Poprzedni temat «» Następny temat
Strona Poczty Hong Kongu - ściana płaczu :)
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #46  Wysłany: 2010-05-22, 21:47   

Nie chcę nic zapeszać, ale na wus ostatnio widziałem, że ktoś też miał z nimi kłopoty...
 
 
pawwel
Sprzedawca Ryżu


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 270
Skąd: Warszawa
 #47  Wysłany: 2010-05-23, 08:39   

Odpisali, że wysłali 4 maja, więc może niedługo przyjdzie. Na rozpoczęcie sporu jest 40 dni, tak?
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #48  Wysłany: 2010-05-23, 10:05   

zgadza się - jeśli po niedzieli nie przyjedzie to możesz zacząć się obawiać!
_________________
 
 
warp
[Usunięty]

 #49  Wysłany: 2010-05-24, 21:34   

do mnie dzisiaj doszło :grin:
data stempla 10.05, przesyłka RR (polecona ?) China Poszt
Jak będę miał jutro trochę czasu to wkleję zdjęcia, chociaż to tylko zwykły parnis-garniturowiec :lol:
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #50  Wysłany: 2010-05-25, 17:59   

Ja dostałem od Gong Wei (oprócz tracking number) następujący adres:

http://app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp

Tam bez problemu wytrackowałem swoją przesyłkę. Aczkolwiek dokładnych danych nie ma - jedynie data kiedy przesyłka opuściła HK. Ale i to jest coś.
Ponadto można do nich zameilować podając dokładniejsze dane przesyłki (na biuro) i oferują się, że mogą to sprawdzić dokładnie. Ale nie chce mi się na razie.
Faktem jest, że przesyłka opuściła HK 18 maja i jeszcze jej nie ma, no, ale to tylko tydzień, więc jeszcze się nie niepokoję.
Więc czekam...
:roll:
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #51  Wysłany: 2010-05-26, 00:14   

Sprawa z moją przesyłką wyjaśniła się :grin: YOYBUY w pewnym sensie wpuściło mnie w maliny :wink: bo w numerze przesyłki podali małe litery. Kopiowałem ten numer i dlatego system nie mógł odszukać paczki.
Jerry - dzięki za ten link - tu zobaczyłem, że w przykładowym numerze przesyłki są duże litery. Wpisałem mój numer (z dużymi literami) tu: http://intmail.183.com.cn...Fb57qDpyHLJs0VP!-1720475480?lan=0 i wychodzi na to, że paczka opuściła Chiny 19.05 Trochę to jeszcze potrwa, zanim Seagull i Pekińczyk trafią do mnie, ale teraz przynajmniej będę czekał spokojnie :grin:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #52  Wysłany: 2010-05-26, 09:26   

A, o to chodziło. :grin: Mnie tak getat zrobiło, choć oni zrobili mi większy numer: podali dane trackingu, a następnie zabrali z powrotem paczkę nic mnie o tym nie powiadamiając. :evil:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #53  Wysłany: 2010-05-26, 10:40   

To dopiero dziwne mialem na raz 2 numery trakingu , jeden pisany malymi literkami a drugi duzymi.
Obydwa sie wyswietlaly .
_________________

 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #54  Wysłany: 2010-06-03, 01:13   

No i znowu zaczynam się denerwować :evil: Moja paczka wyszła z Chin 19.05 i więcej nic nie wiadomo. Po wpisaniu numeru trackingu najświeższa informacja jest taka: "departure from outward office of exchange" - data 19.05.2010

Kumotrowie, czy w momencie kiedy paczka będzie już w Polsce, system wyświetli informację o tym :?:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-06-03, 01:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #55  Wysłany: 2010-06-03, 09:53   

Raczej nie, zobaczysz jedynie datę, kiedy wyszła od nich i tyle.

Potem możesz dzwonić na naszą pocztę (gdzieś na forum był podany numer) i ich zamęczać, czy mają paczkę dla Ciebie.

A najlepiej uzbroić się w cierpliwość. Cały czas są opóźnienia związane z wybuchem wulkanu.
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #56  Wysłany: 2010-06-03, 23:38   

Normalnie cud :!: :grin:
Tak od niechcenia wpisuję dzisiaj numer przesyłki, naciskam "Track" - a tu najnowszy wpis 02.06.2010 paczka jest w Warszawie :grin:
Teraz pozostaje tylko czekać, aż ze stolicy trafi do mnie :grin:
W każdym razie do jutra na pewno nie przyjdzie :sad: a ja wyjeżdżam do sanatorium, trzeba się będzie uzbroić w cierpliwość, gdybym wiedział, że tak będzie podałbym na yoybuy adres sanatorium :mrgreen:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-06-03, 23:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #57  Wysłany: 2010-06-04, 17:43   

Listonoszowi zostaw. Adres sanatorium oczywiście. :mrgreen:
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #58  Wysłany: 2010-06-23, 00:30   

Paczkę już mam i teraz trochę goryczy :mad:

Paczka była obklejona taśmą z napisem Poczta Polska - podobno rozpakowali na cle - na paczce była jakaś pieczątka, ale tak niewyraźna, że doczytałem się tylko tyle, iż z artykułu jakiegośtam paragrafu jakiegośtam (niestety niewidoczne jakie) paczkę poddano kontroli.

Czy celnicy/poczta mogą rozpakować paczkę do rzekomej kontroli, co z tajemnicą korespondencji ?

Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby jakiś pan, czy pani sprawdzający zawartość paczki popatrzył sobie na Pekińczyka i Seagulla, tyle tylko że ... Pudełko od pekińczyka jest w kawałkach, a zegarek miał mocno skrzywioną koronkę. Całe szczęście dała się wyprostować. Seagull też ma, (ale bardzo leciutko) skrzywioną koronkę. Próbowałem prostować, ale bez rezultatów, zostawię taką gdyż jest to prawie niezauważalnie.

Robota na jutro - "kropelka" i taśma klejąca, będę składał pudełko z Pekińczyka :evil:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-06-23, 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #59  Wysłany: 2010-06-23, 19:42   

Tak, celnik ma prawo otworzyć paczkę jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości co do zawartości. Każdorazowo przy otwarciu musi mu towarzyszyć druga osoba urzędowa i musi być spisany protokół, a w nim wyszczególniona zawartość, a paczka ponownie spakowana w możliwie jak najbardziej wierny sposób. Jeśli więc pudełko i zegarki były popsute w czasie transportu to powinno być to napisane w tym protokole. Na upartego mógłbyś do tego protokołu dotrzeć.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #60  Wysłany: 2010-06-23, 20:23   

Moj szturmanski z Ukrainy przyjechal w rozwalonej paczce okleiony przez poczte i celnikow . Zegarek mial odkrecony dekielek . Pytam sie mojegoi zaufanego listonosza czemu w starym zegarku odkreca sie dekiel a on mi nato chyba humorystyczne ze sprawdzali czy nie przemycam diamentow :shock: :?: :arrow: :idea:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum