mógłby wyglądać ? W tej chwili faworytem jest TAO-222BD


Uploaded with ImageShack.us

Generalnie jakbym mógł sprzedać samochód i kasę przeznaczyć na zegarek to pewnie kupił bym IWC mark XVI czy Chrono, ale samochód raczej jest mi potrzebny :) A na Edition Antoine de Saint Exupéry zdecydowanie by nie starczył...

Jeżeli możecie coś podpowiedzieć - będę wdzieczny za pomoc.

:
Ticino. W tym przedziale cenowym nie mają konkurencji. Miyota, ładnie wykończona koperta, niebieskie wskazówki - mniut :grin:

http://sizzlinwatches.com/ lub na E-Bay (szukajka - Ticino). Ze sprzedawcą można negocjować.


Abuk
[Usunięty]
:
Ten po lewej jest fajny, ale TAO chyba bardziej mi podchodzi.

Ostatnio zmieniony przez Abuk 2011-09-17, 13:18, w całości zmieniany 2 razy
:
Tych po lewej jest kilka na forum (mam i ja :grin: ), w rozmiarze 47mm (obecnie niedostępnym). W sprzedaży jest model 44mm.

TUTAJ KLIK masz kilka fotek mojego egzemplarza.

W Tao nieco przeszkadza mi tył zegarka i mechanizm stylizowany na IWC :evil:


Abuk
[Usunięty]
:
Mechanizm jest spoko. To mewa?

A może ktoś kojarzy czy Seagull ma w ofercie jakiegoś lotnika, albo coś zbliżonego (np. jakieś chrono).

Blaz
[Usunięty]
:
Według mnie najlepsze chińskie lotniki to Ticino i Shanghai. Taki jak ma Svedos.

:
Ale Svedosa T31 ma 48 mm w zasadzie, więc odpada z zawodów - ale rzeczywiście jest to najfajniejszy chiński pilot. A zaraz za nim Mezalians :-)

:
Kupił bym w takim wypadku Parnisa na ST25 automat z centralną sekundą , czarna lub szara tarcza .
Zdjęć jest pełno na forum , nie wkleję bo dziś z przenośnego netu ledwo przeglądarka działa

Blaz
[Usunięty]
:
ALAMO napisał/a:
Ale Svedosa T31 ma 48 mm w zasadzie


No właśnie to jest ten problem z chińskimi pilotami, że w wymiarze 42mm jest tylko kilka modeli...

:
Takiego malucha to ja w zasadzie wogóle nie kojarzę prawdę mówiąc :!:

Blaz
[Usunięty]
:
Rouhelena miała na Miyocie przez pewien czas i jakiś niemiecko-chiński brand miał model 40-milimetrowy na - uwaga! - Unitasie! :mrgreen:

Abuk
[Usunięty]
:
Big piloty odpadaja w przedbiegach. Dzisiaj mierzyłem 43mm i w ostateczności może być (naprawdę max). Najbardziej podoba mi się wielkość mojej certiny, 38mm.
A ten werk na zdjeciu, TAO, co to jest? Sensowne chociaż?

Ticino fajne, Parnisa kilka już ogladałem, chociażby na alledrogo http://allegro.pl/parnis-...1824727858.html

Blaz
[Usunięty]
:
Ten Parnis sprzedaje ktoś, kto na naszym forum okrył się niesławą. :wink:

Niestety w tych rozmiarach nie znajdziesz pilota wśród Chińczyków...

:
A można coś więcej w tej sprawie, bo mnie się podobuje inny pilot od tego samego sprzedającego i nie chciałbym ewentualnie wtopić :roll:

If in doubt, FLAT OUT!!!
Blaz
[Usunięty]
:
A konkretniej proszę? :grin:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.