TISSOT Seastar Automatic x 2
Odpowiedz do tematu

: TISSOT Seastar Automatic x 2
TISSOT Seastar Automatic



Dzisiaj zaprezentują z pozoru dwa identyczne modele zegarka zacnej manufaktury Tissot , modele Tissot Seastar Automatic.



Pierwszy to także Seastar Automatic tyle tylko że produkowany w latach 1972-1980 , Tissot wtedy już nie był niezależny I był skojarzony między innymi z omegą w jego wnętrzu cyka werk o kalibrze Tissot 2481 , stosowany także w Omegach jako kaliber 1481. Ten werk to w zasadzie Tissot 784-1 tyle tylko że posiada już 21 lub 24 kamyki ( ile mam mój, nie wiem) i szybką zamianę daty polegającą na naciśnięciu koronki, dlatego koronka jest lekko odsadzona od koperty



Drugi z nich to model Seastar Automatic produkowany w latach 1965-1968 to jest w czasach kiedy Tissot był jeszcze niezależną firmą i posiada oryginalny werk Tissot 784-1 na 21 kamykach, werk wyposażony datownik o tradycyjnym sposobie szybkiej zmiany daty 12-9-12



Tissot Seastar Automatic kaliber 2481











































Tissot Seastar Automatic kaliber 784-1











































I fotki rodzinne












:
Zdjecia wekow wkleily Ci sie odwrotnie - Omege masz jako in-house Tissota.

:
Nie zdjęcia , ale opis był odwrotnie, już poprawiłem, tak to jest jak zamiast "fotek" wkleja się ich adres netowy :lol: :lol: :lol:

:
Sszwedo ile razy widziałem na aukcjach te Seastar zawsze ręka mi drży , bardzo ładne i klasyki nie to co współczesne które w ogóle mi sie nie podobają.

:
Taaaak, mniodne są - kiedyś może uda mi się jakiegoś mieć...



Pzdr

Spinner

Blaz
[Usunięty]
:
Bardzo przypomina SARBa. :D

:
hotwax napisał:
[...] bardzo ładne i klasyki nie to co współczesne które w ogóle mi sie nie podobają.




Niektóre są ładne, ale za dużo kwarców i za wysokie ceny zniechęcają :/

:
No tak te najnowsze to wyglądają jak z kloców lego i kosztują koszmarnie jak za kwarce

zer0
:
ee tam lego to nawet ładniejsze robi :)



jak się moje dziecię nauczy cyferek to taki dostanie :)

:
Przypadkiem mam lub miałem zegarek lego - męski/chłopięcy - pasek sklada sie 30 elementów połączonych na wcisk klocków lego. Niewiem gdzie jest jak znajdę to mu zrobię fotkę :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.