Poprzedni temat «» Następny temat
Citizen Promaster BL 1164-55 LT (PMT56-2732)
Autor Wiadomość
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #1  Wysłany: 2009-10-09, 11:15   Citizen Promaster BL 1164-55 LT (PMT56-2732)

Jak niektórzy z Was już wiedzą lubię zegarki proste i czytelne – bez „zadymy” na tarczy. Takim właśnie zegarkiem jest prezentowany dzisiaj Citizen. Mam nadzieję również przekonać choć kilku „zatwardziałych fanów mechaników” :wink: , że także cyfrowe zegarki potrafią być piękne...



Od praktycznie poczatku roku jestem właścicielem tego Citizena dzieki koledze z innego forum, którego może znacie pod nickiem Robi One Kenobi. W opisie uzyłem w zasadzie jego słowa :wink:



Pomimo, że jest to zegarek kwarcowy, to załuguje na uwagę z powodu pewnych unikatowych cech, o których zaraz napiszę. Znając ponadto możliwości i nieograniczoną fantazję Citizena w upiększaniu czasomierzy rozlicznymi gadżetami nie sposób nie docenić prostoty i czytelności tego modelu.



Prezentowany model jest określony raczej niewiele mówiącym symbolem BL 1164-55 LT (a na niektórych rynkach PMT56-2732).



Model jest trudny do kupienia. Nigdy nie był sprzedawany w Polsce.



Wyprodukowany w Japonii.



Wykonany jest z tytanu utwardzonego do 60 HRC (technologia Duratect). Jest to raczej rzadka sytuacja, kiedy tytan spełnia wszystkie zawarte w sobie obietnice. Zarówno tanie, jak i drogie modele najczęściej raczą nas miękkim i "zdziadziałym" tytanem, o którym dość już napisano na tym forum. Ten tytan jest ponad 3X twardszy od popularnej "kwasówki" 316-L. Nie jest to metal, który możemy przypadkiem zarysować przy zdejmowaniuzakładaniu teleskopów.



Średnica zegarka bez koronki - 40mm.

Rozstaw uszu - 20mm.

Waga razem z bransoletą nie przekracza 100g.



Szkło sferyczne, szafirowe. Zwracam uwagę na brak oznaczenia na zegarku dotyczącego szkła. Powtórzę zatem raz jeszcze: szkło w tym modelu jest szafirowe.



Tarcza niebieska. Kolor najlepiej określa wyrażenie "blue marine".



Bardzo czytelne wskazówki i indeksy z białą luminiscencją. Tu jedna uwaga: przez wiele lat nie spotkałem żadnego zegarka, który stosując tradycyjne materiały świeciłby lepiej od popularnych Seiko-Monsterów. Ten świeci lepiej. Świecenie jest długotrwałe i zniewalające.



Dekiel typu "medalion", wprasowany.



Koronka typu "tarka", dokręcana.



Klasa wodoszczelnośći - 200m.



Werk kwarcowy Eco-Drive. Rezerwa chodu 180 dni, w trybie uśpienia 2 lata. Minimalna trwałość ogniwa - 20 lat.



Perpetual Calendar - automatyczny kalendarz zaprogramowany do roku 2099. Ustawienie kalendarza wykonujemy tylko raz za pomocą prostego algorytmu opisanego w instrukcji (aktualnie jest ustawiony).

Sensor słabego naładowania ogniwa, analogiczny do EOL (End Of Life).



Funkcje oszczędzania energii:



Po 1 minucie w ciemności sekundnik zostaje zatrzymany, po oświetleniu szybko wraca na swoje miejsce.



Po dwóch dobach w ciemności ustaje wszelki ruch wskazówek i datownika. Zegarek przechodzi w tryb uśpienia. Po oświetleniu szybko wracają właściwe ustawienia (funkcja analogiczna do AutoRelay stosowanej przez Seiko).



Nie ma potrzeby (czasem żmudnego) ustawiania wskazówki minutowej nad indeksem. Posiada ona już zaprogramowane położenia z interwałem 15 sekund w czasie pracy, zaś co minutę w trybie regulacji.



Nie ma potrzeby czekania, aż sekundnik ustawi się na 12-tej. W trybie regulacji sekundnik ustawia się tam automatycznie.



Dokładność tego konkretnego modelu wynosi ok. +4 sekundy na miesiąc.



Kilka fotek na szybko (po weekendzie dodam lepsze):















Pzdr

Spinner
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2009-10-09, 11:26   

Eee kwarcok, taki jakiś nijaki.....no dobra niech ci będzie, zupełnie przyzwoity zegarek....jak na bateryjkarza :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2009-10-09, 11:35   

Jako znany miłośnik kwarców miałem kiedyś dużo problemów z jednym citkiem z ogniwem słonecznym. Bardzo stary model jeszcze z przed ery montowania rozwiązań Eco-Drive , kiedyś to sie nazywało Solar-cell. Ten cały solar by do bani.

Wystarczyło stacić ładowanie przez brak światła i zegarek robił co chciał.

Słyszałem że te z systemem Eco - Drive są o niebo lepsze o ty starych. Technika idzie do przodu .
 
 
GrzesKowal 
Ryżowy
Grzesiek


Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 507
Skąd: okolice Sanoka
 #4  Wysłany: 2009-10-09, 12:07   

Eeee ... to juz nie masz się zym pochwalić, tylko kwarcowym miernikiem czasu z analogowym "interfejsem" użytkownika :)



A tak po prawdzie wiesz, ze cała ta zaawansowana eco- technika w tym zegarku mnie ciekawiła i intrygowała - wg. mnie świetny zegarek do codziennego tyrania dla aktywnych - za biurkiem niekoniecznie się sprawdzi.

Gdybyś miał go wyrzucić - rzuć w moja stronę.



I pomyśłeć , że udawałeś , ze mnie nie rozumiesz, jak kupowałem Timexa Expedita z Perpetual Calendar ...



Sorry Spinnerku, ale nawet jak chce napisać coś bez złośliwości to mi samo wychodzi ... jeśli ma to związek z Tobą - bez urazy (za długo i dobrze się znamy)
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2009-10-09, 12:22   

Mam nadzieję że przy najbliższej okazji będę mógł zobaczyć to cudo wspólczesnej techniki..... i jeszce ta bransoleta......dobra w przyszłym tygodniu zrobę fotki moim nigdzie nie prezentowanym "bateryjkarzom", będziesz się mógł nad nimi i mną pastwić :wink:
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #6  Wysłany: 2009-10-09, 12:24   

Właśnie do takich celów został kupiony - tak BTW rozmiar idealny iIMHO dla Ciebie Grześ...



Postaram się na fotkach po weekendzie oddać kilka smaczków w wykonaniu - np. wskazowke sekundową, wypukłe indeksy nałożone na "metalowe tło" i ogólną precyzje wykonania - trudną do zauważenia w innych produktach tej kategorii cenowej wyprodukowanych poza Japonią...



Pzdr

Spinner
 
 
GrzesKowal 
Ryżowy
Grzesiek


Wiek: 55
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 507
Skąd: okolice Sanoka
 #7  Wysłany: 2009-10-09, 12:29   

Spinner napisał:
Właśnie do takich celów został kupiony - tak BTW rozmiar idealny iIMHO dla Ciebie Grześ...




no właśnie, właśnie ...

może i stąd kąśliwość mojej wypowiedzi ...



a wystarczyłoby "zazdraszczam"



Grzesiek
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #8  Wysłany: 2009-10-09, 13:24   

Fajny i bardzo czytelny - dla mojego Ojca jak znalazł, ale już mu na urodziny Seiko kupiłem...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2009-10-09, 13:41   

Rzeczywiście bardzo przyjemny, a wyglądem i funkcjonalnością spokojnie może konkurować z mechanikami. :wink:
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2009-10-13, 13:01   

Niestety komórką na szybko ale obiecałem pokazać bliżej indeksy:







Pzdr

Spinner
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #11  Wysłany: 2009-10-13, 14:28   

Indeksy super jak w tym seiko BFS , nie taki straszny kwarcak jak go malują :)
 
 
Tomi
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2009-11-04, 22:44   

hotwax napisał:
Indeksy super jak w tym seiko BFS , nie taki straszny kwarcak jak go malują :)
Taaa ... Tym bardziej że samoładowujący się :)
 
 
screwdriver
Sprzedawca Ryżu


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 294
Skąd: Kielce
 #13  Wysłany: 2009-11-05, 11:11   

Jak dla mnie - ideał do pracy po pracy... żeby tylko Spinner chciał go sprzedać...
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #14  Wysłany: 2009-12-29, 22:09   

Wrzucam tutaj jego swiecącą fotę dla porządku:



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum