Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki homar automat?
Autor Wiadomość
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #31  Wysłany: 2011-01-15, 17:37   

Looknij np tutaj:

LINK

i wpisz w wyszukiwarkę "1950"... :wink:
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #32  Wysłany: 2011-01-15, 18:33   

Bazy były od Shaoyou_2010 na Zatoce. To ten sam sprzedawca co Topwatches2009. Niestety obecnie ma jedynie bazę z małą sekundą.
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #33  Wysłany: 2011-01-15, 19:16   

U Wenpinga forumowca trzeba szukać w kategorii Parnis. Tu bezpośredni LINK
Tutaj wersja z małą sekundą: LINK
Tutaj dodatkowo z rezerwą chodu: LINK
Do wyboru do koloru :mrgreen: po zalogowaniu na stronie ceny nieco spadają, przesyłka jest szybka i bezproblemowa no i zegarki przychodzą w ładnych styropianowych pudełeczkach a nie zawinięte w gazetę. Ze swojej strony polecam :mrgreen:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Adagio
[Usunięty]

 #34  Wysłany: 2011-01-16, 02:06   

A ręczny mechanizm tam wchodzi? :P A ten automat to jaki tam wenping montuje? :)
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #35  Wysłany: 2011-01-16, 04:42   

lks1984 napisał/a:
Tutaj dodatkowo z rezerwą chodu: LINK


Tylko ten z rezerwą jest walnięty - na tarczy jakiś namajerankowany majfrend wygryzmolił, że rezerwy jest na 12 godzin... :roll:

Nie wiem, czy np. zdjęcia nie są jakieś stare, a na sprzedaż idzie już OK, ale np ten Tao co Darecki wkleił jest z poprawnie napisaną rezerwą. No i od tyłu Tao jest ładniejsze, tak na marginesie.
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #36  Wysłany: 2011-01-16, 05:12   

Adagio napisał/a:
A ręczny mechanizm tam wchodzi? :P A ten automat to jaki tam wenping montuje? :)


Nie, no tak to Ci będzie trudno, musisz ustalić sobie jakieś wytyczne, bo do niczego nie dojdziesz.
Np:
1. Koperta - podoba Ci się "coś w okolicach forumowej bazy" ok, mi też :wink: , więc dookreśl, czy chcesz z osłoną koronki, czy nie. Trudny to wybór, bo obie są fajne. Ta bez osłony to już prawie garnitur normalnie...
2. Jak masz kopertę, a jak zrozumiałem od tego chcesz wyjść, to już z górki: wybór pomiędzy mechanizmem ręcznie nakręcanym a automatem to bardzo osobista sprawa.
Jak sobie lubisz ponakręcać i nie przeszkadza Ci brak daty - asiaunitas będzie świetny. Szczególnie ze swan neck. Jak wybrany przez Ciebie model akurat nie prezentuje się z łabędzią szyją to mailowo możesz sobie zażyczyć podmianki werku - za parę $ majfrend Ci to załatwi.
Jak wolisz samonakręcający się werk - proszę bardzo - wtedy polecana będzie jedna z odmian ST 25, np. to co Ci wkleił Iks1984 (bez osłony koronki), z osłoną też znajdziesz kilka możliwości, ale tu to raczej MM, no albo to Tao z początku wątku.

Dla każdego coś miłego!
I nie przejmuj się - mi np. wyszło, że jak bym chciał mieć wszystkie wersje które mi się podobają, to muszę sobie kupić tak z 6... minimum :mrgreen:

Wtedy bierzesz ten co Ci się najbardziej podoba, a potem zbierasz na kolejny, kupujesz, itd.
Ostatnio zmieniony przez jerry 2011-01-16, 05:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #37  Wysłany: 2011-01-16, 09:38   

+1
Jerry bardzo dobrze napisał. Wkleiłem linki do forumowej bazy w kilku konfiguracjach, bo pisałeś, że kwestia mechanizmu zeszła na dalszy plan a forumowiec do Ciebie gada. Imo mechanizmem nie ma się co przejmować, ja osobiście mam parę sztuk na Anitasie i bardzo sobie chwalę - jeden z nich działa z dokładnością chronometru :mrgreen: W tej chwili ma odchyłkę rzędu kilku sekund/3 tygodnie. Od momentu przyjścia i ustawienia godziny nieregulowany w ogóle - tylko nakręcany regularnie :!: :mrgreen: Pozostałe chodzą i tak znacznie dokładniej niż tanie automaty w moim Seiko i Oriencie. O ST25 na forum też można znaleźć wiele pochlebnych opinii. :wink:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
Ostatnio zmieniony przez Iks 2011-01-16, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #38  Wysłany: 2011-01-16, 09:53   

Co do kwestii kształtu koperty to już indywidualna sprawa :wink: Bardzo fajna jest właśnie koperta forumowca czyli mini fiddy/1950 (jak zwał tak zwał). W kwocie jaką chcesz przeznaczyć spokojnie kupisz dwa zegarki, które będziesz mógł nosić na zmianę :mrgreen: Np. taki zestaw: :grin:

1.


2.


Jeden w PVD, drugi w szczotkowanej stali, jeden z centralnym sekundnikiem, drugi z małą sekundą itd. :mrgreen: Masz bardzo fajny zestaw EDC na początek. W sprawie lumy możesz pogadać np. z Kubamą, nałoży Ci jaką będziesz chciał. :mrgreen:
Do tego możesz dołożyć sobie fajne paseczki np. od nicka555 - jeden w brązie, jeden np. w czerni. :grin:
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Adagio
[Usunięty]

 #39  Wysłany: 2011-01-16, 15:15   

Macie racje z tym że im więcej kombinacji tym trudniej się zdecydować. Zaczynałem od pomysłu na automat, a teraz już mi chyba bardziej pasowałby manual :P koperty też mi się już zaczęły mieszać. Mniej więcej mam już dwa typy ale większy probelm mam ze szczegółami, chociażby że oczekuje szafirowego szkła czy jak pisałem wcześniej super lumy (chociaż tą drugą to już raczej we własnym zakresie zmajstruje).

PS. Jak się nazywa wypukłe szkiełko? :P
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #40  Wysłany: 2011-01-16, 15:17   

sexi plexi :P
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #41  Wysłany: 2011-01-16, 18:01   

No niestety do tej koperty 1950 szafiru nie dają, nawet za dopłatą :evil:
Z drugiej strony to co jest można niedrogo wymienić na nowe,jak się porysuje.
Jak Ci bardzo na szafirze zależy,to w luminora trzeba wchodzić.
Tys pikny. W sumie poza zaokrąglonymi rogami od dołu i płaskim szkłem to niczym sią od mini fiddy nie różni, ale fakt, że mini fiddy ładniejszy jest co nieco.
Właśnie te dwa szczegóły robią ten zegarek ładniejszym.
Manual dobry wybór.
 
 
Adagio
[Usunięty]

 #42  Wysłany: 2011-01-16, 23:18   

No dobra, to może mi ktoś obrazkowo wyjaśnić co jest co? :P 1950, mini fiddy, luminor? Oraz jakie szkła, bo miałem wrażenie że widziałem w opisach przy zdjęciach z wypukłymi szkłami opisy że to minerały są a nie plexy :P

Jeszcze kilka pytań i bede mnie upierdliwy :)
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #43  Wysłany: 2011-01-17, 00:11   

Plexi = szkło mineralne.
koperta mini fiddy = koperta 1950.

Co do reszty - zdaje się, że nie wiesz do czego te zegarki są w ogóle podobne :neutral:
Musisz więc odrobić lekcje, kolego.

To może zacznij od dokładnego pooglądania kopert na: www.panerai.com
Tam obejrzysz sobie i normalne luminory, i kolekcje 1950, i inne...

Potem jeszcze kilka stronek paneristi, jakieś inne fora PO, potem polecam wątek na naszym forum: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=3457 :wink:

No i jak już będziesz kumał która koperta z której kolekcji do czego pije, wszystko stanie się jasne...
 
 
Adagio
[Usunięty]

 #44  Wysłany: 2011-01-17, 00:51   

jerry napisał/a:
Plexi = szkło mineralne.
koperta mini fiddy = koperta 1950.

Co do reszty - zdaje się, że nie wiesz do czego te zegarki są w ogóle podobne :neutral:
Musisz więc odrobić lekcje, kolego.

To może zacznij od dokładnego pooglądania kopert na: www.panerai.com
Tam obejrzysz sobie i normalne luminory, i kolekcje 1950, i inne...

Potem jeszcze kilka stronek paneristi, jakieś inne fora PO, potem polecam wątek na naszym forum: http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=3457 :wink:

No i jak już będziesz kumał która koperta z której kolekcji do czego pije, wszystko stanie się jasne...


Wiem czym są PAMy ale problem leży w tym że każdy sprzedawca homarów ma swoje oznaczenia i opisy poszczególnych modeli, a stosowanie wielu różnych określeń na poszczególne koperty na tym forum oraz u sprzedawców spowodowało że zwątpiłem w ilość faktycznie istniejących modeli. Przeglądając stronke Jacksona mam wrażenie że większość kopert się do siebie różni (drobne różnice), chociaż pewnie to kwestia jak kto sfotografuje i ustawi zegarek do zdjęcia. Tyle jest tych opcji że już mam tak nasrane w głowie że chyba na kilka dni odstawie oglądanie homarów. Swoją drogą przydał by się przewodnik po wszystkich rodzajach kopert, mechanizmów itp itd, no chyba że gdzieś przeoczyłem na tym forum (napisanego prostym nie forumowym językiem dla takich świeżaków jak ja :P )
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #45  Wysłany: 2011-01-17, 06:49   

Sprawa jest prosta :-)

Masz dwa główne typy kopert w Marychach - Lumka i Radek.

Radek to ten z pałąkami zamiast uszu, występuję w dwóch rozmiarach 45mm i 47mm.

Lumek to klasyczna Marycha 44mm.

Jest jeszcze Fiddy, zwane przez część majfriendów 1950, podobnie jak Radek, w dwóch rozmiarach: 44mm (minifiddy) i 47mm (fiddy).

Naturalnie koperty mogą być wykonane w stali (szczotka, polerka), PVD, tytanie (raczej z powłoką tytanową).

I to wszystko :)
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum