Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt Forumowiec 2011
Autor Wiadomość
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #16  Wysłany: 2011-06-03, 12:10   

Czyli praktycznie nowy zegarek, mnóstwo pracy.
Tak z lekka licząc, każdy zegarek trzeba zdemontować, koperty wysłać do piaskowania, wykonać od podstaw dekle, tarcze, wskazówki, koronki, to będą wysokie koszty.
_________________
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #17  Wysłany: 2011-06-03, 12:10   

Dekiel i koronka super sprawa :!: Ja jeszcze tego Parniaka nie mam, bo nie podoba mi się przeszklony dekiel za dużo pokazuje, a na forumowy się nie załapałem. Jakby tak nowy dekiel + korona to ja w to wchodzę.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #18  Wysłany: 2011-06-03, 12:11   

No i kto się podejmie to wszystko razem zmontować, na ochotnika, bo ja odpadam :mrgreen:
_________________
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #19  Wysłany: 2011-06-03, 12:16   

Svedos, Oczywiście, że to będzie trochę kosztować.
Ale:
1. można pomyśleć o modelu współpracy, jak na GMT - kupujemy (znaczy Wy zamawiacie) same tarcze, wskazówki, dekle i koronki, a każdy sobie składa - daje do złożenia.
2. Paski - robimy jakiś zakup grupowy - wysyłkę do poszczególnych osób można ogarnąć. Np. ja się tym mogę zająć
3. Taki zegarek będzie naprawdę oryginalny - jak zmienimy tylko dekiel i koronkę, to będzie to dość niewielka modyfikacjia - i nadal zostanie na tarczy Parnis - dla niektórych nie do przyjęcia (np. ja, chyba Tomek, i pewnie jeszcze kilka osób)

Edyta:
1. przydałoby się wydzielić
2. opcja składania przez Sylwka, czy kogoś innego, we własnym wolnym czasie, bez wynagrodzenia - bez sensu.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #20  Wysłany: 2011-06-03, 12:25   

Wydzieliłem i podwiesiłem.
A teraz ad rem :
Mówiąc całkiem wprost, to nie jesteśmy w stanie skoordynować w tym roku tego projektu. Fizycznie zabrakłoby nam czasu, w tej chwili produkuje sie kilkaset zegarków, do końca roku musimy jeszcze uzgodnić dwa następne modele ... Dlatego też pokazalismy coś, co jesteśmy w stanie zrobić w miare szybko, będzie dobrej jakości, i w normalnym budżecie. Jestem przeciwnikiem zestawów "zrób to sam", bo to wygląda potem tak, że ktoś to zaniesie do jakiego papraka, który spierdzieli części, po czym oznajmi że były do dupy. Gdyby PZLki składał zegarmistrz, to na ten moment mielibyśmy 3 trupy, bo 3 bazy dało się reanimować tylko dzięki naszemu zapasowi części zamiennych. A pomijam liczbe porysowanych tarcz, bo one mają BARDZO precyzyjnie osadzone wskazówki.
_________________
 
 
Bronek 
Ryżowy Długiego Marszu

Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 907
Skąd: Warszawa
 #21  Wysłany: 2011-06-03, 12:38   

Jestem zdecydowanie za dekielkiem i koronką.

Tym bardziej, że stary dekielek, który odebrałem dopiero teraz od Ojca Jakuba na zlocie, gdzieś mi przepadł. Coś czuję że został w Zgierzu...
_________________
" Idiotów generalnie jest mało na świecie, ale są tak sprytnie porozstawiani, że co rusz któregoś spotykamy :wink: "
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #22  Wysłany: 2011-06-03, 12:46   

PZLka w realizacji, Dzik i Sokół lada moment + kolejne projekty w planie...sorki ale wg mnie to trochę bez sensu ładować się w kolejny projekt zegarka forumowego.
Raz, że z czasem lipa na maxa a dwa, że spora część osób nie wydoła kasowo.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #23  Wysłany: 2011-06-03, 13:05   

No to żopa.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2011-06-03, 13:10   

Żebyśmy też zostali dobrze zrozumiani : to nie jest absolutnie tak, że nam się nie chce robić projektu forumowego. Chce nam się, i to bardzo, niezależnie od naszych projektów komercyjnych. Tylko że PZLka nas nauczyła tego, że przy zamówieniach od Majfriendów pewne jest to, że niewiele jest pewne. Składanie baz to jest loteria - są dni że Sylwek jest w stanie popołudniem złożyc 8 sztuk, a czasami składa DWIE, bo akurat dane bazy były tragiczne, trzeba było rzeźbić z podkładkami, cudować, robić mechanizm, poprawiać blaszki mocujące bo wskazowka o szkło wadziła ... Jadźka go za chwilę spakuje i za drzwi wystawi :lol: Baza jest najsłabszym elementem całej układanki. Do jednej na przykład nie pasował dekiel - był za mały, i Sylwek oddał swoją kopertę zapasową.
Dlatego też jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia, i własnych błedów powtarzać nie zamierzamy. Z Parnisami forumiakami historia byłaby bardzo podobna, i skończyłaby się dla Svedosa rozwodem, czego mu nie zyczymy, bo Jadzia złota kobieta jest :-)
_________________
 
 
Dominik 
Tempus Fugit



Pomógł: 12 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 3763
Skąd: Poznań
 #25  Wysłany: 2011-06-03, 13:14   

Ja bym przyjął zestaw tarcza (czysta, bez napisów), koronka (cebula), dekiel (z fajnym grawerem).
Mam białego parnisa i chętnie bym się pozbyt z tarczy tych napisów.
Pytanie - ile taki zestaw miałby kosztować, bo jeśli np. połowę wartości Parnisa, to już nie wiem, czy miałoby to sens, ponieważ w tej sytuacji pieniążki lepiej byłoby przeznaczyć na zegarek zaprojektowany od a do z.
pzdr
_________________
hrg.pl
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #26  Wysłany: 2011-06-03, 13:15   

Taki zestaw kosztowałby więcej niż cały Parnis. :wink:
 
 
Dominik 
Tempus Fugit



Pomógł: 12 razy
Wiek: 49
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 3763
Skąd: Poznań
 #27  Wysłany: 2011-06-03, 13:16   

Czyli pomysł do kosza...
_________________
hrg.pl
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #28  Wysłany: 2011-06-03, 13:17   

split napisał/a:
Ja bym przyjął zestaw tarcza (czysta, bez napisów), koronka (cebula), dekiel (z fajnym grawerem).
Mam białego parnisa i chętnie bym się pozbyt z tarczy tych napisów.
Pytanie - ile taki zestaw miałby kosztować, bo jeśli np. połowę wartości Parnisa, to już nie wiem, czy miałoby to sens, ponieważ w tej sytuacji pieniążki lepiej byłoby przeznaczyć na zegarek zaprojektowany od a do z.
pzdr


Kosztowałby więcej, na oko jakieś 250 zł + przekładka. I wracamy do punktu wyjścia, czyli kto miałby ją robić.
_________________
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #29  Wysłany: 2011-06-03, 13:18   

Toż ja się nie upieram na Parnisie - jako bazie.
Nawet bym wolał inną.

Może w takim razie, tak jak proponował już ktoś/gdzieś (;-)) - Amfibia jako baza?
Albo jakiś niedrogi Citek, Orient (mako?), czy Seikacz?

I tarczę mu dorobić...?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #30  Wysłany: 2011-06-03, 13:20   

Ja jestem zdania takiego:

Pozwólmy Wielkiej Czwórce wystartować. Sami na zlocie widzieliśmy co się będzie wtedy działo. Dajmy Im odetchnąć, odebrać trochę od rynku, co im należne, a potem zastanowić się jak np. scustominizować (ale słowo :twisted: ) jakiś komercyjny projekt Wielkiej Czwórki.
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-06-03, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum