Czy kolekcjonowanie ma sens ?
Odpowiedz do tematu

:
Dać w ryj gadowi, czy mu po grzecznemu wyperswadujecie :twisted: :?:

:
Pozbywanie się perełek co najmniej żal, ale z drugiej strony, jak nie nosisz, to po co Ci te zegarki. ;) Ciężko poradzić, ale ja raczej zostawiłbym te, które mi się bardzo podobają i nosiłbym je, a reszta w ludzi. :smile:

:
W moim przypadku sprawa wygląda tak: kolekcjonowanie, ale tylko konkretnych zegarków. Stwierdziłem, że najbardziej podobają mi się Poldki 3133 oraz Beczki więc tylko ten typ kolekcjonuje reszta na sprzedaż :grin:

Więc może warto przeglądnąć kolekcję i zastanowić się nad profilem kolekcji wszystko czy jakiś określony typ :wink:

kurant
[Usunięty]
:
chyba to żart albo podpucha...? :grin:

:
No właśnie to nie żart. Poza tym przestałem już ogarniać kolekcję, niektóre zegarki (czekające w kolejce do naprawy) nawet nie wiem gdzie leżą :oops:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
ja tam zacięcia kolekcjonerskiego nie mam - sprzedaj te najpopularniejsze - Kosmosy itp zostaw.
Uzbierałeś pewną kwotę - a ...teraz zacznij odkładać:
- rano wstając :
- necafe czy zbożowa? Szynka czy mortadela? .....zbożowa+mortadela.
- wychodzisz z domu : rowerem czy odpalać Toyotę? ...rowerem.


i bardzo szybko "zlecisz" do rangi ministranta - i uzbierasz na "wymarzonego" zachowując swoje perełki :)


MORAŁ :

...owca cała , SMOK syty a Grzechowi Browar! :lol:

Ostatnio zmieniony przez GrzecH 2011-06-30, 22:54, w całości zmieniany 1 raz
kurant
[Usunięty]
:
Smok napisał/a:
No właśnie to nie żart. Poza tym przestałem już ogarniać kolekcję, niektóre zegarki (czekające w kolejce do naprawy) nawet nie wiem gdzie leżą :oops:

tylko weż pod uwagę...jak się zalogowaem kilka lat temu na forum ktorego nie ma...to bardzo lubilem czytac posty niejakiego Karola K. i z nich czerpałem wiedzę o zegarkach radzieckich...tak że to nie tylko pełne szuflady....to coś więcej..z czego korzystało wielu forumowiczów...a także lata szukania i polowania .I to wszystko chcesz zamienić na jeden chocby najbardziej wypasiony zegarek?

:
Przewiduje przynajmniej 180 stron merytorycznych perswazji w tym wątku :mrgreen:


Zapraszam na bloga z kolekcją moich starych zegarków.
www.mechanicznezegarki.pl lub www.starezegarki.blogspot.com
:
GrzecH napisał/a:
ja tam zacięcia kolekcjonerskiego nie mam - sprzedaj te najpopularniejsze - Kosmosy itp zostaw.
Uzbierałeś pewną kwotę - a ...teraz zacznij odkładać:


Grzechu, to też jest metoda, ale zobacz - po co mi ten Kosmos. Tak jak pisałem wcześniej tych zegarków nosił nie będę. Tak więc czy jest sens otwierać, patrzeć (nawet na Kosmosa) i zamykać ?

a zegarek, który sobie upatrzyłem na pewno przypadłby Ci do gustu :grin:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Blaz
[Usunięty]
:
Korba miał już taki dylemat:

http://www.chinawatches.p...?t=3250&start=0

:twisted:

:
kurant napisał/a:
tylko weż pod uwagę...jak się zalogowaem kilka lat temu na forum ktorego nie ma...to bardzo lubilem czytac posty niejakiego Karola K. i z nich czerpałem wiedzę o zegarkach radzieckich...tak że to nie tylko pełne szuflady....to coś więcej..z czego korzystało wielu forumowiczów...a także lata szukania i polowania .I to wszystko chcesz zamienić na jeden chocby najbardziej wypasiony zegarek?


dział radziecki to kawał historii :smile:
Kurant, w tym momencie nie odcinam się od radzieckich zegarków, cały czas je bardzo lubię, ale wszystko sprowadza się do tego czy to ma sens tak w kółko otwierać, patrzeć, zamykać ...

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
kurant
[Usunięty]
:
to nie otwierać jakis czas.....ale sprzedawać szkoda moim skromnym zdaniem nowego forumowicza :smile:

:
To może jednak pokażę co to jest "ten zegarek" :smile:

Seiko Marinemaster Spring Drive






Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-06-30, 23:15, w całości zmieniany 1 raz
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
kurant
[Usunięty]
:
znudzi się po 2 tygodniach :mrgreen:

:
Smoku rób to co Ci sprawia radość to jest istota hobby. Seiko super :twisted:

Ostatnio zmieniony przez pawwd 2011-06-30, 23:19, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.