Poprzedni temat «» Następny temat
Zegarek styl lotniczo - militarny
Autor Wiadomość
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #1  Wysłany: 2010-12-30, 20:38   Zegarek styl lotniczo - militarny

Panowie, rok się kończy, trzeba jakoś to uczcić :mrgreen: . A najlepiej coś kupić. Np jakiś zegarek :mrgreen: . Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie coś w stylu dwóch zegarków prezentowanych poniżej.

TW Steel model ICON.
# TW STEEL TW622
# PRECISION QUARTZ JAPAN MOVEMENT
# LUMINESCENT HANDS AND NUMERICAL HOUR MARKERS
# 316L RATED SOLID STAINLESS STEEL CASE AND BUCKLE WITH ENGRAVED TW STEEL SIGNATURE
# MINERAL CRYSTAL
# 50m WATER RESISTANT
# CASE DIAMETER IS 45mm EXCLUDING CROWN
# CASE IS 15mm HIGH
# LUG SIZE IS 22mm
# WEIGHS 106g



Drugi to Swiss Legend model Endeavor, w środku chińskie Claro 888 ze szlachetnym, alpejskim rodowodem. Szafir, 45mm średnicy, 15mm wysokość. Tego modelu na pewno nie kupię, gdyż po pierwsze primo - jest nie do kupienia, po drugie primo - marka jest taka jakaś nie teges, te "słisy" na tarczy jakoś odpychają. Ale sam zegarek b. mi się podoba i pokazuję go głównie po to, byście wiedzieli, czego mniej więcej szukam. A kopertę ma imo genialną.



BUDŻET: $200 - 300 max (z ewentualnym cłem i wysyłką), raczej kwarc, choć może być i mechanik/automat. Koperta min. 44mm, wysokość ok. 15mm (ma być duuuuży), koperta satynowana bądź szczotkowana, czarna tarcza, duże, wyraźne cyfry. Zegarek koniecznie w stylu dwóch prezentowanych powyżej, nie diver (bez obrotowego bezela z indeksami).

Dodam, że skłaniam się coraz bardziej do tego TW Steela. Cena z szippingiem to ok. 550zł (wysyłka z EU, więc bez cła). Wpadło Wam w oko lub znacie coś podobnego do tych pokazanych powyżej zegarków?
A może TW STEEL to dobry wybór, choć wg niektórych forów opiniotwórczych to marka niemalże wirtualna.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #2  Wysłany: 2010-12-30, 21:15   

Tomek jak wirtualna marka zegarkowa może sponsorować Roberta Kubicę ;) ?
Jestem za Tajnym Współpracownikiem Stal
_________________

 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #3  Wysłany: 2010-12-30, 21:20   

Dla mnie nie jest wirtualna, ale pamiętam pewną dyskusję na jednym z polskich forów, gdzie niektórzy za takową ją uznali :shock: . Choć w podsumowaniu okazało się, że jednak wirtualna CHYBA nie jest (bo coś tam, coś tam :grin: ), ale ogólnie jest be :mrgreen: .
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-12-30, 21:33   

Kiber. I wszystko jasne. :mrgreen:

Te dwa u góry nie wiem co to jest. Straszne sny będę miał dziś... :shock:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #5  Wysłany: 2010-12-30, 21:43   



Rozważę, rozważę, ciekawa propozycja ... Założenia spełnia, 45mm średnica, 15mm wysokość, kwarcyk, cena przyjazna, 89€ :grin:

Edytka: LINKĘ sobie wrzucę, coby potem nie szukać :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-12-30, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2010-12-30, 21:44   

Gdyby nie ta wielkość to już dawno bym go kupił. :grin:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #7  Wysłany: 2010-12-30, 21:47   

Co prawda nazywałbym go KIBEL :mrgreen: , bo tak mi się nazwa kojarzy :???: , ale czytałem o nim pozytywne opinie. Wyleciała mi z głowy ta marka :sad: ...
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #8  Wysłany: 2010-12-30, 23:06   

Ciekawa propozycja !
_________________

 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #9  Wysłany: 2010-12-31, 08:29   

Tomek weź doskładaj kasy i kup coś w pytę a nie się na drobne rozmieniasz :P : )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2010-12-31, 08:40   

+1 - nie rozumiem takich zakupów... :shock: :twisted: :mrgreen:
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2010-12-31, 10:47   

Ja też :mrgreen:
 
 
chomior 
Klon Kulisa
jełop

Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7516
Skąd: Elbląg/ Gorinchem
 #12  Wysłany: 2010-12-31, 11:04   

Tomek, to tak jakbyś szukał klasycznego nurasa i zakupił wytwór firmy BodyGlove :wink: :mrgreen: .
_________________
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #13  Wysłany: 2010-12-31, 11:35   

dozbieraj ? te słowo pojawia się zbyt często , jak ktoś nie lubi czekać ani się żyłować , po to by potem odłożyć zegarek na pułkę albo sprzedać ze stratą .. mamy chyba inną strategię , mnie cieszą wszystkie zegarki te tanie i te droższe
_________________

 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #14  Wysłany: 2010-12-31, 12:50   

pisar napisał/a:
Tomek weź doskładaj kasy i kup coś w pytę a nie się na drobne rozmieniasz :P : )

To ma być zegar do noszenia a nie do chuchania :mrgreen: , poza tym, jak mi nie podejdzie - oddam tacie, ostatnio coś wspominał o jakimś dużym zegarku z czytelnym cyferblatem. Ma 72 lata, wzrok już nie ten, co dawniej :sad: .

Rudolf napisał/a:
dozbieraj ? te słowo pojawia się zbyt często , jak ktoś nie lubi czekać ani się żyłować , po to by potem odłożyć zegarek na półkę albo sprzedać ze stratą .. mamy chyba inną strategię , mnie cieszą wszystkie zegarki te tanie i te droższe

Święte słowa Rudi, święte słowa :idea: . Mnie cieszą wszystkie zegarki, które mi się podobają. Nie ważne ile kosztowały, czy 200zł czy 2k zł, bo tego pułapu staram się nie przekraczać.

Przy zakupie w podanym przeze mnie budżecie nie będę drżał o zegarek, nie będę przejmował się każdą ryską, nie będę chuchał na niego, pieścił, ściskał i całował odkładając go z drżeniem rąk do pudełka, by coś mu się nie stało. A wielu z nas tak właśnie robi. To nie dla mnie. A i przy ewentualnej odsprzedaży strata nie jest aż tak duża, jak w przypadku zakupu za 2 czy 5k peelenów.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #15  Wysłany: 2010-12-31, 13:17   

Tomek napisał/a:
pisar napisał/a:
Tomek weź doskładaj kasy i kup coś w pytę a nie się na drobne rozmieniasz :P : )

To ma być zegar do noszenia a nie do chuchania :mrgreen: , poza tym, jak mi nie podejdzie - oddam tacie, ostatnio coś wspominał o jakimś dużym zegarku z czytelnym cyferblatem. Ma 72 lata, wzrok już nie ten, co dawniej :sad: .



Przy zakupie w podanym przeze mnie budżecie nie będę drżał o zegarek, nie będę przejmował się każdą ryską, nie będę chuchał na niego, pieścił, ściskał i całował odkładając go z drżeniem rąk do pudełka, by coś mu się nie stało. A wielu z nas tak właśnie robi. To nie dla mnie. A i przy ewentualnej odsprzedaży strata nie jest aż tak duża, jak w przypadku zakupu za 2 czy 5k peelenów.



Widzisz ja wyznaję inną zasadę...nie ważne ile zegarek kosztował to go noszę.
Czy to rusek za 50pln czy Damasko za 4k to noszę tak samo więc takie argumenty są nietrafione. Zegarek jest do noszenia bez względu ile kosztował. Przecież nawet jak go porysujesz to się da wrócić do stanu poprzedniego jak chcesz.

Nie mam nic przeciw zegarkom tanim (tez takie posiadam) ale jednak przyznać trzeba, że te droższe to inna liga jakościowa i to jest widoczne gołym okiem bez wnikania i wielkich analiz. Ja tam wole jak są "lepsze" niz "gorsze" jeśli wiesz o czym mówię...dlatego tez namawiam Cie na doskładanie.
Takie zdanie mam i chyba Spinner i Darecki podobnie : )

PS. Pułap 2k jest dobrym wyjściem...do czasu jak go nie przekroczysz i się nie przekonasz, że jednak ze wzrostem ceny idzie wzrost jakości. Wtedy masz przerąbane : ) :P
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum