Poprzedni temat «» Następny temat
Czy kolekcjonowanie ma sens ?
Autor Wiadomość
Cezar 
Klon Ryżowego Długiego Marszu
MARUDA i MENDZIARZ


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 12913
Skąd: mapenzi
 #316  Wysłany: 2011-11-20, 00:17   

Trzeba spełniać marzenia...
Nie za każdą cenę...
Im droższe marzenie tym większa strata przy realizacji następnych marzeń ( choć są zbiegi okoliczności powodujące odwrotną sytuację )...
Niedawno zamarzyła mi się omega PO. Pomyślałem, ścisnę pośladki, odmówię sobie czegoś, pozbieram - kupię.
A po tem doszedłem do wniosku, że mam się męczyć za swoje pieniądze ? bez sensu...
Co innego mając daną kwotę, tak po prostu.
Jak bym miał na PO, to bym kupił.
Jak mam na inne marzenie, też kupię.
Nigdy nie pomyślałem, że np zamiast boschetta CD kupić seiko i orienta albo blue...
Bedę chciał blue, pomyśle jak to zrobić.
Aaaa i wydaje mi się, że stwierdzenie, że nie kupię powyżej 1k albo 2k albo 3k jest bez sensu. Przychodzi taki dzień, że się trafi, Cię trafi i łyk, masz co chcesz :)
To tyle...

p.s.

jedyną opcją, żebym miał na raz wszystkie, które bym chciał jest trafienie dużej kumulacji w totka...
J
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #317  Wysłany: 2011-11-20, 00:24   

Kyle napisał/a:
kupiłeś coś za 20%X, później drugi zegarek za 30%X i rok później dwa zegarki po 25%X każdy.


No ale skoro planujesz w odstępie kilku dni kupić coś za 45%X, 25%X i 2 po 15%X (i do tego pudełko :mrgreen: ) to właśnie czemu nie wydać jednorazowo tego X :?: Chyba niedojrzałem - wszystko z czasem przyjdzie :wink:

dago napisał/a:

jedyną opcją, żebym miał na raz wszystkie, które bym chciał jest trafienie dużej kumulacji w totka...


Zastanawiałem się nad tym - też do końca to nie jest idealne rozwiązanie - kupujesz od razu 30-40-XX zegarków - nie sposób nacieszyć się każdym z osobna :roll: :razz:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #318  Wysłany: 2011-11-20, 00:40   

chomior napisał/a:
Ja tam kupuję co mi się spodoba. I tyle, nie ma w tym żadnych głębszych, ukrytych motywów.
Tako i ja .
Od kiedy okazało się że potrafię się cieszyć na równi z zegarka za 10 zetafonów i 1K zetafonów .. to rachunek stał się jakby prostszy .
_________________

 
 
Cezar 
Klon Ryżowego Długiego Marszu
MARUDA i MENDZIARZ


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 12913
Skąd: mapenzi
 #319  Wysłany: 2011-11-20, 00:50   

No mając trafioną kumulację w lotto nie kupię 40 naraz.
Spokojnie, po jednym w tygodniu, na niektóre trzeba czekać po dwa, trzy miesiące, na inne jeszcze dłużej :)
Także spokojnie, byłby czas się nacieszyć.
A na poważnie marzy mi się jeden, góra dwa zegarki które w pełni zaspokoiły by moją chęć posiadania. I już. Tylko nie wiem jeszcze jakie to są...
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #320  Wysłany: 2011-11-20, 01:02   

Mam tak samo jak Rudolf - cieszy mnie tak samo kwarcyk za grosze co zegarek za grubsze pieniadze.Wolalbym wiec kilka tanszych niz jeden drogi ;)
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
bEEf 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
Jestę Hipsterę


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 5341
Skąd: Warszawa
 #321  Wysłany: 2011-11-20, 01:18   

Kup ten jeden. Te tańsze zawsze możesz kupić sobie później, a tego jedynego - nie wiadomo. Nie znam nikogo, kto zrealizowałby swoje zegarkowe marzenie i potem tego żałował. A jak wiadomo, ostatecznie zawsze żałuje się tylko tego, czego się nie zrobiło. Masz możliwość to dajesz.
Ostatnio zmieniony przez bEEf 2011-11-20, 01:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #322  Wysłany: 2011-11-20, 02:13   

Iksu, tu nie ma się co głowić :!: Sprzedaj wszystko, kup X-winda i szarego Boschetta :grin: Sam po sobie widzę, że 2, maksimum 3 użytkowe zegarki to optimum. Z jednym będziesz się nudził, a jak ich będzie za dużo i tak będziesz nosił tylko te ulubione. Według mnie 2 - 3 zegarki użytkowe to optimum :smile:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-11-20, 02:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciek
[Usunięty]

 #323  Wysłany: 2011-11-20, 08:04   

hmm, chyba wszyscy znamy ból tej rozterki. :twisted: Niby jest tak, że lepiej kupić jeden, ten wymarzony. OK, ale daję głowę, że 2 tygodnie później zalogujesz się na ebayu... i zaczniesz kolejne poszukiwana... :cool:

Za małą kasę rzecz jasna, bo niedawno wydałeś na zegarek kuuupę kasy. :wink:
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #324  Wysłany: 2011-11-20, 08:13   

To i ja dorzucę swoje dwa grosze. Mania zbieractwa dotknęła mnie od niedawna i faktycznie aktualnie ciesze się z każdego zakupu. Zegarek kupuję średnio raz na miesiąc zazwyczaj mieszcząc się w przedziale 1k. Stan posiada mam niewielki, raptem 9 zegarków ale póki co chodzę w nich wszystkich w miarę po równo i wszystkie cieszą podobnie. Mam na naszej słynnej wishliście też kilka droższych pozycji (choć nie jakieś mega drogie bo najdroższy to 4k). Ponieważ mua wolała mieć na początek więcej niż jeden a droższy to kupuję te tańsze bo z obserwacji wynika, że dają mi one taki sam fun! Droższe także pewnie zakupię, jednak będzie trzeba na nie poodkładać ciut dłużej a nosić też trzeba co mieć w tym czasie :mrgreen:
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Karolewskiej 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 6807
Skąd: Warszawa
 #325  Wysłany: 2011-11-20, 08:49   

ja ogolnie lubie kupic drozszy zegarek, ale do pewnej granicy. Powyzej niej mysle, ze zbyt balbym sie o niego, tzn zeby nie porysowac, nie uszkodzic itp

W tej chwili jedzie do mnie jak dotad najdrozszy z moich, czyli ok 2tys :shock:
_________________
Moja strona na FB
 
 
Remik 
Klon Starszego Kulisa
bla bla bla


Pomógł: 49 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 8274
Skąd: Olsztyn
 #326  Wysłany: 2011-11-20, 08:58   

Ja kupuję co mi się podoba. Chociaż w sferze marzeń pozostaje ten no jak mu tam.. Sea-Gull z mikrotorem.
_________________
Co mnie nie zabije, to mnie dopiero wk...i.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #327  Wysłany: 2011-11-20, 09:31   

Zobaczcie że znów dochodzimy do paradoksu, że w zasadzie każdy ma inne zdanie :lol: Inne w sensie róznych poziomów chociażby. Ja osobiście jestem człowiekiem pragmatycznym, i nie kupuję sobie zegarków na które mnie nie stać. A nie stać mnie na żaden zegarek, na który muszę zbierać. Taki mam fetysz :lol:
To jest sprawa kompletnie indywidualna.
Serce mnie bolało jak widziałem smoczą komodę rozszarpywaną później detalicznie na Allegro - ale jak Smok szczęśliwy, to i ja z nim szczęśliwy ;-)
Za to pierwszy moj post był całkiem serio. Zmniejszył mi sie próg tolerancji od chwili, gdy wiem ile kosztuje w rzeczywistości wyprodukowanie zegarka. I powiem wam, ze to wcale nie jest fajne - bo jak sobie pomyślę o wielu które popelniłem, to się czuję jak ta prostytutka w kantorze wymieniając 1000 lirów włoskich ;-) ...
_________________
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #328  Wysłany: 2011-11-20, 09:51   

ALAMO napisał/a:

Serce mnie bolało jak widziałem smoczą komodę rozszarpywaną później detalicznie na Allegro




Uważałem, uważam i będę uważal, że Smoczydło popełnia błąd. Podejrzewałem, że nie nabędzie tego szpringdrajwa i tak się stało. I co? I d***a z obu stron :???: .

PS Jakaś dobra dusza połączyła :mrgreen:
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
Ostatnio zmieniony przez chomior 2011-11-20, 10:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #329  Wysłany: 2011-11-20, 10:19   

Ja tam kupuję zegarki, które mi się podobają :mrgreen: tyle tylko że mi podobają się tanie zegarki. :mrgreen:
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #330  Wysłany: 2011-11-20, 10:37   

Aronus napisał/a:
Ja tam kupuję zegarki, które mi się podobają :mrgreen: tyle tylko że mi podobają się tanie zegarki. :mrgreen:


O, cos jakbym lekka wspolnote dusz nagle poczul :lol:
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum