Poprzedni temat «» Następny temat
PARNIS Power Reserve Chronometer
Autor Wiadomość
tarant
Starszy Kulis


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 86
Skąd: Wrocław
 #16  Wysłany: 2009-08-06, 14:52   

A ja mam pytanie...Czy ktoś pomógłby mi i w moim poprawił krzywy indeks 1 ? Powiem szczerze. Nie umiem wyjmować mechanizmów i nie chcę (albo boję się) nauczyć się tej sztuki (co do zegarów to i owszem). A w tym wypadku jest jeszcze kwestia tego dekielka z pięcioma punktami do odkręcania. Zwykłe "ustrojstwo do otwierania" się tego nie ima...
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #17  Wysłany: 2009-08-06, 18:00   

Ten model Parnisa to jeden z moich ulubionych - mam jeszcze jednego faworyta, ale na razie o tym sza... Jak nazbieram trochę ekstra kasy to pewnie go kupię - jakoś brakuje mi zegarka z jasną tarczą.

Druga rzecz to jego wielkość. Czy nadgarstek 17 cm jest odpowiedni dla takiego 43 mm potwora - dotąd nosiłem zegarki nie większe niż 39 mm?
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #18  Wysłany: 2009-08-06, 18:27   

tarant nic sam nie grzeb idz do sprawdzonego

zegarmajstra i niech poprawi,zabieg 5 minut i grosz niewielki
 
 
tarant
Starszy Kulis


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 86
Skąd: Wrocław
 #19  Wysłany: 2009-08-06, 21:19   

Sprawdzony to już go otwierał i odkręcał balans, bo go paprochy zablokowały. Zrobił to za (niemal) Bóg zapłać. Ale tak się na mnie i ten zegarek patrzył...ze nie mam już odwagi. Ciężko jest być nosicielem Parniaidsa :oops:
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #20  Wysłany: 2009-08-06, 21:27   

nie przesadaj,moze jaki niedouczony?

jak zaniosłem jakiegos gniota na baterie

na grabiszynska do fachowca spojrzał na moja mm

i oczka mu sie zaswieciły

:lol:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #21  Wysłany: 2009-08-06, 23:19   

tarant napisał:
A ja mam pytanie...Czy ktoś pomógłby mi i w moim poprawił krzywy indeks 1 ? Powiem szczerze. Nie umiem wyjmować mechanizmów i nie chcę (albo boję się) nauczyć się tej sztuki (co do zegarów to i owszem). A w tym wypadku jest jeszcze kwestia tego dekielka z pięcioma punktami do odkręcania. Zwykłe "ustrojstwo do otwierania" się tego nie ima...


Poprawienie krzywego indeksu może okazać się niewykonalne, te indeksy poza 12 i 6 są mocowane do tarczy za pomocą trzpieni, w tarczy są nawiercone małe otworki i te trzpienie w nie wchodzą i w ten sposób je pozycjonują, zerknij na moje fotki z wymontowanym mechanizmem na pewno zobaczysz o co chodzi.
 
 
tarant
Starszy Kulis


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 86
Skąd: Wrocław
 #22  Wysłany: 2009-08-07, 12:39   

Wiem. W tymże indeksie widać wyraźnie, że jest krzywo osadzony: otwór górny w tarczy jest po jednej stronie indeksu, dolny - po drugiej - czyli tak, jakby ktoś osadził go przekrzywiając maksymalnie w ramach luzu między otworami a kołeczkami indeksu. Pytanie jest - jak to się trzyma ? Na klej - tylko na wcisk - czy też kołeczek jest w jakiś sposób zagięty od tylnej strony tarczy. Warto to rozpracować, bo widziałem na zdjęciach inne Parnisy z krzywymi indeksami - więc problem zapewne wróci... Mimo wszystko łatwiej chyba jest poprawić te indeksy na kołkach niż te klejone - 12 i 6.
 
 
w_kaczmarek 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 240
Skąd: z Poznania
 #23  Wysłany: 2010-01-29, 16:36   

Mam pytanie odnośnie wałka naciągu, a konkretnie jego mocowania - jak go wyjąć?

W Asia-Unitasie jest sruba, którą wystarczy poluzować. A tu?



Wojtek
 
 
andre
[Usunięty]

 #24  Wysłany: 2010-01-29, 17:16   

W pobliżľu wałka jest taki guziczek.Wystarczy go wcisnąć i trzymac wcisnięty wyjmując wałek.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #25  Wysłany: 2010-01-29, 18:13   

Dokładnie ten zaznaczony czerwonym kółkiem



http://img524.imageshack.us/i/blok.jpg/
 
 
w_kaczmarek 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 240
Skąd: z Poznania
 #26  Wysłany: 2010-01-30, 17:44   

Dziękuję!



Wojtek
 
 
maciek
[Usunięty]

 #27  Wysłany: 2010-03-11, 19:37   

witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, wcześniej oblatywałem przede wszystkim KMZiZ.
... i w końcu nie wytrzymałem i kupiłem ten zegarek. :D Wczoraj został wysłany z Hong Kongu.
"The package has been sent off by Hong Kong Post on today, it needs take several working days for shipping, please just wait with a little patience, thank you" - i mam pytanie, wiecie może z doświadczenia ile tej patience mi potrzeba? Ze 2 tygodnie? :D

No i od razu prośba o poradę paskową, wiem, że ten ori jest do kubła, czy ktoś ma ten zegarek z brązowym, grubym paskiem jak np, hirsch mariner albo liberty? Jakieś foty? Bo nie wiem za czym się rozglądać.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2010-03-11, 20:07   

Wiele porad znajdziesz w tym dziale:
http://www.chinawatches.pl/viewforum.php?f=27
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #29  Wysłany: 2010-07-28, 19:24   Parnis Chronometer forumowy - dwa werki, który wybrać?

Przymierzam się do zamówienia sobie wreszcie tego forumowca. Ale o dziwo, zauważyłem, że występuje on z dwoma różnymi werkami: jeden tu opisywany Sea-Gull ST25 na pełnym mostku, a drugi, też Sea-Gull, ale na półmostku.

Proszę, tu na wenppingu jest ten na pełnym mostku:
http://www.wenping1970.co...p?ArticleID=360

A tu na manbushijie na półmostku:
http://www.manbushijie.com/productshow-328-2.html

Z tego co wyczytałem z posta Svedosa wynika, że ten na półmostku ma datownik, ale go tu jak widać nie pokazali. Zapewne oba mechanizmy są OK, ale ciekawi mnie który WY byście wzięli i dlaczego?
Szczególnie proszę o odpowiedzi z uzasadnieniem. :)

A tak na koniec - widziałem ten werk w innych zegarkach z niebieskimi śrubkami - czy ten zegarek nie występuje też gdzieś z tymi śrubkami?

Pzd.
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #30  Wysłany: 2010-07-28, 19:29   

Forumowca z niebieskimi śrubami nie widziałem. Wersję z datą i sekundą owszem. Wziąłbym dla zasady z podwójnym mostkiem bo mi się bardziej podoba ale i tak przykryłbym go stalowym deklem bo to okno jest za wielkie. Różnic w dokładności obu werków nie widzę. Oba są na poziomie chronometrycznym 8)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum