Poprzedni temat «» Następny temat
ETY samobójczy strzał w stopę.
Autor Wiadomość
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #31  Wysłany: 2011-08-21, 21:24   

Blaz napisał/a:
Kilka dni temu ukazała się na wus informacja, że do Steinhartów wsadzają Ety chińskiego pochodzenia...

Ooooo :shock: :shock: Rzucisz linką?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #32  Wysłany: 2011-08-21, 21:27   

He he he, ciekawe.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #33  Wysłany: 2011-08-21, 21:27   

http://forums.watchuseek....s-575607-2.html
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #34  Wysłany: 2011-08-21, 21:37   

Może nie prowadzę śledztwa , ale czytam różne fora .
Do tego co pisze Blaz na rynek podróbek doszła nowa partia " Genuine Swiss Made ETA" przy czym jest to wypust na lewo z opisanej wyżej fabryki .
Widzę tendencję względem mojego prywatnego dostawcy że cześć tych mechanizmów trafi też do myfrendów . Już chodzą słuchy że MM i Parnisy wyjdą też w wersji na ETA

Skoro butikowe brandy mogą to czemu majfrendy nie mogą .
_________________

 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48270
Skąd: Łódź
 #35  Wysłany: 2011-08-21, 21:38   

Już są takie Parniesy:
http://www.parniswatch.ne...09&productname=
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #36  Wysłany: 2011-08-21, 21:39   

Jeśli Rouhelena pisze, że ma w swoich subach Etę "genuine swiss", a nie "chinese", to dla mnie jest raczej taki chłyt marketingowy niż prawda. :mrgreen:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #37  Wysłany: 2011-08-21, 21:43   

Santino tylko że Parniswatch ( ta strona ) nie należy do naszych majfrendów ( jackson manbu wen . )
_________________

 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5253
Skąd: Warszawa
 #38  Wysłany: 2011-08-21, 21:43   

Gdzieś wyczytałem, że wszystkie wersje "gold" ety 2824 to jakaś lipa, tzn. nie swiss made, a z fabryki z Chin. Na ten przykład Irreantum takie wykorzystuje i właśnie googlając obrazki mechanizmu w Magellanie natrafiłem na ten trop.
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48270
Skąd: Łódź
 #39  Wysłany: 2011-08-21, 21:48   

Rudolf, a co to zmienia?
Zaraz pewnie i u nich się pojawią.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #40  Wysłany: 2011-08-21, 21:50   

W pewnym sensie ten wątek na WUS to bicie piany. Przeczytałem go pobieżnie i nie jest nigdzie napisane, że do Steinhartów wkładają lewe Ety. Autor wątku zresztą sam pisze w pierwszym poście, że:
Cytat:
In the end, for Steinhart, there is NO evidence that they buy non-genuine movement from gray markets based on the discussions here, and they are still on top of my shortlist.

Zresztą uważam, że Gunter nie ryzykowałby wszystkiego, by zarobić kilka ojro więcej. Publicznie (na forach) mówił, iż jego mechanizmy pochodzą ze SG. Z wątku wynika, że Eta jest obecnie dostępna dla każdego, kto jest skłonny za nią zapłacić.
Cytat:
ETA is delivering their movements outside the Swatch Group after January 1st 2010 and will continue to do so, although not as individual components (it was earlier possible to order them in a disassembled state, piece by piece, prior to this date) but as complete, assembled movements.

Jeśli ktokolwiek znalazłby w swoim Steinharcie, Robercie, Debaufre Etę, która pochodziłaby z innego źródła, udowodniłby to - w/w firmy byłyby skończone. Dorobek wielu lat poszedłby się je**ć. Nie podejrzewam Guntera o taką głupotę.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #41  Wysłany: 2011-08-21, 21:50   

To zmienia że ktoś tam nie z Polski narzekał na nich że to co na stronie to nie to co dostał , albo było na stronie a nie na stocku
_________________

 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48270
Skąd: Łódź
 #42  Wysłany: 2011-08-21, 21:56   

Ok, chodziło mi tylko o to, że są już takie Parnisy z "ETĄ".
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #43  Wysłany: 2011-08-21, 21:57   

Tomku, z Zodiaciem też na początku tak było, że na pewno nie wsadza Claro chińskiego pochodzenia, a potem zmiękli i się przyznali...

Ze Steinhartem bym się naprawdę nie zdziwił, bo koperty są robione w Chinach, to czemu nie werki. Myślę, że panuje pomiędzy producentami taka swoista zgoda milczenia, ale jeśli pierwszy się wyda to za nim pójdą inni. Dla mnie jest oczywiste, że większość korzysta z szarej strefy. Jest popyt, jest podaż, prawda? :mrgreen:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #44  Wysłany: 2011-08-21, 22:04   

Cytat:
Jeśli ktokolwiek znalazłby w swoim Steinharcie, Robercie, Debaufre Etę, która pochodziłaby z innego źródła, udowodniłby to - w/w firmy byłyby skończone. Dorobek wielu lat poszedłby się je**ć. Nie podejrzewam Guntera o taką głupotę.


Ale jak to udowodni, skoro to BĘDZIE ten mechanizm :?:
Przyszedł do mnie Citizen. Obejrzałem, szlag mnie trafił. Wszystko jak należy, ale mechanizm nie od Citizena, tylko z Dixmonta. Wahnik - Miyota, jak ponbucek psykozoł. Myslę sobie no to wtopiłem 400 zetafonów. Ale zacząłem sprawdzać. Najpierw ustaliłem, że to model głównie na Azję. Potem, że Citizen-Miyota współpracuje z Chińczykami na pełen gwizdek. Rozebrałem do zera, żeby porównać z Mitotą. No kufa - identyko (w klonach są różnice, i podzespoły są niewymienne często). Zamienny balans, mostki, koła, bęben. I co się okazuje ? Że to JEST Miyota. W pełni regulaminowa Miyota, produkowana u chińskiego kooperanta, oznakowana zgodnie z prawdą. A w Mezaliansie myślicie że co jest :?:
Mnie się widzi, że nam się szykuje kolejna akcja a'la Claro 888.
_________________
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #45  Wysłany: 2011-08-21, 22:06   

Nie Łukasz, na wszystko trzeba mieć dowody. Bez tego to tylko hipotezy i gdybanie.
Z Zodiacem było nieco inaczej. Oni nie byli producentem Claro, powtarzali tylko to, o czym zapewniał ich wytwórca mechanizmu. Zresztą nie tylko Zodiac korzystał (i nadal korzysta) z tych mechanizmów.

Blaz napisał/a:
Dla mnie jest oczywiste, że większość korzysta z szarej strefy. Jest popyt, jest podaż, prawda? :mrgreen:

Oczywiste jest tylko to, że każdy z nas kiedyś umrze. Reszta to tylko przypuszczenia. Uważam, że zbyt wiele mają do stracenia. To nie jest butikowa marka, założona kilka lat temu, tylko firma z długą tradycją. Etę kupują bezpośrednio w SG, podobnie zresztą jak Krzysiek Ward.

ALAMO napisał/a:
Mnie się widzi, że nam się szykuje kolejna akcja a'la Claro 888.


Ta historia z Etą i OWC to wykopaliska sprzed kilku lat.
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2011-08-21, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum