Co za 200zł
Odpowiedz do tematu

Blaz
[Usunięty]
:
XLesio napisał/a:

ale wszelkie wyroby omegopodobne (TAK OMEGOPODOBNE JAK POMARAŃCZOWA ALPHA) wywołują u mnie niepohamowaną alergię i czochranie :P



? To co robisz na tym forum?

XLesio
[Usunięty]
:
pele944 napisał/a:
Sprawa jest prosta. XLesio masz alphe ?? A przynajmniej widziałeś ją na żywca ??


Nie, nie widziałem nic oprócz zdjęć. Ale pomarańcza nasuwa mi tak nachalne skojarzenia z omegą, że nie chciałbym jej brać w ręce. I naprawdę wierzę w b.wysoką jakość wykonania. - Miałem Marysię, do gajerka noszę Mewę. Wkurzają mnie tylko tak oczywiste kalki.

Jest tyle fajnych diverów na rynku - choćby używek z azji. Zresztą pager wie doskonale, że jestem zwolennikiem polowania na okazje. Nie dalej jak wczoraj ustrzeliłem nową, żaglówkową Nauticę (flagship na branzolecie) za równo 200pln. Dlatego zalecam koledze cierpliwość, a nie podpalanie się na pierwszą z brzegu żarówkę :)

edit:
Cytat:
? To co robisz na tym forum?


Szukam niepowtarzalnych chińskich projektów, z miesiąca na miesiąc coraz ciekawszych i nie udających niczego poza samym sobą
:P

Ostatnio zmieniony przez XLesio 2011-05-22, 21:55, w całości zmieniany 2 razy
Blaz
[Usunięty]
:
A rozróżniasz sprawę "podoba się - nie podoba" od podawania nieprawdziwych informacji na temat danego modelu?

:
Cytat:
Ale pomarańcza nasuwa mi tak nachalne skojarzenia z omegą, że nie chciałbym jej brać w ręce.


Ile można? Znowu będą jazdy, że to podróba?

Jest zylion podobnych do siebie zegarków i nikt nie płacze. Fioletowo-mleczne koszery zrzynają od siebie wzory i wszystko gra, a w przypadku marychy czy alphy boli podobieństwo...

:
Xlesio - uzywam Alphy od roku,jako mechanicznego g-shocka.Byla przeze mnie podpalana (przez Alamo z kolei mrozona i gotowana), dostala ode mnie taki wpier***, ze rysa goni ryse.A jednak zegarek dalej smiga jak nowka.Alpha zbudowana jest jak czolg,z niesamowitym skupieniem na detalach.MQJ (ktory zrobiony jest i tak megazajebiscie) wysiada.
Co do werkow z blaszki,to ja naprawde wystarczajaco werkow w swoim zyciu widzialem i porownywanie ST-16 do blaszkowych chinoli jest nie na miejscu.

Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-05-22, 21:59, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
XLesio
[Usunięty]
:
Jeśli dla Ciebie i innych admiratorów alphy niewystarczająco jasno wycofałem się z błędnej opinii..

TO TAK, POPEŁNIŁEM BŁĄD, być może ŹLE OCENIAJĄC MECHANIZM ALPHY.
Nie miałem go w rękach, nie widziałem go na oczy, i nie chcę go zobaczyć.

wystarczy?
:)

Blaz
[Usunięty]
:
XLesio napisał/a:
Jeśli dla Ciebie i innych admiratorów alphy


Jestem admiratorem PRAWDY. I NA PEWNO źle oceniłeś werki Alphy, MQJ i Parnisa pisząc o nich, że są z blaszek. Pewnie w ogóle nigdy na oczy tych mechanizmów nie widziałeś.

Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-05-22, 22:00, w całości zmieniany 1 raz
:
XLesio napisał/a:
wystarczy?
:)


A będziesz dalej rozmawiać o rzeczach, których nie miałes w rekach, nie widziałeś na oczy, i nie chcesz zobaczyć :?: :roll:

:
pager kup sobie tą alphe, a jak ci nie podejdzie to osobiście ją od ciebie odkupie ( chociaż mam swoją)

:
W Alpha ( vide mój sub) siedzi Sea-Gull w innych siedzą Shanghaje .. to dobra rekomendacja imho

:
Imo mako jest brzydkie wg mnie i nie warte dokładania tej stówy.
Big mako za to bardzo fajne.

Pager może po prostu zdecyduj co Ci się bardziej podoba? Bo generalnie wg mnie są to zegarki podobnej klasy więc nie ma - ten lepszy, ten gorszy...

A mechanizm Alphy XLesio to na pewno widziałeś tylko w szwajcarii inaczej go nazywają - jakoś tak bardziej szwajcarsko CLARO czy cuś :P :wink:

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
XLesio
[Usunięty]
:
Słuchajcie, dla jasności.
[edit mod: kolor czerwony jest przeznaczony dla modów i adminów]

OD SAMEGO POCZĄTKU TRUJĘ PAGEROWI WYŁĄCZNIE NA TEMAT POMARAŃCZY!
Bo chyba nie powiecie mi, że jest na świecie inny diver do którego pomarańczowa alpha próbuje być podobna.
Od początku powtarzam, że każdy diver jest w 50% podobny do innego divera. Tak jak każdy pilot. Bo istnieje coś takiego jak archetyp takiego zegarka. Mnie dobija tylko ten podszywający się bezel.

Co więcej - jest to wyłącznie moja opinia. Jeden z głosów w dyskusji. I Pager go doskonale zna, bo wyłuszczyłem go już kilak dni temu.

W związku z tym - dajcie sobie Panowie spokój z ocenianiem przyczyn takiego mojego stanowiska. Gustów się nie ocenia, a taki jest mój. Przekłamanie odnośnie mechanizmu odszczekałem. Ale opinii o nachalnym Seamasteropodobieństwie nie zmienię.

Pozdrawiam wszystkich entuzjastów żółtych rączek :)
Przemek

PS - ja naprawdę lubię i cenię chińszczyznę :)
PS2 - ale powiem wam Panowie, że taki atak na myślących inaczej nie spotyka nawet Nikoniarza, odwiedzającego moje forum Canona.
A to już COŚ! :grin:

Ostatnio zmieniony przez 2011-05-22, 22:13, w całości zmieniany 2 razy
Blaz
[Usunięty]
:
Powtórzę, bo nie rozumiesz:

A rozróżniasz sprawę "podoba się - nie podoba" od podawania nieprawdziwych informacji na temat danego modelu?

:
To nie był atak tylko próba wytłumaczenia, że werk nie jest zrobiony z puszki po śledziach :wink:

:
ALAMO napisał/a:
A będziesz dalej rozmawiać o rzeczach, których nie miałes w rekach, nie widziałeś na oczy, i nie chcesz zobaczyć :?: :roll:

Coś mi to przypomina :roll:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.