marzy mi się certina...
Odpowiedz do tematu

braff
[Usunięty]
: marzy mi się certina...
Koledzy,

Szukam pierwszego w moim 30to letnim zyciu zegarka mechanicznego. Chciałbym by był to automat. Myślałem nad Parnisem Portugalczykiem, ale pozostanie od raczej na poz. 2. mojej skromnej wish listy. W tej chwili jednak szwajcar, nabliżej mi póki co do Certiny.
Myślałem o DS-1, bardzo mi się podoba sam wygląd jak i jego uniwersalność. Trafiłem również na aukcję http://allegro.zumi.pl/no...1691217773.html i nie wiem czy to obiekt godny zainteresowania. Nie mogę znaleźć w necie jakiś szerszych informacji odnośnie tego modelu. Może słabo szukam. Podpowiedzcie proszę.

pzdr,
braFF

:
Napisz coś więcej, jakie masz wymagania/oczekiwania.
Wielkość, kolor, styl, cena, etc.

Coś na pewno doradzimy. :twisted:

:
No jeśli chodzi o DS-1 to "mniut malyna", na pewno nie będziesz zawiedziony. O tym z linka nic nie wiem, ale pewnie porównywalna sprawa - mechanizm taki sam. Widzę, że jesteś z Łodzi, wpadnij na jakieś Łódzkie spotkanie, mam akurat DS-1 w wersji Limited. Piękny zegarek.

Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
braff
[Usunięty]
:
Jakie mam wymagania... zegarek w wyglądzie uniwersalny. Mimo wszystko elegancki ale bardziej na codzień. Chciałbym by jednak nie gryzł się jakoś bardzo z koszulą i garniakiem.
Stąd tak pasuje mi DS-1, choć trochę droższy niż kwota jaką przewidywałem przed poszukiwaniami.
Chce by to był automat, raczej ETA (choć wcześniej zastanawiałem się nad kilkoma modelami Seiko...) Najlepiej z ciemną kopertą, raczej bez subtarczy, tradycyjny i ponadczasowy design ;) Może być z ciekawą bransoletą ale pasek też może być. Aha.. przyzwyczaiłem się do tego że jest datownik.

Dopiszę:
średnica koperty (bez koronki) najlepiej 40-42 mm. Możliwie mała grubość (na ile to możliwe przy automacie).


Pzdr,
braFF

P.S. Możliwe że uda mi się dotrzeć na uckie spotkanie. Dzieki za zaproszenie.

Ostatnio zmieniony przez braff 2011-07-04, 11:21, w całości zmieniany 2 razy
:
braff, Seiko nie skreślaj, w tej cenie masz już coś lepszego, niż zwykła "5"-ka. Można coś naprawdę fajnego znaleźć, choć już raczej zakup w necie wchodzi w grę - w Polskich sklepach królują "5"-ki i kwarce.

Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
Blaz
[Usunięty]
:
http://www.zegarki.zgora...._C0144071605100


:
Ta Certina jeśli chodzi o szwajcarskie to załkiem dobry wybór .

braff
[Usunięty]
:
Która Rudolfie?

Dzięki chłopaki za podpowiedzi do tej pory udzielone!

Pzdr,
braFF

:
Ds First , ta którą pokazał Blaz jest b. fajna

braff
[Usunięty]
:
Koledzy z Łodzi... gdzie w naszym mieście będzie największy wybór Certiny? W galerii i manu byłem, raczej bieda.

pzdr,
braFF

:
A w Manufakturze byłeś w Swiss, czy w Śliwińskim? Ten drugi ma lepszy wybór.

Pupcia rubcia salcesonik, heloł beloł w dupę słonik!
:
braff, - Certinki fajne zegarczeki, sam pod wpływem emocji wpadłem do jednego ze salonów Swissa i wyszedłem z DS-1. Propozycja Blaza bardzo fajna. Zegarki dobrze wykonane, przyjemne w użytkowaniu. Na pewno będziesz zadowolony.

:
Sam bym takim nie pogardził i limitowany też fajny

braff
[Usunięty]
:
Pytałem o tego z aukcji z pierwszego posta. Podobno krótka seria. Stąd tak mało o nim informacji w necie. Szkoda tylko że koperta ma tylko 38 mm.

Pzdr,
braFF

edit: źle sie wyraziłem, pytałem wystawiającego aukcje, stąd mam informacje :)

Ostatnio zmieniony przez braff 2011-07-04, 15:25, w całości zmieniany 1 raz
Blaz
[Usunięty]
:
Ale potem pytałeś o DS 1. :grin:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.