Poprzedni temat «» Następny temat
Precision Class
Autor Wiadomość
spartasongo
[Usunięty]

 #46  Wysłany: 2010-01-09, 16:25   

Wskazówki miały podobno wczesniej fosfor, teraz są wypełnione emalią.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #47  Wysłany: 2010-01-09, 16:31   

Wołna z fosforem na wskazówkach ... Hmmm... Nie kupuję ...



Edyta!



Wiem!



Kadarius mnie naprowadził ...



To są wskazówki z Wostoka z mechanizmem 2209 - zaraz ci go pokażę.



Marcelina :



To są te wskazówki :



http://www.fotosik.pl



Nie widziałem ich w żadnym innym radzieckim zegarku. Być może tylko one są przełożóne, a być może jest to jedna wielka radosna twórczość - zdjecia wertku pokaż?
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #48  Wysłany: 2010-01-09, 16:42   

No tak! - są tak charakterystyczne że trudno pomylić



W wołnach takich nie było - jestem tego pewien :) (no przynajmniej w życiu nie widziałem)
 
 
spartasongo
[Usunięty]

 #49  Wysłany: 2010-01-09, 16:58   

Na ten moment nie posiadam zdjęć werku. Czyli juz wiem wskazówki raczej przełożone. A teraz pytanko jak Ja (jako osoba która z zegarmistrzostwem to ma tylko taki związek, że jak widzę że balans sie buja to jest ok :wink: ) mam poznać, że mechanizm nie jest też fantazją zegarmistrza? Wczesniej była mowa o "kołeczkach ograniczających ruch kotwicy" Mogę to jakoś poznać że są powyginane? Hmm mamy tu kogos z Poznania to na PW bym o cos spytał...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #50  Wysłany: 2010-01-09, 17:02   

Tutaj pytaj, albo na PW, albo dzwoń.



Na razie masz coś co ma kopertę i koronkę Wołny, wskazówki które są z Wostoka, i nie wiemy jaki werk. Zdjęcia werków widziałeś - myślę że poznasz :wink: ?



Te mechanizmy występowały jeszcze w wersji bez mikroregulacji - wtedy w miejsce kółka i wąsu ma normalny regulator. Sądzę że to poznasz na pierwszy rzut oka. No i nie widziałem takich innych niż stalowe.
 
 
spartasongo
[Usunięty]

 #51  Wysłany: 2010-01-09, 17:08   

Hmm pytanie miało być do poznaniaka z takiego powodu, że ten zegarek jest u jednego zegarmistrza i chciałem zapytać czy dobry jest... mechanizm podobno 22kamienie z mikroregulacją (żałuje, że zdjęcia nie zriobiłem) Ile można dać aby nie przepałcic (zakładając, że werk jest ok)? 100-200-250?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #52  Wysłany: 2010-01-09, 17:22   

Poproś może Andree - może będzie w Poznaniu na dniach bo ma blisko, a na mechanizmach zna się doskonale.



Ile można dać to trudne pytanie ... Ja bym swojego Wostoka nie sprzedał za żadne pieniądze, a kupiłem w sumie za grosze ... :wink:
 
 
spartasongo
[Usunięty]

 #53  Wysłany: 2010-01-09, 17:27   

Wiem, że ciężko sie wycenia... tyle wart ile ktoś zapłaci...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #54  Wysłany: 2010-01-09, 17:30   

Powiem ci tak : w aukcji gdzie kupiłem Precyzyjnego, strzelałem na 400 zł nie wiedząc nic o stanie zegarka, poza tym że wygląda OK wizualnie. Udało się dużo taniej... :)
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #55  Wysłany: 2010-01-09, 17:39   

u... to nic dziwnego żeś wygrał, ja stawiałem dużo mniej licząc na to że się uda :)



co do zegarków z takimi mechanizmami to zależy zegarmistrzowie zazwyczaj sporo biorą i nie gwarantują przy tym ani oryginalności zegarka ani tego że będzie po przeglądzie i na prawidłowym chodzie! Allegro bywa loterią ale jak masz wątpliwości zawsze możesz kogoś spytać w trakcie aukcji

Najtaniej bywa na bazarkach - ja kupowałem 3 wołny i jednego wostoka precyzyjnego i za żadnego nie zapłaciłem więcej niż 50 zł.
 
 
spartasongo
[Usunięty]

 #56  Wysłany: 2010-01-09, 17:41   

Ok, to juz coś mówi o cenach... bo Ja sobie tak myslę, że jeśli to jest "najbardziej precyzyjny mechanizm radziecki" to fajnie by go mieć w kolekcji... nawet z tymi wskazówkami
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #57  Wysłany: 2010-01-09, 17:41   

W tej chwili uwzględniając upłynnione aktywa z tej aukcji, Precyzyjny kosztował 60 zł :) ... A jeszcze nie skończyłem wyprzedaży :P



Sportosongo - pamiętaj że by on był "najbardziej precyzyjny" - to musi być w niezłym stanie. To jest dość wymagający mechanizm, jak zresztą każdy mechanizm tej klasy. A dawano to górnikom, stoczniowcom, i rolnikom za utuczenie maciory powyżej 200 kg ...
 
 
spartasongo
[Usunięty]

 #58  Wysłany: 2010-01-09, 17:43   

Cytat:
Najtaniej bywa na bazarkach - ja kupowałem 3 wołny i jednego wostoka precyzyjnego i za żadnego nie zapłaciłem więcej niż 50 zł.
kurza noga gdzie są takie bazarki??? :wink:
 
 
spartasongo
[Usunięty]

 #59  Wysłany: 2010-01-09, 17:57   

spartasongo...
Cytat:
A dawano to górnikom, stoczniowcom, i rolnikom za utuczenie maciory powyżej 200 kg
Hehe to z maciorą jest dobre. No tak ale z kąd ja mam wiedzieć od kogo zegarek pochodził i jak był traktowany? Zdjęcia przedstawiają zegarek który jako tako wygląda, tarcza jest dobrze zachowana a mechanizmu jeszcze nie widziałem, a nawet jak zobacze to jak mam poznać czy ktos chodził z nim do kopalni (może znawcy to potrafia) ale jeśli będzie po smarowaniu i czyszczeniu... to juz wogole To chyba nigdy nie wiadomo na co sie trafi?!
 
 
andre
[Usunięty]

 #60  Wysłany: 2010-01-09, 18:05   

Tylko jak te wskazówki tam wlazły? Przecież nawet po rozwierceniu to az niemożliwe zeby pasowały.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum