Poprzedni temat «» Następny temat
forum w wersji papierowej
Autor Wiadomość
Wozu
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2011-02-20, 01:05   forum w wersji papierowej

Pytanie do zacnych adminów,
czy macie taką możliwość aby wydrukować forum w postaci książki?
Czyli działy, rozdziały, wątki....

Pytam czysto teoretycznie, ale gdyby była możliwość drukowania to zapis np. w postaci dokumentu pdf nie byłby problemem.

Po wielu latach miło by mieć taką księgę 10000 stronicową (lub więcej), której w pewnym stopniu było się współautorem ;)
I np. na koniec roku (kalendarzowego czy rocznicowego forum) wydawana (drukowana) byłaby wersja papierowa.
Rozumiem, że forum może istnieć bardzo długo, ale to są tylko bity, bajty, piksele... a księga w wielu tomach to mogłoby być coś ;) (oczywiście nie mam na myśli wszystkich działów)

W tym momencie nie mam na myśli siebie, bo po okrzyknięciu mojej osoby pierwszym spamerem forum jakoś straciłem wenę ;) , ale czytam sumiennie i jestem zawsze na forum :D .
I uważam, że dla wielu z Nas/Was to kawał historii życia jest i na pewno będzie :)

Sami widzicie, że wylewamy tu swoje troski, radości, marzenia, rodzą nam się dzieci i dotykają nas przykrości, zmartwienia, odchodzą najbliżsi.... samo życie ;)

Cholera jak piszę głupoty to nie moja wina ;) była promocja i czteropak mocnego prawie za free był :) a już mi się kończy :razz:
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #2  Wysłany: 2011-02-20, 01:45   Re: forum w wersji papierowej

10000 stron???? Wozu, defetyzm siejesz jakiś, chyba że masz na myśli przedmowę do treści zasadnicznej :mrgreen:
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #3  Wysłany: 2011-02-20, 07:14   

Wozu chce tylko kilka działów, to może być te 10k stron :lol:
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #4  Wysłany: 2011-02-20, 11:32   

Wozu, czy Ty zdajesz sobie sprawę jak wiele pracy wymagałoby opracowanie i przygotowanie tego do druku? Nie mówiąc już o kosztach...
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2011-02-20, 11:36   

A zwłaszcza gdy kupiłem sobie e-book ridera. :mrgreen:
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2011-02-20, 11:39   

No widzę, że pojechałem równo :D

Bibliotek@rz napisał/a:
Wozu, czy Ty zdajesz sobie sprawę jak wiele pracy wymagałoby opracowanie i przygotowanie tego do druku? Nie mówiąc już o kosztach...


No właśnie nie o żadne opracowanie mi tutaj chodzi, skoro silniki forum potrafią różne cuda wyczyniać to może że jest taki magiczny guzik [print] i drukuje się wszystko jak należy.

Pytanie nie jest tak do końca abstrakcyjne ponieważ mój kuzyn takie opracowania (wydruki) zamawia sobie co roku,
tylko nie dopytałem z jakiego forum, ale to zrobię w najbliższym czasie.

I kolejna sprawa to nie zależy mi na tym, po prostu zadałem pytanie do szefostwa ;)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2011-02-20, 11:42   

Problem polega na tym, że my za dużo spamujemy w porównaniu do kosztów druku. :mrgreen:
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #8  Wysłany: 2011-02-20, 11:47   

...no nie wiem jakby to miało logistycznie się odbyć, bo działów jest kilka, w tych działach jest po kilkadziesiąt wątków, a w tych wątkach jest po kilkaset (a nawet kilka tysięcy) postów.




...ale to pikuś, weź teraz zrób do tego aktualizację...
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2011-02-20, 11:48   

Blaz napisał/a:
Problem polega na tym, że my za dużo spamujemy w porównaniu do kosztów druku. :mrgreen:

Jasne rozumiem, ale jeżeli można w ogóle tak drukować to spokojnie można wydrukować np. do formatu pdf,
a wtedy to nawet na Kundelku pójdzie ;)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2011-02-20, 11:52   

Odpowiem inaczej. :mrgreen:

Zapisz sobie poszczególne działy jako strony html. Zobacz ile tego wyjdzie. A teraz pomyśl, że w rzeczywistości każda strona html to kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt stron wydruku. Kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset tematów. Zrobiłaby się z tego książka o wymiarach wielbłąda, a nawet hipopotama. Wydrukować by można było, ale nie sądzę, żeby znalazł się ktoś, kto chciałby zapłacić za taką książkę 200-300 zł, bo takie by były realne koszta druku. :wink:
 
 
strix 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4180
Skąd: mam wiedziec?
 #11  Wysłany: 2011-02-20, 12:37   

Wozu przyznaj sie, poza 4-pakiem byl majeranek grany?! :twisted:

pozdr
s
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #12  Wysłany: 2011-02-20, 12:40   

To był czteropak wciągany nosem .. :wink: :mrgreen:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #13  Wysłany: 2011-02-20, 13:09   

A ja jestem za :!:
Później opublikujemy drukiem Internet :!:
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2011-02-20, 13:12   

strix napisał/a:
Wozu przyznaj sie, poza 4-pakiem byl majeranek grany?! :twisted:

pozdr
s


żebyś wiedział, że jak dziś przeczytałem wątek to szukałem majeranku, ale nie znalazłem ;)


Blaz koszt 200 - 300 złociszy to pikuś jest ;) myślałem, że koszt byłby dużo dużo większy :)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2011-02-20, 13:14   

Wozu, to koszt jednostkowy, przy założeniu, że byłby większy nakład od tysiąca egzemplarzy. Ceny brałem z wydawnictwa. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum