Problem z Artego
Odpowiedz do tematu

:
tak dla ścisłości, skacząca sekunda to wynik źle ułożonej sprężynki dociskającej oś sekundnika - poprawi to każdy zegarmistrz :smile:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Ale Artego to nie Parnis za $65 z szipem. Tu zegarmistrz nie ma nic poprawiać. Tu ma być wszystko ok.

Darecki
[Usunięty]
:
Tomek napisał/a:
Ale Artego to nie Parnis za $65 z szipem. Tu zegarmistrz nie ma nic poprawiać. Tu ma być wszystko ok.


I dlatego po takim czymś ma się uraz do całej marki, nawet jeśli to jest jeden, jedyny przypadek :mad:

:
W zasadzie to szło gdzieś z HK, a przesyłka nie była jakoś super dokładnie zapakowana - mogło się coś uszkodzić w transporcie, takie rzeczy się zdarzają :roll: W zasadzie pewnie da się to jakoś załatwić, ale taka sytuacja nigdy nie jest miła niestety :cry:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Iks1984, jestem w lekkim szoku, myślałem że te zegarki mają jakąś kontrolę, zobaczymy jak się sprawa rozwinie, myśle że nie będzie problemów.

:
Tomek napisał/a:
Ale Artego to nie Parnis za $65 z szipem. Tu zegarmistrz nie ma nic poprawiać. Tu ma być wszystko ok.


wiadomo, ale mnie chodziło wyłącznie o stronę techniczną tej usterki :smile:

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Iks1984 napisał/a:
- mogło się coś uszkodzić w transporcie, takie rzeczy się zdarzają :roll:

Uszkodzić mechanicznie - owszem, mogło .. Ale nie rozszczelnić .. To już wina montażu. I braku kontroli szczelności gotowego zegarka ..

:
Iksu, normalnie masakra z tym Artego, marka schodzi na psy.

:
To jakaś masakra jest :shock:
Mam nadzieję , że to jakoś rozsądnie wytłumaczą .

:
To może być zwykły wypadek przy pracy, nie ma co dramatyzować, poczekajmy na ich reakcję.

:
firmom które sprzedają zegarki za wielokrotność sumy za Artego zdarzają się tez takie wpadki . Nie bronie Artego , na pewno wszystko się wyjaśni .

:
wyjasniaj i od razu zdecydowanie domagaj sie przyjecia i wymiany na inny + zwrot kosztow wysylki itd. Jak maja jaja - nie bedzie problemu.

s.

:
Kurna, tak se myślałem w innym wątku, że sobie robimy jaja, ale tutaj temat wywala z kapci... W sensie negatywnym. Szukam szczęki... :(

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Mam nadzieję, że się sprawa wyjaśni.

:
panowie - dzięki za wsparcie :wink: Mały update w sprawie: dostałem odpowiedź od Roberta i wklejam ją w całości poniżej: (Tak myślę, czy nie wydzielić tego od początku do osobnego wątku - wtedy ewentualnie proszę silnorękiego o pomoc :wink: )

Robert Lex napisał/a:
Hi Lukasz,
oh that looks not nice .
If there is steam inside that does not mean it isn't tight but there is a rest humidity inside. I had this with different watches ( not only Artegeo)in Thailand hot outside than cold water or in airconditined room and you can get the steam inside
I know the watches have been assembled on a heat plate with 60° to avaoid this but unfortunately we could not avoid 100% like I see now
The humidity has to get out , so we have 2 possibilities.
You send it back an I bring it to a watch maker in Germany or if you know a watchmaker in Poland I will refund you the cost.
I can also send you a new one but dont have this model in germany available.
Let me know what you want me to do to solve this problem.
Best Regards Robert


Tłumacząc po krótce Robert zaoferował w zasadzie trzy rozwiązania:
- wysłanie zegarka do Niemiec i tam jego zegarmistrz zrobi przegląd i naprawę
- oddanie zegarka zegarmistrzowi w Polsce i zwrot kosztów naprawy
- wymianę zegarka na nowy (co wiąże się z kolejnym miesiącem czekania bo tego modelu nie ma w Niemczech, albo co gorsza, w ogóle jest niedostępny)

Co radzicie? Jeśli chodzi o dobrego i zaufanego zegarmistrza to musiałbym prosić was o pomoc, bo niestety ja nikogo takiego nie znam. U mnie w mieście są sami bateryjkarze, najbliżej w Koszalinie Wahin polecał pewnego pana, ale on specjalizuje się w ruskach więc nie wiem czy podoła takiemu zadaniu :???: Pomóżcie kumotrzy :sad:

Ostatnio zmieniony przez Iks 2011-04-16, 08:41, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.