Armida
Odpowiedz do tematu

: Armida
Armida - nowy producent diverów. Produkcja i wysyłka z HK. Są dostępne z Miyotą 8215 i ETĄ 2824. Wersja z ETĄ ma mocno wypukłe szkło szafirowe.

WWW - http://www.armidawatches.com/

Obecnie jest obniżka ceny o 100 prezydentów na hasło oceanictime

Jakoś powoli zaczynają mi chodzić po głowie te zegarki. :smile:

Miyota:





ETA:





Inne zdjęcia:
















Ostatnio zmieniony przez machlo 2011-07-05, 15:57, w całości zmieniany 1 raz
Arek
[Usunięty]
:
całkiem niezły, zwłaszcza z tym szkiełkiem wypukłym :mrgreen:

:
Nie nawilżają mnie te sikory zupełnie .. Do tego cena dość wysoka jak na markę która debiutuje ..

"Żyj pasją, a spełnisz marzenia"
:
Wyglądają jak popłuczyny po Helsonie. Nie lepiej kupić Shark Divera?
Jestem na "nie".

:
Shark Diver jest dość wielki i średnio wyprofilowany. Armida (wnioskuję ze zdjęć), że może leżeć na nadgarstku równie dobrze, co Tortuga.

:
szpoko koperty tylko te groteskowe szkiełka :roll:

:
To jak Cię ręka swędzi i chcesz coś kliknąć - zaczekaj na Tempesta Vikinga :cool: Zapowiada się nieźle.

:
Top Grade 2824 - nie wróżę niskiej ceny. ;)

:
Podobieństwo do Helsona jest uderzające, nawet ich strona internetowa jest w Helsonowym klimacie i obie firmy mają siedzibę w HK :!: Czy czasem to nie jest druga firma Helsona, albo coś w tym stylu ?
Co do zegarka, to podoba mi się, wypukłe szkiełko daje ciekawy efekt, ale można nim o coś zawadzić, no i zamiast miyoty z serii 8 wolałbym nową z serii 9 :smile:

machlo napisał/a:
Armida (wnioskuję ze zdjęć), że może leżeć na nadgarstku równie dobrze, co Tortuga.


Tortuga to leży nie dobrze, a idealnie :!: To najwygodniejszy zegarek, jaki kiedykolwiek miałem :!: :grin:

Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-07-05, 22:34, w całości zmieniany 1 raz
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Najlepiej to leży mi Sumo, a ta Armida taka se - szału ni ma.

"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
:
Nie sądzę, by Helson wpadł na pomysł konkurowania z samym sobą. Pewnie mają tego samego dostawcę. Albo to firma jakiegoś byłego pracownika Helsona i "tfurczo" czerpie ze sprawdzonych wzorów.

machlo napisał/a:
Top Grade 2824 - nie wróżę niskiej ceny. ;)

Niekoniecznie, dopiero startują, mogą mieć interesujące propozycje cenowe. Spodziewam się okolic $600 a może nawet nieco mniej w preorder. Wyglądają nieźle:



TUTAJ KLIK zdjęcia prototypu.

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2011-07-05, 22:43, w całości zmieniany 1 raz
:
Tomek napisał/a:
Nie sądzę, by Helson wpadł na pomysł konkurowania z samym sobą. Pewnie mają tego samego dostawcę. Albo to firma jakiegoś byłego pracownika Helsona i "tfurczo" czerpie ze sprawdzonych wzorów.


Tomek, to nie musi być konkurencja ze samym sobą, a po prostu drugi brand. Być może Helson stracił trochę klientów przez aferę z przeciekającymi zegarkami i uznał że może produkować drugą równoległą markę - to tylko luźne przemyślenia, ale podobieństwo Armidy do Helsona na każdym kroku jest uderzające.

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Tomek, za $600 to ja biorę w ciemno pomarańczę! ;) ...chyba że lug to lug okaże się jakiś niebotycznie wielki.

Smok, myślę, że to jednak ktoś inny zajmuje się tym biznesem (nie Helson), ale fabryka ta sama ==> ta sama jakość. :)

Ostatnio zmieniony przez machlo 2011-07-05, 22:58, w całości zmieniany 1 raz
:
W "pomarańczy" nieco mi nie pasuje ta czarna data, wolałbym białą ...
Zainteresowany przez Smoka popatrzyłem i porównałem sobie stronki Armidy i Helsona. No i powiem, że niektóre opisy żywcem zerżnięte ze strony Helsona. Choćby część dotycząca wysyłki. Kto wie, może Karol ma rację? Ciekawe ..

machlo napisał/a:
...chyba że lug to lug okaże się jakiś niebotycznie wielki.


Cytat:
Specifications include; a 45mm x 18mm 316L surgical grade stainless steel case, which will house the ubiquitous workhorse that is the ETA 2824-2, a Swiss made automatic self winder, with 25 Jewels, Incabloc integrated shock resistance, 40 hours of power reserve, beating at 28,000/BPH. The movement will be regulated to 5 positions and will be protected by an inner soft iron case to shield against magnetic fields (80,000 a/m). The case’s lug to lug measurement is 52mm with a 22mm lug width.


Ostatnia aktualizacja: dodali na tarczy logo, wyglądać to ma tak:



A TUTAJ KLIK wszystkie informacje o Tempeście na OceanicTime.

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2011-07-05, 23:18, w całości zmieniany 2 razy
:
Wiking bardzo fajny , z wyjątkiem wskazówki godzinowej .. to jakaś pomyłka .

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.