klasyczny pilot b-uhr z centralną sekundą
Odpowiedz do tematu

:
Segoy, kupuj. Jak Ci nie podpasuje, to zamienimy na mojego piaskowanego pilota ;-)

:
lks1984 napisał/a:
Jeden z nowszych użytkowników Wojtek pisał, że ma 3 sztuki b-uhrów w tym rozmiarze i każdy z nich normalnie na codzień nosi :grin: Czekamy na fotoplastykon :wink:


Dotarł właśnie trzeci w rozmiarze 55 mm (Laco z tarczą B) - więc nie pozostaje mi nic innego, jak w weekend jakąś klimatyczną sesyjkę trzasnąć całej mojej czwórce :grin:

A jako tytułowego klasycznego B-Uhra z centralną sekundą w rozmiarze mniejszym niż 55 mm, ale również słusznym polecam Ticino Big Pilot 48 mm z tarczą A w pięknej kopercie a la IWC:



Tarcza bez napisów, surowy, klasyczny, Miyota w środku i świeci jak żaden inny! Laco czy Aristo ze swoją lumą mogą się schować - wiem, bo mam porównanie :grin:

:
Wojtek napisał/a:
A jako tytułowego klasycznego B-Uhra z centralną sekundą w rozmiarze mniejszym niż 55 mm, ale również słusznym polecam Ticino Big Pilot 48 mm z tarczą A w pięknej kopercie a la IWC:

Tarcza bez napisów, surowy, klasyczny, Miyota w środku i świeci jak żaden inny! Laco czy Aristo ze swoją lumą mogą się schować - wiem, bo mam porównanie :grin:


Już poczyniłem kroki w kierunku tego Ticino :grin: Co prawda na aukcji opisane są jako 47mm ale to drobnostka - Sprzedawca zaproponował cenę 130 $ z wliczoną przesyłką i gratisową bransoletą :grin: Co do lumy, to narazie mam mniejsze Ticino (44mm w kopercie PVD) i faktycznie świeci lepiej niż inne chinolki - wieczorem naświetliłem około 0,5 godziny pod lampką i rano spokojnie mogłem odczytać godzinę - chyba luma jest nawet lepsza niż w Mako :wink:

Edycja: Znalazłem nadgarstkowe zdjęcie 55 milimetrowca :mrgreen:


Ostatnio zmieniony przez Iks 2011-02-24, 08:41, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
lks1984 napisał/a:


Edycja: Znalazłem nadgarstkowe zdjęcie 55 milimetrowca :mrgreen:

Obrazek

Jak lubię dosyć duże zegarki, to to jest jednak przesada letka.

:
lks1984, gdzie tego Ticino namierzyłeś?

Segoy
:
Normalnie na zatoce :wink: Napisałem maila do sprzedawcy po prostu :wink: linka poniżej, tylko to już nowsza aukcja bez gratisowej branzy :wink:

LINA


PS. Jeszcze jedna fota 55mm - tu już tak strasznie nie wygląda imo.


Ostatnio zmieniony przez Iks 2011-02-24, 09:58, w całości zmieniany 1 raz
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Ta pierwsza fota tak głupio zrobiona, dłoń daleko i dlatego Laczek wygląda na giganta - 55 mm naprawdę jest spoko! :grin:

Parę dni temu zagadnął mnie mailem znajomy kolegi, który na codzień nosi Certinę 42 mm, marzy o B-Uhrze i chciałby sobie kupować Archimede XLA 45 mm, bo Steinhart 47 mm to już będzie za duży... :???: Był u kolegi u nas w pracy, zobaczył na mojej ręce RT 55 mm, był ciekaw co to, ale wstydził się zapytać, więc dzień później przez kolegę zdobył mojego maila. Od początku chłopu tłumaczyłem, że niezbędne minimum dla B-Uhra to 47-48 mm, ale namawiam na 55. Dziś wziąłem ze sobą wszystkie 4 B-Uhry - on przyszedł, przymierzył i już chce kupować 55! :mrgreen: Pierwszego założył Laco i mówi: "Aaa, no te 48 mm jest całkowicie do przyjęcia - duży, ale bez przesady", a ja mu na to że to 55, a nie 48... :wink: Rzeczywiste 48 mm uznał za OK, ale 55 jednak za fajniejsze! :grin:

Powtórzę raz jeszcze to, co pisałem w innym wątku: jak ktoś jest / będzie we Wrocławiu i chce przymierzyć pięćdziesiątki piątki. żeby zwerfikować swój pogląd na ich rzekomo gigantyczną wielkość, to służę :grin:

A tu na zachętę kilka fotek mojego Laczka, zrobionych przez poprzedniego właściciela:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

:
jestem w szoku , takiego Laco chętnie bym przygarnął , muszę przymierzyć coś w tym rozmiarze .

:
No piękny jest :smile: A możesz zmierzyć chociaż linijką ile on ma lug-to-lug ?

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
Rudolf: Przymierz, przymierz koniecznie! :grin: Ja dojrzewałem do tego rozmiaru stopniowo: cały czas nosiłem 36 i przymierzałem 39-milimetrowego Atlantica mojego Taty - to był największy zegarek, jaki miałem na ręce przed internetowym zakupem 43-milimetrowego. Natępnie też bez przymierzania sprawiłem sobie 48 mm i w końcu 55, oczywiście również bez przymierzania :wink: A teraz ten rozmiar jest zwykły, a jak potrzebuję mieć zegarek malutki, to zakładam 48... :mrgreen:

Iks: Nie tylko linijką, ale nawet suwmiarką :wink: Laco 65 mm, Revue Thommen 63,4 mm, Aristo 63,1 mm i Ticino taki, jak już do Ciebie idzie - 55,7 mm.

Ostatnio zmieniony przez Wojtek 2011-02-28, 23:59, w całości zmieniany 2 razy
:
Ticino jeszcze nie idzie, ale pójdzie :mrgreen: - umówiłem się na przyszły miesiąc ze Sprzedawcą. Faktycznie te wymiary to nie tragedia :shock: Ingersoll ma zdaje się 57 czy 58 lug-to-lug :wink:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
lks1984 napisał/a:
(...) Faktycznie te wymiary to nie tragedia :shock: (...)


A nie mówiłem? :mrgreen:

A Aristo mam takiego, jak ten - w kopercie a la IWC, z zaokrąglonymi uszami:



Uploaded with ImageShack.us

:
Wojtek, że też ja mam 500 km do Breslau! :evil: Chciałbym zobaczyć na żywo Twoje lotniki :wink:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
:
zmierzyłem mój JVD ma 55 mm lug to lug i mogę nosić , 65 mm chyba by dało radę.

:
Trzeba będzie wycinanki z papieru zrobić i pomierzyć :mrgreen:

YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.