Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy wygląd forum!
Autor Wiadomość
Darecki
[Usunięty]

 #31  Wysłany: 2011-04-13, 10:50   

Dlaczego nie chcecie zrobić porządnego wyglądu forum?
Pal sześć kolory, one mogą takie zostać ale chodzi o nową szatę graficzną, nowy interfejs.
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #32  Wysłany: 2011-04-13, 10:58   

...Darecki, ale ten interfejs jest prosty, czytelny, intuicyjny, niczego nie trzeba szukać. Taki wizerunek forum był od zawsze. Na fora.pl też taki był, nawet zdaje się, że zajumana została ta skórka, żeby było tak samo jak na początku. Po co udziwniać. Jest dobrze, skoro wszystkim (prawie) pasuje. Tu nie chodzi o to, że nie chcemy zmian, tylko w jaki celu one miały by być zrobione, skoro wszystko jest ok. Nie zmienia się czegoś co dobrze działa, bo z reguły przynosi to odmienny efekt od zamierzonego.

...jedyne co można zmienić, to powiększyć logo, żeby wypełniało całą szarą przestrzeń u góry, ale nie wiem czy jest to technicznie możliwe.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #33  Wysłany: 2011-04-13, 11:03   

A dlaczego Ty twierdzisz, że wygląd forum nie jest porządny?

Może Ci się nie podobać, zgoda. Wygląd jest kwestią gustu. Jednak mówienie w tym kontekście o braku porządku w wyglądzie forum jest, lekko mówiąc, nadużyciem.

Masz jakieś uwagi, propozycje, by forum było "porządne", to pisz.
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #34  Wysłany: 2011-04-13, 11:20   

Maxio na GMT, na KMZ jest zrobione wszystko jak się należy jeżeli chodzi o wygląd. Czy przez to fora te stały się nieczytelne?

Blaz po co mam pisać o propozycjach. Ty jesteś adminem i robisz tak jak się Tobie podoba a nie mnie. Mówiłem już nie raz i nie tylko ja, żeby te działy jakoś sensownie poukładać bo teraz to jest takie mydło, powidło. Bibliotekarz też gdzieś nawet zamieścił swoją propozycję układu forum. To samo pisar.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #35  Wysłany: 2011-04-13, 11:22   

Darecki, jak widzisz twoja chęć zmian jest dość mało powszechna, proponuję więc temat zakończyć na tym etapie.
_________________
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #36  Wysłany: 2011-04-13, 11:24   

Darecki, nie ja sam jestem adminem. A Ty nie śledzisz tematu. Była kiedyś dyskusja na temat podziału działów, w której m.in. Bibliotek@rz i Pisar przedstawili propozycje. Zostały uwzględnione. Zobacz.

GMT jest bardzo mało czytelne. O drugim forum, co nie istnieje, wolę nie mówić, bo tam połowę strony zajmują reklamy. :mrgreen:

Ponawiam pytanie: jeśli Ci coś w układzie działów forum nie podoba, to proszę o konkretne propozycje. Bo - sorry - narzekać każdy potrafi.
 
 
Santino 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #37  Wysłany: 2011-04-13, 11:49   

Jak dla mnie, to podział tematyczny jest ok.
Wprawdzie ma to dla mnie znaczenie wtórne, ponieważ i tak czytam wszystkie posty, jakie się pojawiają ;-)

A co byś Darecki chciał w wyglądzie poprawiać?
Animacje jakieś dodawać? Czy krągłości i inne gadżety?
Żeby na kalkulatorze i wolnych łączach się muliło bardziej?
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #38  Wysłany: 2011-04-13, 12:59   

Masz rację, nowa szata graficzna tak zamuli forum, że nawet na komputerach NASA nie da się go otworzyć :evil: No proszę Cię

Blaz dla mnie jest za dużo tych działów. Np. zegarki kwarcowe można wrzucić do "wszystkie inne zegarki" i już jeden dział odpada.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #39  Wysłany: 2011-04-13, 13:05   

Darecki, ale to tylko dla ciebie jest za dużo, a co do układu innych for, to ja mam zawsze problem żeby tam znaleźć to co akurat potrzebuję. U nas jest przejrzyście.
_________________
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #40  Wysłany: 2011-04-13, 13:07   

Darecki napisał/a:
Np. zegarki kwarcowe można wrzucić do "wszystkie inne zegarki" i już jeden dział odpada.
Ten dział powstał nie po to by go chować. Jak ci ten dział nie pasuje to zwiń i nie będzie go widać , ha .
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #41  Wysłany: 2011-04-13, 13:14   

O zegarkach kwarcowych była już ankieta i większość wyraziła chęć stworzenia dla nich OSOBNEGO działu.

Darecki, jak wiesz (albo nie wiesz, bo sam przyznajesz, że pewne działy u nas masz zwinięte i nie czytasz ich), zmiany działów u nas na forum nie są robione na zasadzie "bo se admin popił i kliknął nie tam gdzie trzeba", tylko na zasadzie wypracowania pewnego stanowiska lub pomysłu w większym gronie. Ostatnio taka dyskusja była na przełomie roku i wtedy też zmieniono usytuowanie kilku działów, redukcję czy połączenie. Nie słyszałem wtedy Twojego głosu.

Wyszliśmy na początku z założenia, że nawigacja na forum ma być jak najłatwiejsza. Powiedzieliśmy "Nie" działom zagnieżdżonym w działach. Kizi, które dałeś za przykład, jest imo przykładem forum kompletnie nieczytelnego. By znaleźć tam jakąś wiadomość, to często trzeba wchodzić do piątego z rzędu podforum. Jest to jedyny znany mi ewenement i całkowicie zaprzeczający idei czytelności wszelkich forów.

Czy masz jeszcze jakieś inne konkretne pomysły zmian?
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-04-13, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #42  Wysłany: 2011-04-13, 13:18   

A już pomijam GMT, gdzie poziom grochu z kapustą jest taki, że się chce łomitować.
_________________
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #43  Wysłany: 2011-04-13, 13:20   

Pal sześć te działy. Zwinę sobie je i po sprawie.

Ale wytłumacz mi co nowa szata graficzna zmieni w czytelności forum? :roll:
 
 
Santino 



Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #44  Wysłany: 2011-04-13, 13:23   

Sam widzisz - skoro nic nie zmieni, to po co to robić?

Powtórzę: lepsze jest wrogiem dobrego.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #45  Wysłany: 2011-04-13, 13:24   

Darecki napisał/a:

Ale wytłumacz mi co nowa szata graficzna zmieni w czytelności forum? :roll:


No właśnie wytłumacz mi, bo nie kumam tego. :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum