Poprzedni temat «» Następny temat
Davis 0857 Chronograph

Czy ta recenzja przekonała Cię do ewentualnego zakupu?
TAK
56%
 56%  [ 9 ]
NIE
12%
 12%  [ 2 ]
TAK ŚREDNIO
31%
 31%  [ 5 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #1  Wysłany: 2010-11-11, 14:05   Davis 0857 Chronograph

Od czasu pojawienia się na Forum Louisa Dubatha czułem, pomimo posiadania Burana na 3133, pewien niedosyt w kolekcji. Rozpaczliwie niemalże codziennie wchodziłem na allegro, czy też na ebay, z nadzieją iż w końcu ktoś rzuci na ladę fajne chrono pokroju wyżej wymienionego za mniej niż 6 stów. Do wzięcia była tylko Alpha Paul Newman ale, bez obrazy dla posiadaczy a wiem że tutaj takowi są, dla mnie jest ona po prostu brzydka. W końcu jednak stwierdziłem, że się przemogę po raz kolejny i zerknę na TaoBao. I tak: Tłumacz Gogle -> „Seagull chronograph” -> kopiuj,wklej -> chwilka czekania i jest!:



Od momentu kliknięcia przycisku ze zmieloną cyrylicą który w tłumaczeniu zapewne oznaczał „Kup Teraz” ów zegarek wciąż mi skądeś świtał. W końcu jednak sobie przypomniałem. Parę lat temu, kiedy to człowiek miał jeszcze mało lat i na tyle niewiele obowiązków że mógł wybrać się z rodzicami na wspólne ferie zimowe, pojechaliśmy do szwajcarskiego kurortu narciarskiego połączonego jednocześnie ze strefą wolnocłową – Zermatt. I w tejże miejscowości znajdował się, uwaga, uwaga – butik tejże marki. Udało mi się wykopać w necie zdjęcie (nie ja na nim figuruje ;) )



Fakt, faktem w butiku zapewne do zakupionego zegarka dostałbym tonę zawieszek, a drugie tyle papierów oraz jakieś pewnie znośne pudełko (mój przyszedł zapakowany w niebieskie pudełeczko od… Casio Edifice’a :lol: ), mimo to jednak cena jaką sugerują Francuzi za swój chiński Majstersztyk można nazwać co najmniej przegięciem :P (chociaż jak tak patrze na to zdjęcie, to się tak zastanawiam ile ludzi na świecie już się dało sfrajerować dla pudełka, przywieszek i certyfikatów autentyczności ;) ):



Tyle wstępu, a teraz do rzeczy. Zakupiony przeze mnie czasomierz tak narawdę niczym prócz loga, napisu „Chronograph” na tarczy, jej koloru oraz koronki, nie różni się od modelu którym był inspirowany czyli Sea-Gulla M190S. I w sumie bardzo dobrze, gdyż jest to moim zdaniem jeden z najbardziej udanych modeli tejże marki. W związku z powyższym wymiary również pozostają te same, czyli 40mm średnicy, 12 mm grubości i 22mm między uszkami.



Jak napisałem wyżej tarcza różni się od pierwowzoru i większości OEMów kolorem. Kolorem, i teraz mam problem, bo nie wiem czy dobrze napisałem, sepiowym, bądź też „kawowym z dużą ilością mleka”. W każdym razie jest to kolor, który sprawia iż w oddali zegarek wygląda na starego vintage’a. Nie jest on może tak elegancki jak biały LD, ale do swetra o podobnym kolorze, który na szczęście posiadam pasuje idealnie :P . Jeśli chodzi o merytorykę to zastrzeżeń nie mam, tarcza jest czysta, wskazówki nie uciapane (szok!) i równo naniesione. A, no i napis „Chronograph” jakoś tak nawet dobrze zapełnia tą lukę na tarczy :D




O bebeszkach również nie będę się zbytnio rozpisywał, bo boję się że nie wyjdę z domu :P . W każdym razie Davisa napędza znany wszystkim zazdrośnikom ST19 na 20 kamieniach. Mechanizm jak zwykle piękny, zdobiony niepoliczalną liczbą ciemnoniebieskich śrubek. Jego merytoryka też niczego sobie, zwłaszcza iż od momentu dotarcia paczki do dzisiaj (ponad 50h) zegarek dalej chodzi i przyspieszył raptem o 3s. Dokładności chrono nie sprawdzałem, wybaczcie, nie miałem kiedy :D



Podsumowując – miałem spore szczęście, gdyż kupiłem go za 1200 Juanów, co daje w przeliczeniu +/-500zł. I właściwie w tym momencie mogę napisać tylko jedno – cierpliwość popłaca, chociaż Davisa teraz na TB nie widzę, to jednak wisi jeden Dubach za 1550 Y czyli niewiele więcej od mojego, chociaż trochę przyznaję, trochę ładnie, no ale nadmiar elegancji też ma swoją cenę :P


_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-11-11, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #2  Wysłany: 2010-11-11, 14:17   

Ładniutki - gratulacje
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2010-11-11, 14:40   

Olek bardzo ładne chrono . Zazdraszczam !!
aha Wal się
_________________

 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #4  Wysłany: 2010-11-11, 14:41   

I to jest piękna maszyna...
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #5  Wysłany: 2010-11-11, 14:44   

Olek graty! dobre chrono nie jest złe! ciekaw jestem tego koloru tarczy w realu
_________________
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #6  Wysłany: 2010-11-11, 15:07   

Zegarek świetny, zdjęcia zmilczę. Wal się! :cool:
_________________
Foch und Ch.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-11-11, 16:26   

Bardzo ładny. :wink:
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #8  Wysłany: 2010-11-11, 19:05   

Ładny okaz, jak wszystkie chrono pochodne od mewy. :wink:
_________________
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #9  Wysłany: 2010-11-11, 19:30   

Ładny, gratuluję nabytku :)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #10  Wysłany: 2010-11-11, 22:49   

Podoba mi się bardzo, kolor tarczy jest świetny :!:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-11-11, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2010-11-11, 23:39   

Karol Kłósek napisał/a:
Podoba mi się bardzo, kolor tarczy jest świetny :!:

+1
Kolor tarczy świteny
gratuluję no i WAL SIĘ!
 
 
meras
Ryżowy


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 385
 #12  Wysłany: 2010-11-12, 01:49   

Tylko nie bierz żadnego chińczyka następnym razem jak będziesz w tamtych rejonach bo czeka cię taki widok :mrgreen: :mrgreen:
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #13  Wysłany: 2010-11-15, 22:11   

Fajny nawet...no i ten kolor tarczy na + !
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum