Poprzedni temat «» Następny temat
Iskromołnia
Autor Wiadomość
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2011-02-15, 15:57   Iskromołnia

Wrzucałem do nowych nabytków klikniętą rano jak myślałem Iskrę. Okazało się, że jest to Iskra z werkiem Mołni. Napisałem do sprzedającego przedstawiając fakt iż jest to składak i dostałem taką o to odpowiedź:

Cytat:
Oryginalna jest TARCZA - CALA KOPERTA - CALY MECHANIZM - WSKAZOWKI - KORONKA - jedyne nie od ISKRY jest kólko od naciagu sprezyny - mechanizmy w iskrach i molniach to przecierz jedno i to samo to ten sam producent - tak sie sklada ze kolekcjonuje radzieckie zegarki i mam wszystkie modele MOLNI male i duze - wersje eksportowe wszystkie modele - mam 11 ISKIER w stanie fabrycznym itd... wiec wiem o czym mowie - nieoryginalne jest tylko kolko od naciagu sprezyny - w oryginale zamiast MOLNIA pisze ISKRA - cala roznica - zdjecia byly widac bylo wszystko - nie odwoluje ofert szczegolnie gdy ktos widzial mial czas na zastanowienie sie a mimo to kupil i od razu chce rezygnowac - prosze o wplate zgodnie z regulaminem a ja od razu wysylam zegarek


Cytat:
prosze nie konsultowac swoich zakupow na forach poniewaz to co nieraz tam czytam to mi rece opadaja - bzdury jakie "" ZNAWCY TEMATU "" tam wypisuja to az slabo sie robi - wypowiadaja sie osoby ktore zielonego pojecia o modelach zegarkow nie maja - powielaja tylko informacje zaslyszane gdzies na innych forach i rzna znawcow -- ISKRA ktora Pan nabyl to 100% oryginal tylko koleczko od naciagu mozna zmienic (to jest tylko mala nakladka ktora przenosi moment na sprezyne) niestety ja mam tylko nowe komplety i dekompletowal nie bede


Zdjęcia wspomnianej Iskry:




[/b]
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #2   Wysłany: 2011-02-15, 16:18   

Hmmm... cieżka sprawa. ZNAWCY TEMATU mają rację - to składak. Nie iskra z kołem Mołni, bo sprzedajacy, skoro taki mózgol, powinien chyba wiedzieć, ze Iskry miały wiecej kamieni i chyba jeszcze włos breguetowski, o ile dobrze pamiętam. Do tego Iskry chyba były z 2 moskiewskiej, choć nie wiem, czy wszystkie. Kłopot jest, zwłaszcza, że było widać. A gościu jest arogancki i nic nie wywalczysz po dobroci. Nie wiem, co ci poradzić - mżna z uwagi na ładną tarcze spróbować kupić działający mechanizm Iskry, ale z reguły trafiają sie tylko trupy :( . Chyba, że ktoś na forum ma wolny mechanizm Iskry??? A na forach zdarzają się oczywiście pomyłki w wypowiedziach, nawet zaawansowanych kolekcjonerów. Skoro gości jest tak mądry, czemu nie interweniuje - czekamy na mistrza i nauczyciela, niech nas prowadzi :twisted: . Jak ja kocham takich nieomylnych wielkich kolekcjonerów, miodzio po prostu :evil:

Pewnie Sportiwny na 2608 bez stopsekundy i incabloca też oryginał bo te sam producent? Ba! Sława Automat i Rodina bez automatu też oryginalne, a czemu nie :evil:
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-02-15, 16:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2011-02-15, 16:30   

Tak na serio to wszystko byłoby ok ale nie za 100 zł bo tyle dałem myśląc, że to full legal Iskra :wink:



Voli jakbyś mógł to wrzuć tutaj zdjęcie swoich Iskierek i mam prośbę do łotrów, którzy są w temacie o pomoc bo coś panowi znafffcy od 11 iskier muszę odpisać :wink:



pmwas dzięki za pomoc :smile:
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #4  Wysłany: 2011-02-15, 16:32   Re: Iskromołnia

W sumie racja jeżeli wszystko było widać na aukcji to ciężka sprawa. Może trochę wkurzać, że to składak, ale mimowszystko to piękny zegarek
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2011-02-15, 16:38   

Było widać, ale niekoniecznie muszę się znać na tym to tak trochę jakbym kupił podróbę myśląc, że jest oryginał a tu fake :wink:
Z reguły jak nie spasuje produkt to sprzedający nie robi problemu z odesłaniem, a ten aż się zagotował i masz panie płacić czy ci się podoba czy nie :lol:
Ostatnio zmieniony przez Ghostdog 2011-02-15, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #6  Wysłany: 2011-02-15, 16:49   

Wiesz, jak to jest. Generalnie spora częśc sprzedawców dopuszcza odesłanie towaru, ale to tez rzeba pamiętać, ze jesli coś po prostu się nie spodobało, to IMO, zwłaszcza w przypadku vintage jest niezbyt przekonujący argument. Nie jest to miłe dla sprzedającego - wysłać zegarek, zeby ktoś pooglądał i odesłał. Niemniej jeśli wychodzi jakaś ewidentna wada, okazuje się, że przedmiot nie jest oryginalny itp, to w zasadzie nie ma o czym mówić, choć... jak widać jest, bo przedmiot "jest oryginalny" i tak w kółko...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2011-02-15, 16:52   

To jest werk od Mołni werk od Iskry i sama Iskra powinny wyglądać tak. Tak że Pan sprzedawca lekko rozmija się z prawdą.
Co nie zmienia faktu że werk Mołni jest ładny.





Fotki pochodzą z allegro
_________________
Ostatnio zmieniony przez Svedos 2011-02-15, 16:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #8  Wysłany: 2011-02-15, 16:54   

Opcja wyszła takz, że napisałem tylko do sprzedającego, że sprzedana mi Iskra nie jest oryginalną Iskrą ponieważ werk jest inny. Nie pisałem nic na temat tego, że zegarka nie kupię że rezygnuję. Powiadomiłem go tylko o tym, że wprowadził mnie w błąd.

Nie podoba mi się fakt, że mam płacić za coś co jest nie zgodne z opisem i sprzedający arogancko udowadnia mi, że jest to oryginał a wszyscy znafffcy z for zegarkowych to pacany, które kit wciskają.

Kupiłem kieszonkę z myślą tylko o werku, ale skoro jest to zwykła mołnia to za 100 się mi średnio opłaca :wink:

Gdyby ktoś mógł opisać różnicę między standardową mołnią, a iskrą będę dźwięczny :wink:
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #9  Wysłany: 2011-02-15, 17:03   

W Mołniach w tym okresie były montowane niższej klasy mechanizmy, mające 15 kamieni i płaski włos, w Iskrach wyższej klasy, 17-kamieniowe z włosem Breguetowskim. Na wizus podstawowe różnice to rubinowe łozysko koła minutowego (centralnego) i inne mocowanie innego typu włosa (z ostatnim zwojem przebiegającym ponad pozostałymi). Oraz dodatkowy kamień nakrywkowy w łożysko koła wychwytowego. Późniejsze Mołnie przeszły w zasadzie podobne modyfikacje, ale są to już mechanizmy z lat 60 i 18, a nie 17 kamieniowe. Iskra - 17 kamieni, włos Breguetowski, szlif na mostkach. Inaczej nie śmie być :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-02-15, 17:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2011-02-15, 17:09   

Dzięki wielkie. Napisałem do sprzedającego bardzo jestem ciekawy co odpisze :wink:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #11  Wysłany: 2011-02-15, 17:10   

Jeśli Pan Znawca jest taka cwana gapa, to niech ten balans przełoży do Iskry :lol:

Tak jak mówił Paweł, to są dwa inne mechanizmy, a to że produkował je ten sam producent nie ma żadnego znaczenia. Są identyczne wymiarowo i można je zamieniać, ale nie gadać że to jedno i to samo :!: Iskra od początku była z kamieniem na kole centralnym, czyli jak już mówiono - z większą niż równolatka Mołnia liczbą kamieni :!: Miała niższą oś balansową, taką samą jak w pierwszych mechanizmach Mołni.

Z twojego punktu widzenia Mołnia akurat jest lepsza, bo jest więcej części do niej. Najlepsze byłby późne wersje, które już tez miały kamienie na wszystkich łożyskach. Ale to nie zmienia faktu, że Mołnie można kupić taniej.
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #12  Wysłany: 2011-02-15, 17:13   

I o to właśnie chodzi jakby było za mniej $$$ to ok :grin:
Zobaczymy co pan gapa odpisze :lol:
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #13  Wysłany: 2011-02-15, 17:18   

A jeżeli pisał, że iskra oryginalna, a nie tylko, że sprzedaje to co na zdjęciach to zmienia postać rzeczy i powinien się dogadać.
Ostatnio zmieniony przez Aronus 2011-02-15, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #14  Wysłany: 2011-02-15, 17:19   

ALAMO - sprawa: IMO Iskra powinna mieć chyba nieco wyższą oś balansową iż we wczesnych Mołniach z uwagi na włos breguetowski. Chyba, że to była inna konstrukcja i wysokość osi została jakimś cudem taka jak w Mołniach - chętnie się dowiem :)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #15  Wysłany: 2011-02-15, 17:25   

Wydaje mi się że Iskra miała taką samą oś jak pierwsze mechanizmy Mołni, i Saljut - ale niech Sylwek powie, rozbierał swoją.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum