Pytanie przed zakupem
Odpowiedz do tematu

:
Na kizi masz w galerii sporo ładnych zdjęć tego zegarka. Miałeś go na ręku :?:

:
Oglądałem właśnie zdjęcia i jestem na tak. Na ręku nie miałem jedynie skx. Mam zgryz bo podoba mi się też Twoja propozycja z RT i trochę boli mnie ten Edox no i Samuraj :lol:
Mam nadzieje, że będzie mnie kiedyś stać na wszystkie te zegarki :lol:

:
Ja raczej biorę RT, czekam tylko na przelew z byłej firmy. Mam już jednego, pilota Revue i nic im nie można zarzucić.
Edox jest ładny, ale na baterię :???: a w wersji auto to już zupełnie inne pieniądze :sad:

Wozu
[Usunięty]
:
Tutaj może zapytam.
Otóż mam pytanie do bardziej zorientowanych, przeglądam po raz pierwszy trochę dłużej taobao i mnóstwo tam Longinesów, omeg, tissot'ów itp. za 50zł a koperty i tarcze podobne łudząco do goer, winer, itp. Czy to normalka na taobao?
Znaczy chińskim przyjaciołom zupełnie obojętnie jakie logo na tarczy wydrukują?
Jak szukać ciekawych i "normalnych" w miarę zegarków?
Przeglądać milion ofert :shock:

dadin
[Usunięty]
:
Przyłączam się do pytania.

A ROLEX'y jakie tam tanie, za 100zł można wyrwać :mrgreen:

:
Zamawiał ktoś z was coś innego niż zegarki z taobao?

:
dadin napisał/a:
Przyłączam się do pytania.

A ROLEX'y jakie tam tanie, za 100zł można wyrwać :mrgreen:


Tym Rolexom mówimy zdecydwane NIE. Longinesom też :P
Należy jednak pamiętać, że w Chinach jest to całkowicie legalne.
Chociaż samo zjawisko jest fascynujące - pokazuje ile kosztuje wyprodukowanie przyzwoitego jakościowo zegarka ... Kilkadziesiąt złotych.

hinol
[Usunięty]
:
Czy zegarki Casio sprzedawane w Taobao też są podróbkami?

np:
http://translate.googleus...5jlwbVEuHBsJJPw

http://translate.googleus...zvt6dEIfFX3LEAw

Ostatnio zmieniony przez hinol 2010-03-28, 16:35, w całości zmieniany 1 raz
:
Cytat:
Chociaż samo zjawisko jest fascynujące - pokazuje ile kosztuje wyprodukowanie przyzwoitego jakościowo zegarka ... Kilkadziesiąt złotych.

Z tą jakością to żeś się troszkę zagalopował. Oczywiście mowa tu o fejkowatych Longinesach i Omegach. Z tym bym dyskutował.

:
TomekR napisał/a:

Z tą jakością to żeś się troszkę zagalopował. Oczywiście mowa tu o fejkowatych Longinesach i Omegach. Z tym bym dyskutował.


Ale tu nie ma z czym dyskutować. Miałeś toto w ręku? Ja miałem - ostatnio Rolka z chińskim V7750. Powtarzam : gdybym nie wiedział ze to podróbka, to bym się nabrał. A miałem w ręku, bez przesadzania, tysiące zegarków (przez samą kolekcję się koło tysiąca przewinęło dotąd...)
W piatek oglądałem Longinesa z chińskim klonem ETA w środku. Jest w zasadzie nie do odróznienienia jeśli idzie o jakoś - co do modelu się nie wypowiadam, nie znam kolekcji Longinsa. Mówię o jakosci samego zegarka. Koszt na Taobao to 260 juanów - to jest STO ZŁOTYCH z ogonkiem. Zegarek w stali, z pełnoogniwową bransoletą z zapięciem motylkowym, i dobrej jakości werkiem. Zarabia ktoś na tym jeszcze ... I to jest TKW dobrej jakości zegarka, po prostu ... Cała reszta to robienie ludziom wody z mózgu, co ostatnio "szanowanym producentom" zajmuje więcej czasu i pieniędzy, niż wprowadzenie innowacji, nowej wersji werku itp.

Wozu
[Usunięty]
:
Koszt to kilkadziesiąt złoty zgodzę się. W Europie czy nawet każdym innym kraju (no może poza Koreą Północną) Większą częścią kosztów wyprodukowania czegokolwiek jest zapłata pracownikowi, koszty utrzymania, ubezpieczenia etc. W Chinach pracownik na linii produkcyjnej dostaje miskę ryżu dziennie a kierownik dostaje miskę ryżu i połowę papryki (może przesadzam i popadam w skrajność, ale mniej więcej o to chodzi).
Inaczej po prostu byłoby to nie możliwe do zrealizowania.

dadin
[Usunięty]
:
Koledzy czym różnią się te zegarki.

http://item.taobao.com/au....jhtml?cm_cat=0

http://translate.googleus...xFv7CqXXZ366MPw

bo na moje niczym a cena strasznie rozbieżna. Dlaczego tak jest, jakiś haczyk?

Wozu
[Usunięty]
:
Na pierwszy rzut oka to chyba niczym się nie różnią , ale też lepiej żeby się fachowcy wypowiedzieli.
Wydaje mi się, że to może jeden z chłytuf reklamowych ;) czyli na jednej aukcji zobacz jaki ten zegarek jest drogi a na drugiej tylko u mnie możesz kupić tak tanio.
Mogę się niestety mylić bo nawet nie wiem czy to ten sam sprzedający czy nie bo same kwadraciki prawie u mnie na ekranie ;) .
Sam z ciekawością zaczekam na odpowiedź fachowców ;)

dadin
[Usunięty]
:
Zegareczek fajny podoba mi się :-) szkoda że Shanghai nie jest sprzedawany na ebay'u poza nielicznymi sztukami.

:
Ta są dokładnie dwa takie same zegarki, skąd tak duża różnica w cenie , nie mam zielonego pojęcia, z opisu i wyglądu zegarków wynika iż oba są nowe.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.