Poprzedni temat «» Następny temat
szukam zegarka
Autor Wiadomość
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #1  Wysłany: 2011-05-15, 23:35   szukam zegarka

Kumotrowie szukam zegarka :!:
ciężko będzie coś takiego znaleźć, ale może się uda :grin:
koronka po lewej stronie koperty najlepiej nie za duża
wodoszczelność 100m lub większa
mile widziana koperta typu lodówka lub beczka, ale normalna okrągła może być
narodowość obojętna
mechanik - automat lub manualny lub chronograf, ale wszystkie automaty Ety odpadają
cena do 4000, ale im tańszy tym lepszy
aha, nurki Citizena odpadają bo są brzydkie jak noc :evil:
jeden z chronografów NB Yaeger też spełnia wszystkie wymagania ale pomimo mieszczenia się w ramie budżetowej wolę najpierw rozejrzeć się za czymś tańszym :smile:

taki Orient byłby idealny, ale niestety dyskwalifikuje go za mała wodoszczelność :cry:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-05-15, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #2  Wysłany: 2011-05-15, 23:51   


Masz koronke z lewej, a jakby sie znudzila to dwie po prawej tez :mrgreen:
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
Ostatnio zmieniony przez Janek 2011-05-15, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #3  Wysłany: 2011-05-15, 23:52   

Janek, właśnie gdyby nie te 2 koronki po prawej to byłoby idealnie. Prawa strona ma być czysta - bezkoronkowa :smile:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #4  Wysłany: 2011-05-15, 23:53   

To uwalic i zalutowac - przeciez i tak tylko bezelem steruja,nie sa potrzebne :mrgreen:
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
machlo 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 5253
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2011-05-16, 00:46   

Karol Kłósek, co Ty tam wiesz. :razz: Właśnie ta mnogość koronek dodaje uroku. :) Może to nie jest najfajniejszy Hamilton, ale podoba mi się ten styl i już coś mam na oku. :twisted:
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #6  Wysłany: 2011-05-16, 04:10   

Dla mnie ten Hamilton to jeden z najładniejszych chronografów, ale w tym wypadku chodzi o wygodę noszenia - koronek po prawej stronie niet :!:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-05-16, 04:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2011-05-16, 09:09   

Karol, ale co ty widzisz w tym Orientu? :shock: :cry: :mrgreen:
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #8  Wysłany: 2011-05-16, 09:15   

Karol, bierz Hamiltona, najwyżej będziesz nosił nieco wyżej żeby koronka nie przeszkadzała :razz:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #9  Wysłany: 2011-05-16, 20:03   

Na szyji tez mozna :)
A warto,oj warto.
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #10  Wysłany: 2011-05-16, 21:19   

Jakiś czas temu zacząłem sobie myśleć, dlaczego jest tak mało zegarków z koronką po lewej stronie, skoro taki zegarek jest wygodniejszy w użytku. Koronka nie kłuje, nie gryzie, nie wbija się w dłoń. Ja noszę zegarek nisko na luźniejszym pasku czy bransolecie bo tak mi wygodnie. Dla mnie koronka po lewej stronie byłaby idealna. Przymierzałem ostatnio Orienta takiego ze zdjęcia w pierwszym poście i był super wygodny. Koperta idealnie wyprofilowana, nieduża koronka na 9, na ręce leżał idealnie. Vostok Europe którego obecnie noszę do tej pory wydawał się wygodny, ale w porównaniu do tego Orienta to niebo a ziemia :!: Łukasz, Roachman słynie już ze słabych fotek :wink: , na żywo ten Orient wygląda bardzo dobrze :smile:

W moim zbiorze zegarków "do noszenia" jest parę sztuk, ale raczej do okazjonalnego użytku. Cały czas szukam zegarka z WR minimum 100m który będzie robił za EDC na sezon letni - czyli przez pół roku, bo mnie jest zawsze ciepło i od maja do października chodzę w koszulkach z krótkim rękawem :smile: Takim zegarkiem miała być Magretta, ale idzie do sprzedania, bo nakręciłem się najpierw na NB Yaegera a potem na Hamiltona :smile: Teraz po przymiarce wspomnianego wcześniej Orienta mam dylemat, czy lepiej postawić na wygląd zegarka, czy przeboleć ewentualnego wensza na tarczy i kupić zegarek, który będzie ekstra wygodny, jak Orient; szczególnie że ma to być EDC na większą część roku.

Inną sprawą jest jeszcze kształt koronki. Zaokrąglona cebulka, nawet duża jak przy moim Tao szkieletowcu, czy Seagullu dualtime pomimo, że jest normalnie na 3 nie gryzie nie wbija się bo nie ma ostrych kantów. Tylko koronki cebuli raczej nie znajdę przy zegarku z WR100m o nie garniturowym charakterze. Dlatego rzuciłem taki temat - WR minimum 100m i koronka po lewej stronie. Gdyby Orient ze zdjęcia miał 100m to już bym go kupił.

Hamiltonowi oczywiście dokładniej przyjrzę się w Zgierzu, jeśli pozytywnie zda test nadgarstkowy, to poważnie rozważę zakup, ale na razie chciałbym jeszcze podrążyć temat zegarków bez koronki z prawej strony :smile:

trochę się rozpisałem :wink:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #11  Wysłany: 2011-05-17, 07:51   

bierz hamiltona i do tego budżetowo marinę destro :razz:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2011-05-17, 08:53   

Jakby nie WR to może klasyczne Seiko 5? Tam koronka jest na "4" i w dodatku znika w kopercie całkowicie... W serii "sport" koronki daje się znaleźć na "4" ale ciutkęwystaja - za to masz WR100... Tanio, nie ETA, wygodnie... :mrgreen:
_________________
GALERIA
Facebook: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerslife
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #13  Wysłany: 2011-05-17, 20:15   

Wojtek, o zegarkach z koronką na 4 też myślałem, ale najpierw chciałem zgłębić temat koronek po lewej stronie :smile: Co do Seiko, to piątki mi się nie widzą, ale za to Sumo podoba mi się bardzo :grin: To już trochę wyższa półka cenowa, ale w budżecie się mieści. W Zgierzu zorganizuje się przymierzalnie :smile: Na ostatnim spotkaniu jak przymierzałem Twojego Sumo, to profilowanie koperty bardzo mnie zaskoczyło na plus - koperta jest super wygodna ! Teraz przyjrzę się jeszcze dokładniej koronce, jeśli nie będzie się wbijać, to może Seiya zyska nowego klienta :smile:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum