Poprzedni temat «» Następny temat
VE Anchar
Autor Wiadomość
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #1  Wysłany: 2011-03-10, 10:26   VE Anchar

Fotki lepsze będą może w galerii, tutaj chciałem kilka słów po dwu tygodniowym używaniu. Choć to głupio pisać recenzje po dwóch tygodniach moim zdaniem. Kilka słów ode mnie.

Zachęcony wyglądem,jak prawie w każdym moim zegarku, postanowiłem spróbować Anchara. Miał być diver, dość niszowy. Pomysły były różne, od CW przez Marathona, Orsę kolejną, Helsona. Stanęło na produkcji postradzieckiej, bo tamte były lekko niedostępne. Przerażał na początku rozmiar, 48mm, ale kilka osób ( kubama, eyelip) których widziałem nadgarstki na zdjęciach zachwalali. Poszukałem przymierzyłem i mam. Dzięki Filipowi za bardzo sprawną akcję u niego w pracy.
O samym zegarku. Na pierwszy rzut oka, jak dla mnie : łaaaaał ale wielki. Ale czego taki lekki?!
Leży na moim nadgarstku 17,5 cm dobrze, wiadomo niektórzy stwierdzą że za duży.






Jak widać śnieg spadł na śląsku :)

Uszy zegarka są fajnie wyprofilowane w dół, przez co zegarek nie odstaje jak mógłby, a wręcz powinien przy takim rozmiarze.
Powłoka jest taka jak w każdym moim zegarku z powłoką, czyli niezła, matowa. Całość, na pasku zrobionym już przeze mnie prezentuje się tak:







Zdjęcia może nie są dobre, ale chciałem uchwycić i rozjaśnić kilka szczegółów. Koronka i srubki od mocowania paska są na wkrętak torx, są dwa dołączone w zestawie. Ciut za długie i średniej jakości, ale działałem juz ze trzy razy i jest ok.



Oryginalny pasek skórzany jest do bani, po trzech rozpięciach/zapięciach lico jest zdarte. Być może to wina klamry, zwykłej blaszki. Guma jest dużo lepsza, łapie ciut kurzu ,ale za to jest miękka porównywalnie do Bonetto.
Kolejna fajna część zegarka to jego dekiel, z najszybsza łodzią podwodną :)



Bardzo silny punkt zegarka z powierzchniami polerowanymi i matowymi. Na żywo wygląda świetnie. Drugim najsilniejszym punktem zegarka jest tryt na wskazówkach (również bardzo fajnych patrząc subiektywnie) i na ringu dookoła tarczy. Efekt w naprawde ciemnych miejscach jest niezapomniany :)
Zdjęcia nie ma bo średnio coś wyszło w tych warunkach co robiłem. Postaram się uzupełnić.

Bezel w zegarku dość gruby, z rzadkimi przetłoczeniami, ale wyczuwalnymi. Ktoś wspominał o luzie na nim. No owszem jest, do tyłu mały, niestety jest też taki góra dół. Tak jakby spasowanie tego elementu było na luźno. Ciekawostką jak dla mnie bylo to, że wkładka bezela jest wklęsła ku środkowi zegarka, przez co szkło jest niżej niż krawędź zegara. No i tu następuje ofensywa małych wad, dla niektórych pewnie dyskwalifikująca. NA początek zdjęcie w linii od 6 do 12.



Szkło na "11" jest jakby nie dociśnięte. Na początku zganiałem to na wkładkę bezela, ale raczej tak nie jest, bo ten kręcąc się zawsze pokazuje tak samo.

Druga wada to indeksy. Są one nakładane, z taką kreseczką dzielącą je na pół. No i niestety kontrola jakości albo była pijana albo nie zważa na takie rzeczy. mam kilka różnych ruskich zegarów, różne opinie krążą, ale w piueerwszym moim zdarza się coś takiego. Tutaj przykład trójkącika na 12:



Podobny problem czasmi mniej widoczny czasami bardziej jest na indeksach na 7 i 5. Zresztą ja juz oczopląsu dostaje i widze je na każdym czasami :)

Mechanicznie zegarek juz na werku Seiko, zachowuje się jak seiko. Nie ma jakiś zauważalnych odruchów, za to inaczej przyspiesza na to czy leży na boku czy leży na szkle.
Ogólnie, zegar mi się bardzo podoba, te wady ciut zaburzyły jego wielkie łał, ale podejrzewam, że sprawdzając kolejny model, może ich w ogóle nie być. Cóż ,za tą cenę raczej nie powinno byc takich kwiatków, ale jakoś z nimi będę żył. Zegarek sprawia mi frajdę, przez te dwa tygodnie co go mam bardzo go polubiłem i standardowo, będzie kolejnym moim zegarkiem niesprzedawalnym.
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
Ostatnio zmieniony przez nick555 2012-02-10, 11:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #2  Wysłany: 2011-03-10, 10:55   

Przemek fajnie napisane.
A zdjęcia nie są złe - oddają szczegóły.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
maciek
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2011-03-10, 12:06   

Zegarek świetny, ale z tą niesprzedawlanością, to bym uważał. :mrgreen:
Mi zostały chyba 2 zegarki z całego "niesprzedawalnego" pudełka. :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2011-03-10, 12:14   

Anchar mi się zawsze podobał, nawet jako pierwszy założyłem wątek o nim u nas . Mimo minusów to nadal mi się podoba .
_________________

 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #5  Wysłany: 2011-03-10, 12:45   

Dokładnie Rudi, jakoś mnie te wady średnio przeszkadzają.

matyr niestety u mnie to musiałby byc jakiś kataklizm. Zegarek kupiony zostaje na zawsze.
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #6  Wysłany: 2011-03-10, 12:52   

Nick a zauważyłeś pewną zbieżność kątów trójkąta na 12 tej a litery V z loga Vostok Europe (?) ma to jakiś sens .
_________________

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2011-03-10, 12:56   

Oj tam, oj tam, kiepawyś na jedno oko Przemo, to ci się kreseczki przekrzywiają :!:
Jest malinowo, od razu widać najwyższą radziecką kłalitę ;-)

Bajdełejem - to zegarek upamiętnia bardzo ciekawy okręt podwodny, jak chcecie to mogę coś na jego temat skrobnąć.
_________________
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #8  Wysłany: 2011-03-10, 13:33   

Cholernie Ci tego łocza zazdroszczę :) Jest świetny i pięknie wygląda w czerni. Może kiedyś się odważę, bo póki co boję się tych 48mm...
Gratulacje i niech się dobrze nosi! Dzięki za reckę.
 
 
irek1981 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 2327
Skąd: Wrocław
 #9  Wysłany: 2011-03-10, 13:40   

Świetny zegar i fajna recka. Trafia na wiszlistę.

Ile on ma w uszach?
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #10  Wysłany: 2011-03-10, 13:54   

24mm. Alamosie, czyń honory, na pewno chętnie wszyscy poczytają.
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
irek1981 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 2327
Skąd: Wrocław
 #11  Wysłany: 2011-03-10, 14:03   

Ja to ostatnio mam pomroczność jasną - chodziło mi o rozmiar lug to lug :)
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #12  Wysłany: 2011-03-10, 14:13   

Prawie 58, od srodka srubek 53
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
irek1981 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 2327
Skąd: Wrocław
 #13  Wysłany: 2011-03-10, 14:22   

To spoko, jak dla mnie w sam raz.
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #14  Wysłany: 2011-03-10, 18:47   

Fajne zdjęcia Nick. Takiego czarnucha nie tak łatwo sfocić.
Anchar to świetny zegarek. :cool:
_________________
Foch und Ch.
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #15  Wysłany: 2011-03-10, 18:51   

Nicky - hyc w zaspę :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum