Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: wahin
2013-02-25, 06:37
zakupy na Taobao
Autor Wiadomość
Wozu
[Usunięty]

 #46  Wysłany: 2010-05-04, 23:14   

Panowie ostatnie pytanie i mała prośba o pomoc.
Pierwszy raz kupuję na taobao i już przeczytałem chyba wszystkie wątki ale może niezbyt dokładnie, bo mam małą wątpliwość.


Zalogowałem się u pośrednika i mam formularz do wklejenia adresu aukcji i ile sztuk potrzebuję.
Luzik niby proste, ale piszecie, że czasami zdarza się, że Wam pośrednik odpisze, że zegarka nie ma i żeby wybrać jakiś inny zegarek :shock: .
Jak to w końcu jest?

Wybieram aukcje, pośrednik pisze gdzie i ile kasy wpłacić, wpłacam kasiorkę a potem okazuje się, że nie ma już tych zegarków?
To coś chyba nie teges jest?
Czyli nie ma pewności, że kupię na 100% zegarek, który chcę?

I ostatnia prośba możecie mi zapodać link do aukcji z tanim ;) pekinem z małą sekundą?
To znaczy ja mogę znaleźć taką aukcję ale sam sobie nie ufam ;) a wiem, że są już tutaj fachowcy władający swobodnie chińskim więc nie będzie to dla nich problem myślę.
 
 
bow 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Wujek/Zbok brązowy


Pomógł: 62 razy
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 14239
Skąd: Toruń
 #47  Wysłany: 2010-05-04, 23:26   

Pekina z małą sekundą, tak samo jak z centralną to znalazłem tylko jedną aukcję, ale ja młody student chińskiego języka i moce moje nikłe są :D
Stał po 478 juanów, jak dobrze pamiętam.

Pewność jest chyba wtedy, jak dojdzie przesyłka.

Z tego co zrozumiałem, to pośrednik najpierw ściąga kasę za wybrany przedmiot - to nawet zrozumiałe - i dopiero później bierze się za kupowanie. Tyle, że na Tao są dosyć słabo aktualizowane informacje i może się okazać, że przedmiotów z naszej aukcji już dawno nie ma, ale na stronie widać ich cały full (w moim przypadku jedynie 88 szt.).

Wtedy Ci radośnie oświadczą, że masz se wybać inną aukcję, a Ty jesteś udupiony, bo już wpłaciłeś kasę.

Niby to wszystko proste, ale jednak generuje nowe rodzaje stresu.

A stresik przy zakupie cykacza to sama przyjemność. Od razu się inaczej nosi :mrgreen:
_________________
Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #48  Wysłany: 2010-05-05, 02:23   

bow napisał/a:
Tyle, że na Tao są dosyć słabo aktualizowane informacje i może się okazać, że przedmiotów z naszej aukcji już dawno nie ma, ale na stronie widać ich cały full (w moim przypadku jedynie 88 szt.).


Trochę dziwne mi się to wydaje, przecież na stronie z przedmiotem jest lista kupujących i liczba egzemplarzy, które już zostały sprzedane i które są dostępne. Jak ktoś dokona zakupu, to od razu liczba sprzedanych powiększa się o 1, a liczba dostępnych obniża.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #49  Wysłany: 2010-05-05, 08:36   

Tomsky...nie bardzo rozumiem dlaczego sie dziwisz...przeciez to calkiem mozliwe ze zanim ty wplacisz a posrednik dostanie kase (roznice czasowe) to Twoj przedmiot zwyczajnie zostanie sprzedany.
To najwiekszy market swiata wiec tym bardziej nie ma sie czemu dziwic.

Trzeba brac na to margines i tyle...nie przeskoczysz tego...
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Wozu
[Usunięty]

 #50  Wysłany: 2010-05-05, 09:01   

No właśnie tak jak Smok pisze przecież widać ile jest towaru i jak światowy market to OK ale nie wierzę, że 90 sztuk towaru rozejdzie się w jeden dzień albo szybciej bo PayPal przelewa kasę bardzo szybko.

Ale spoko pytanie czy można się mailowo dogadać z pośrednikiem czy taki towar jest czy tylko przez ten formularz.
Próbował ktoś już tak?

Wiem, że trochę wyolbrzymiam, ale jak ktoś pamięta przed pierwszym zakupem na ebay też miałem wiele głupiutkich pytań, a teraz sam wciągnąłem kilka osób ze swojego otoczenia w takie zakupy :)
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #51  Wysłany: 2010-05-05, 10:20   

Tomsky: to sa Chiny, wszystko jest mozliwe : )

Nie musisz sie z posrednikiem dogadywac przeciez czy towar jest...na stronie posrednika masz opisane co ktory krzaczek w opisie aukcji oznacza wiec wszystko sam mozesz obadac co i jak.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #52  Wysłany: 2010-05-05, 21:51   

pisar napisał/a:
przeciez to calkiem mozliwe ze zanim ty wplacisz a posrednik dostanie kase (roznice czasowe) to Twoj przedmiot zwyczajnie zostanie sprzedany.


Taka sytuacja jest możliwa, ale mnie chodziło o coś innego - jeśli na stronie z przedmiotem jest napisane, że dostępnych jest kilkadziesiąt sztuk, to jest raczej niemożliwe, żeby wszystko było już wysprzedane. W takim przypadku, możliwe że wina leży po stronie sprzedającego, bo np. sprzedał zegarki gdzie indziej, a nie wycofał ich z taobao.
Wczoraj zniecierpliwiony długim oczekiwaniem wysłałem maila do yoybuy, czy mają już moje zegarki. Odpowiedzieli, że kupili je i jak pojawią się nowe informacje (tu chyba chodziło o dostarczenie towaru do nich) to mnie powiadomią. Na stronach z Seagullem i Pekińczykiem zauważyłem dzisiaj, że liczba dostępnych zegarków zmalała o 1, a liczba sprzedanych powiększyła się. W liście kupujących jest nowy kontrahent, czyli wszystko się zgadza.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #53  Wysłany: 2010-05-06, 13:00   

W grę wchodzi jeszcze coś: zauważyłem, że oni bardzo rzadko odświeżają stronę i ilość faktyczna na daną chwilę może się mocno różnić od ilości podanej...
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #54  Wysłany: 2010-05-06, 22:03   

Blaz napisał/a:
W grę wchodzi jeszcze coś: zauważyłem, że oni bardzo rzadko odświeżają stronę i ilość faktyczna na daną chwilę może się mocno różnić od ilości podanej...


Sprawdziłem teraz aukcję z Pekińczykiem, i rzeczywiście ilość zegarków sprzedanych jest mniejsza od ilości kontrahentów na liście kupujących. W takim wypadku można policzyć kupujących i ile sztuk który wziął. To chyba będzie dość miarodajna metoda, żeby wiedzieć ile zegarków zostało.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #55  Wysłany: 2010-06-29, 08:29   

4 maja rozpocząłem swoja przygode z Taobao i wczoraj przybyły zegarki






Długo co nie?

Było dość ciekawie. Kelly jest urocza (chyba że to facet, a w takim pzypadku jest sympatyczny i profesjonalny). Straciliśmy trochę czasu bo trzeba było szukać dostępnych zegarków. Zamawiałem 2, okazało się że ich nie ma więc wysłałem listę kilkunastu, tam okazało się że jest kilka więc wybrałem i wtedy okazało się że jest tylko jeden z nich więc zamówiłem 2 sztuki i sprawa poszła jużz szybko.

Wysyłka pocztą lotniczą, świetnie zabezpieczone, generalnie bardzo fajnie.

Tutaj drobne wyjaśnienei sytuacji wg Kelly:

Cytat:

And about the stock, sometimes even the money has been paid and the seller said the goods were in stock and she/he would send the goods immediately, we may be informed that the goods was sold out in next second by the seller. So we do not trust the seller's words until we receive the goods. And if this happens, we'll tell you immediately.

1) Some product may be out of stock, some size or color which you required may be sold out, we'll inform you immediately for your decision.
2) We may come across some customed product or things which should be imported from other countries at first, these products will take a long time for waiting, we'll inform you that when we get the feedback.
3) Some seller will be offline, so we can only get the feedback from seller when seller is on-line.
4) Sometimes, some seller said the goods are available and we have paid for the product, but after several days’ waiting for the product, the seller may suddenly tell us the goods are out of stock and refund.


So dear fiend, I hope you can understand this.


Generalnie chodzi o to, że to co jest na taobao ma sie nijak do rzeczywistości jeżeli chodzi o dostępność i trzeba się przyzwyczaić.

Ja tam ogarniam z Kelly następny zakup :D
_________________
Foch und Ch.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #56  Wysłany: 2010-06-29, 08:40   

Mnie obsługuje słodka Grace :wink: :smile:
_________________
 
 
wilbury 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 3 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1828
Skąd: Noworadomsk
 #57  Wysłany: 2010-06-29, 09:19   

Tak się od jakiegoś czasu przymierzam do Taobao, może w końcu co kupię, tylko mam pytanie jak długo trwa cały zakup? Tak miej więcej...
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #58  Wysłany: 2010-06-29, 09:28   

Mniej - to jakieś 3 tygodnie, więcej - ponad miesiąc.
_________________
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #59  Wysłany: 2010-06-29, 09:30   

No u mnie to było ekstremum bo 2 miesiące ale to przez nieszczęśliwe zbiegi okoliczności. Teraz jak kupuje jeden zegarek to wysłałem do Kelly 7 alternatywnych linków do ofert żeby zwiększyć prawdopodobieństwo, że gdzieś jest ten zegarek dostępny. :)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #60  Wysłany: 2010-06-29, 10:12   

Kelly , Grace (jesli to nie faceci) to calkiem zaczyna mi sie podobac to cale Taobao :D
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum