Poprzedni temat «» Następny temat
Diving Watches

Który z pokazanych poniżej zegarków wybrałbyś dla siebie? Jeżeli możesz to uzasadnij swój wybór - byłbym niezmiernie wdzięczny :)
Zenith Stratos Flayback
29%
 29%  [ 14 ]
JLC Master Compressor
39%
 39%  [ 19 ]
Corum Admirals Cup Seafender
14%
 14%  [ 7 ]
Rolex Explorer II
8%
 8%  [ 4 ]
Ulysse Nardin Maxi Marine
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 48

Autor Wiadomość
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #181  Wysłany: 2011-08-29, 17:10   

No, ale zeby skonczyc OT to ten AP (ktory mi sie zreszta nie podoba) ma duzo lepsza rezerwe chodu - postarali sie.
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #182  Wysłany: 2011-08-29, 17:17   

Jest jedno ALE - czy 60-kilkugodzinna rezerwa chodu Universala to jakiś zapis "książeczkowy" czy wynik testu pt. ile pochodzi zegarek postawiony na półce? Jeśli książeczkowy to nie mam pytań - producent to zbadał i zagwarantował, że w tym czasie zegarek będzie trzymał parametry. Jeśli natomiast to wynik testu to czy w ostatnich kilku czy nawet kilkunastu godzinach zegarek nagle nie zaczął gubić czasu?
Bywa że zegarek z całkiem zwykłym mechanizmem pociągnie gruuubo ponadto co "obiecuje" producent w książeczce z tym że nie będzie trzymał czasu, albo będzie trzymał ale producent tego zagwarantować nie może.
 
 
zbyszke
Starszy Ryżowy

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 790
Skąd: Kumla (SE)
 #183  Wysłany: 2011-08-29, 17:30   

No to kontynuujemy OT.

Nie, ta rezerwa chodu jest faktycznie zmierzona przeze mnie. Producent podaje i tak imponujaca rezerwe chodu 57 godzin (i inne moje Universale z podobnymi werkami faktycznie tyle trzymaja). Nie wiem jaka jest przyczyna w tym konkretnym egzemplarzu - moze jakas ekstra sprezyna biorac pod uwage, ze werk jest certyfikowany na chronometr i dodatkowo regulowany (rzadkosc u Universala)?

Co do kiepskiej dokladnosci chodu w ostatnich godzinach to masz oczywiscie racje. Ja zmierzylem dokladnosc po 2 dobach (48 h) i byla zadowalajaca (szczegolow nie pamietam teraz, moge znow sprawdzic), natomiast jak sie przedstawia dokladnosc chodu w ostatnich kilku godzinach, odpowiadam szczerze - nie wiem, nie mialem nigdy cierpliwosci, zeby to sprawdzic.
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #184  Wysłany: 2011-08-29, 17:38   

57 godzin to rzeczywiście i tak spoooro :) (nawiasem mówiąc cudny werk, nigdy nie miałem mikrorotora więc zazdroszczę do n-tej ;) )

Co do rezerwy w JLC to podejrzewam, że te 48 godzin to właśnie gwarant producenta, a zegarek pociągnie i 60, ale jak dokładny będzie po tych 48 godzinach - nikt tego nie zagwarantuje.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #185  Wysłany: 2011-08-29, 17:57   

Michał ja bym brał AP gdybym dysponował kwotami jakimi obracasz kupując zegarki. Mnie osobiście ta gofrownica na tarczy nie podchodzi ale jeśli Tobie się podoba to czemu nie: )
Kupujesz drogie maszyny jedna po drugiej jak szalony : ) Przy łącznych sumach jakie "wywalasz" na zegarki rocznie to jak dla nie większy sens jest w kupowaniu mało ale z przytupem.
Myślę, że jak ustrzelisz takiego kozaka jak AP to nie będziesz miał za tydzień parcia na następny zegarek tak jak masz to teraz : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
carlito
[Usunięty]

 #186  Wysłany: 2011-08-29, 19:59   

W tej cenie moge mieć JLC i Zenitha, o których mowa w ankiecie...
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #187  Wysłany: 2011-08-29, 20:47   

Ale JLC i Zenith razem wzięte to nie to co jedno AP.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
carlito
[Usunięty]

 #188  Wysłany: 2011-08-29, 22:09   

To też prawda.
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #189  Wysłany: 2011-08-29, 22:44   

mnie się AP nie podoba - tarcza wygląda jak wafelek pod mikroskopem - to gofrowanie mogłoby być mniejsze i delikatniejsze, koperta też mi się nie widzi - za bardzo futurystyczna jak dla mnie.
Za to mechanizm AP wygląda pięknie i wielki plus za to że inhouse :grin:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-08-29, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum