Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Rudolf
2011-08-02, 16:53
Magiczne słowo "Biorę!"
Autor Wiadomość
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #1  Wysłany: 2011-08-02, 15:55   Magiczne słowo "Biorę!"

W dziale "Sprzedam" pojawiła sie ostatnio tendencja do pisania (różnymi słowami ale w tym sensie), że słowo "Biorę" kasuje wszelkie rezerwacje. Należy to rozumieć jednoznacznie - NIE MA rezerwacji. A jeśli ktoś myśli że jest inaczej, jest w błędzie. Rezerwacja w założeniu jest właśnie po to, aby sprzedaż komu innemu nie nastąpiła przed upływem lub zwolnieniem rezerwacji.
Jeśli temat ten powinien być gdzie indziej, proszę PT modów o przeniesienie.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2011-08-02, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Monter 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
... Poyekhali


Wiek: 84
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 3469
Skąd: Gdynia-Puck okolice
 #2  Wysłany: 2011-08-02, 15:58   

Zinajda , ja zdanie "..słowo "Biorę" kasuje wszelkie rezerwacje. " odbieram ze po słowie BIORĘ wszelkie wcześniejsze rezerwacje przepadają, a nie ze nie ma rezerwacji.
Gdyby tak miało być, delikwent napisał by wyraźnie "NIE MA rezerwacji".

p.s. no chyba ze nierozumiem o co ci biega :)
_________________
..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
Ostatnio zmieniony przez Monter 2011-08-02, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2011-08-02, 16:00   

fakt, ze cos jest w tym co mowi Zinajda, bo to slowo BIORE powoduje, ze rezerwacji w sumie nie ma.....
_________________
Moja strona na FB
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #4  Wysłany: 2011-08-02, 16:02   

Gumshield, czyli napisałeś dokładnie to samo co ja ("po słowie "biorę" wszystkie wcześniejsze rezerwacje przepadają" - czyli ich nie ma, tak jakby w ogóle nie było!). A mnie chodzi o to, żeby nie pisać o rezerwacjach, jeśli cokolwiek i ktokolwiek, poza rezerwującym je kasuje - niech delikwent pisze otwartym tekstem "Nie ma rezerwacji". Wyobraź sobie, że zarezerwowałeś zegarek do jutra godziny 8 rano, śpisz niespokojnie i o siódmej piszesz PW że się zdecydowałeś, a sprzedający informuje Cię, że już o 23-ej ktoś napisał "Biorę" i zegarek poszedł. Gdzie tu Twoja rezerwacja?
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2011-08-02, 16:11, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Wywiad
Starszy Ryżowy

Wiek: 39
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 816
Skąd: spod ciemnej gwiazdy
 #5  Wysłany: 2011-08-02, 16:24   

"Biorę kasuje rezerwacje" = Nie ma rezerwacji.

Innej logiki nie ma. Chyba, że kobieca.
 
 
Mairo 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: kot
Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 226
Skąd: Warszawa
 #6  Wysłany: 2011-08-02, 16:32   

a zgadnijcie skąd to przylazł ten obyczaj, a nie skąd indziej jak z forum którego nie ma :twisted:
 
 
daniel 
Ryżowy


Wiek: 43
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 492
Skąd: Czeladź
 #7  Wysłany: 2011-08-02, 16:36   

według mnie sprzedający powinien umieścić info w ogłoszeniu, czy słowo "biorę" kasuje rezerwacje (kilka takich ogłoszeń już widziałem na bazarze) tak byłoby najprościej. Chociaż to zawsze sprzedający ma ostateczną decyzję komu sprzeda i za jakie pieniądze.
_________________
G.GERLACH Polskie Zegarki
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #8  Wysłany: 2011-08-02, 16:54   

Przeniosłem do tego działu , bo jest bardziej odpowiedni do tego celu .
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2011-08-02, 17:37   

Dyskusja na ten temat jest bezcelowa. Zarząd forum określił Regulamin, reszta należy do sprzedającego.

Cytat:
to zawsze sprzedający ma ostateczną decyzję komu sprzeda i za jakie pieniądze.


Dokładnie. Może to niektórym z nas się nie podobać, ale to sprzedawca określa warunki sprzedaży. Tak jest na allegro, tak jest wszędzie. Sprzedawca może napisać: "Sprzedam tylko ludziom mającym włosy na wewnętrznej stronie dłoni". To jego prawo. :grin:

Są tacy wśród sprzedających, którzy wolą mieć pewność sprzedaży niż zastanawianie się. Dlatego piszą o tym, że "biorę" kasuje wszelkie rezerwacje. Chcę wyraźnie podkreślić: mają do tego prawo.
 
 
Monter 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
... Poyekhali


Wiek: 84
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 3469
Skąd: Gdynia-Puck okolice
 #10  Wysłany: 2011-08-02, 18:00   

Zinajda..znaczy "dogadalim się" :)
_________________
..stare chłopy a pokazują pudełka...jak dzieci..

Wilk jest tylko jeden ! podrupkowicze...
Darmowy serwer fotek do 16 GB
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #11  Wysłany: 2011-08-02, 18:04   

Sprzedający ustala zasady .
_________________

 
 
Woytec60
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2011-08-02, 18:07   

Blaz napisał/a:
Może to niektórym z nas się nie podobać, ale to sprzedawca określa warunki sprzedaży. Tak jest na allegro, tak jest wszędzie. Sprzedawca może napisać: "Sprzedam tylko ludziom mającym włosy na wewnętrznej stronie dłoni". To jego prawo. :grin:

Są tacy wśród sprzedających, którzy wolą mieć pewność sprzedaży niż zastanawianie się. Dlatego piszą o tym, że "biorę" kasuje wszelkie rezerwacje. Chcę wyraźnie podkreślić: mają do tego prawo.


True.
Co tu jest trudnego do zrozumienia? :roll:
 
 
revolta 
Prezes Uncle Bens'a


Pies czy kot?: pies
Wiek: 46
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 6957
Skąd: Działdowo
 #13  Wysłany: 2011-08-02, 18:36   

Wychodzi na to ze w pewien sposob sprzedajacy robi w ciula kupujacego lub łaszczy sie na kase ktos rezerwuje , mysli konsultuje z cala rodzina ojcem matka dziadkiem zona i po pewnym czasie mowi tak biore lub odwrotnie zona i dziadek sie nie zgodzili i odpuszczam i bierze nastepny w kolejce , a nie czwarty sie wyrywa biore i sie zegar sprzedał , moze czas zaczac pisac sprzedajacym od razu ''BIORE'' a pozniej na PW napisac odpuszczam lub wziasc :wink: :razz: po to by nie stracic zakupu przez kogos 15 tego w kolejce na przysłowiowa okazje :mrgreen:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2011-08-02, 18:43   

Nie robi w ciula, bo wyraźnie w aukcji zaznacza, prawda?

Sprawa jest naprawdę banalnie prosta: jeśli nie masz stuprocentowej pewności, że dany zegarek kupisz, a w aukcji jest zawarte ww. info, to pisząc w takiej aukcji "rezerwuję" zgadzasz się na to, że ta rezerwacja może zostać odwołana. Akceptujesz ten zapis po prostu.

Jeszcze raz powtórzę: jeszcze taki się nie narodził, kto by wszystkim dogodził. Oraz: na razie nie ma przymusu kupna. Na razie. Bo może się zastanowimy i wprowadzimy zapis, że każdy user ma obowiązek raz w miesiącu kupić coś w naszym Bazarku. :mrgreen:
 
 
revolta 
Prezes Uncle Bens'a


Pies czy kot?: pies
Wiek: 46
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 6957
Skąd: Działdowo
 #15  Wysłany: 2011-08-02, 18:47   

Cytat:
wprowadzimy zapis, że każdy user ma obowiązek raz w miesiącu kupić coś w naszym Bazarku.


Za kwote o 1000 zł w gore :mrgreen:

Bardzo czesto nie ma wzmianki o magicznym słowie biore dopiero jak ktos krzyknie biore , ale nie wazne tak jak mowisz jescze sie nie narodził .....................
ktos chce kupuje nie chce nie kupuje reszte mozna załatwic pod stołem i na ... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum