zakupy na Taobao
Odpowiedz do tematu

:
O usera: szeryf :) założyciela tematu z linku

Którego zresztą dawno już nie widziałem na forum...

szeryf
[Usunięty]
: Re: TAOBAO info potrzebne?
pisar napisał:
Panowie jak to w koncu jest z tym Taobao? Ma ktos jakies doswiadczenia z zakupami tam?
Moje skromne doświadczenie to 5 (6-sty w drodze) kupionych w Chinach ichnich zegarków. Wszystkie nabyłem przy pomocy pośredników, o których wspomniał Kyle. W razie konkretnych wątpliwości chętnie napiszę "co i jak" w sprawie. @TowRoupas Jakoś wiele innych spraw zaprząta mnie ostatnio i brakuje mi już czasu zaglądać na forum :(

:
Korzystaliście z yoybuy? Bezproblemowo?

:
Kuba, bez najmniejszych problemów, zakupy za ich pośrednictwem to sama przyjemność, poza płaceniem oczywiście :wink:

:
To dobrze, że sprawdzona firma :smile: A jak wygląda sprawa z prowizją dla nich? Ile pobierają?

:
Pobierają 10 % prowizji.

:
Svedos dużo kosztowała CIe obsługa przez tych agentow? Bo ja zamawiam produkt za 35 juanów a cena końcowa to 80 juanów. Wydaje mi się to troche za dużo.

35 juanów (produkt) + 10% + 8 juanów wysyłka do PL (20ems)+ wysyłka krajowa do agentów.

:
kuba-hxc napisał/a:
Svedos dużo kosztowała CIe obsługa przez tych agentow? Bo ja zamawiam produkt za 35 juanów a cena końcowa to 80 juanów. Wydaje mi się to troche za dużo.

35 juanów (produkt) + 10% + 8 juanów wysyłka do PL (20ems)+ wysyłka krajowa do agentów.


Kuba, nadal mówimy o kwocie rzędu 30 zł ...
List polecony z Polski do Chin kosztuje ponad 20 ...

:
Ja proszę zawsze o ubezpieczoną przesyłkę pocztą lotniczą, wychodzi o połowę taniej niż EMS, a i prawdopodobieństwo trafienia na cło jest mniejsze, wysyłka ubezpieczona pocztą to około 15 USD, EMS około 35USD.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-03-29, 11:17, w całości zmieniany 1 raz
:
A ja mam pytanie jak skutecznie wyszukiwać na Taobao, bo po wpisaniu nazwy po naszemu niby cós tam wyskakuje, ale niezbyt wiele. Przynajmniej mi się tak wydaje. Nie dotyczy to tylko zegarków. Macie jakąś sekretną metodę?

:
...może to pomoże - Szukajka Taobao w wersji dla ludzi

:
Dzięki, może będzie łatwiej, zara przetestuję.

:
Svedosie mam pytanie dotyczące agentów z yoybuy. Ile czekałeś na informację, że zakupili w Chinach zegarek i że trzeba wpłacić im za przesyłkę do Polski? Ja czekam już 10 dzień i trochę się martwię.

:
To czasami trwa kilka dni, oni sprowadzają najpierw przesyłkę do siebie, później wysyłają w świat. Jak nie masz informacji to napisz wiadomość do osoby od której dostajesz korespondencję, zazwyczaj szybko odpowiadają, mnie obsługuje Grace i odpowiada bardzo szybko. Ja zrobiłem na Taobao już kilka zakupów i wszystkie bez problemu.

Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-04-12, 22:36, w całości zmieniany 1 raz
:
Ok dzięki za odpowiedź:) Napiszę do Pani Anny w takim razie :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.