Poprzedni temat «» Następny temat
seiko
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2011-03-07, 09:09   

Gratuluję Wojtku!

Jednak mimo wszystko sprawdziłbym go przez zanurzeniem. :wink:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #17  Wysłany: 2011-03-07, 09:14   

Klasyka :!: :-)

Tak jak mówi Blaz : sprawdź uszczelki, najlepiej go wogóle rozkręć, umyj dokładnie, uszczelkę dekla i w koronkę - smar silikonowy, skręć.

Ja bym wogóle wyjął mechanizm, zakręcił kopertę, i przetestował. Kiedyś ze starą Amfa zrobiłem tak, że po zabiegach pielęgnacyjnych - mycie, smarowanie uszczelek - przywiązałem do sznurka, i wrzuciłem do rzeki przy 9m nabrzeżu :lol: Jak wyjąłem, to musiałem wprawdzie znów myć :twisted: - ale wytrzymała bez problemu :lol:
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2011-03-07, 09:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
just.wojtek
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2011-03-07, 14:26   

nie, chyba nie zmoduje, kupowalem drozszy bo niby po serwisie, w co chce wierzyc, zamiast takiego który by byl znacznie tanszy+uszczelki+szkło+wskazówki+tarcza, bo u mnie nie ma poważnych zegarmistrzów, którym bym ufał....
jezeli bym modował to na soxe raczej.... ale poniewaz doxa nie jest kosmicznie droga, to ją predzej czy później kupie....
no może wskazówke minutową bym wymienił na jakąś ,,żywszą,, czerwona? w koncu to nie oryginał i tak....
a 6105? licze ze tez kupie.... ale mi drogo 500-700$ sie wydaje.... no to czekam.... i szukam....
nie rozkrece, bo popsuje.... :evil:
Jezu! jakim nabrzezu? w Bieszczadach? nabrzezu? do wanny moge go wrzucic- zanurzenie 40cm! mało? :mrgreen:
w Krośnie nie ma gdzie sprawdzic szczelności.... u zegarmistrza.... moze znacie jakieś adresy- Rzeszów, Kraków, Lublin, Warszawa- tam czasem bywam.... rzadziej- Łódz, Poznań, najfajniej byłby Rzeszów.... dane, kontakty, adresy, ceny :shock: poproszę
Ostatnio zmieniony przez just.wojtek 2011-03-07, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #19  Wysłany: 2011-03-07, 14:48   

Tak się zastanawiam, czy dałoby się to zrobić amatorsko kompletnie.
Na przykład : duża strzykawka, woda, zegarek do środka ...
Ciekawe jakie ciśnienie udałoby się uzyskać, ale na pewno kilka atmosfer.
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #20  Wysłany: 2011-03-07, 14:53   

Wojtek, serwis Seiko, Wawa Belgradzka 4. Jak chcesz to moge tam podrzucic go na przeglad. Caly full serwis z uszczelkami i testami to 150zl. Moje oba 6309 najpierw serwisowalem zanim zaczalem plywac.

Acha, swietny wybor ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
just.wojtek
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2011-03-07, 15:04   

no to sie zdziwiłem.... krośnieński ,,bateryjkarz,, ktory nie budzi wogole mojego zaufania równiez twierdzi ze wylacznie serwis seiko w warszawie.... hmmm m to ja moze zaczne mu wierzyc?
ale przeciez te urzadzenia do mierzenia wodoszczelnosci bez zanurzania w wodzie np produkcji bergeona nie sa jakos kosmicznie drogie.... to moze gdzies blizej jakis znany zegarmistrz to ma.....
ja oczywiscie nie wytrzymam nerwowo i jak tylko przyjdzie zaraz go zaloze i pojde plywac (w wannie oczywiscie :mrgreen: ) a potem sie bede martwil- jak zaparuje.....
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #22  Wysłany: 2011-03-07, 15:22   

Serwis Seiko powinien byc tez blizej. Maszyna sucha niby nie jest przesadnie droga ale zadko kto ma. Sadze ze nie mozna byc autoryzowanym serwisem od nurkow bez takiego wyposazenia.

No ale jak takis niecierpliwy to ryzyko nie jest wielkie - max stracisz 100usd ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #23  Wysłany: 2011-03-07, 15:35   

Wojtek niech cię ręka sprawiedliwego odepchnie od tego pomysłu , nie niszcz ! to egzemplarz kolekcjonerski , znaczy się do mania :) , jak ma być w pełni użytkowy to lepiej go serwisować . Ja zaryzykowałem koło 100 $ i poszedłem nurkować z Seiko 7002 o nieznanej mi historii serwisowej ani pochodzeniu , kupiony na allegro i .... i pięknie podręcznikowo zniósł te nurkowanie , ale to była ruletka .
_________________

 
 
just.wojtek
[Usunięty]

 #24  Wysłany: 2011-03-07, 18:28   

:mrgreen: ruletka , ruletka!:mrgreen: ja tez chce pograc! jest ryzyko-jest przyjemnosc! w pracy nie moge to chociaz prywatnie.... sprzedajacy twierdzi ze serwisowany i uszczelniony, stad wybor tej a nie innej aukcji.... i kwota 150$ a nie 100$... no chyba ze znajdziecie/znajdziemy serwis nurkow np w Rzeszowie....
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #25  Wysłany: 2011-03-07, 18:52   

To jest serwis Seiko

Serwis autoryzowany TIME SERVICE Andrzej Prucnal
ul. Baczyńskiego 1
35-210 RZESZÓW
tel. (17) 862-27-09

Nie znam człowieka i nic na jego temat nie powiem. Wskazuje go jako serwis autoryzowany Time Trend i Eurotime. Chyba nie jest tylko bateryjkarzem. ;
_________________
Foch und Ch.
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #26  Wysłany: 2011-03-07, 19:54   

W razie nieszczelności to tylko serwis za stówkę mechanizmu i ok ;)
więc można chyba zaryzykować - ja w swoim za 100$ zaryzykowałem moczenie i ok :cool:
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
just.wojtek
[Usunięty]

 #27  Wysłany: 2011-03-07, 21:31   

no teraz jestem królem! dzieki! jak przyjdzie biore wolne, rano do wanny, a jak zamoknie to zdaze do Rzeszowa po ratunek, teraz sie przestaje bac.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum