Drugie życie Ruhli
Odpowiedz do tematu

: Drugie życie Ruhli
Kupiłem kiedyś za jakieś absolutne grosze Ruhlę na części. Okazała się być prawie kompletna, więc jakoś głupio było mi ją kanibalizaować. Wylądowała w pudełku podpisanym "na lepsze czasy".



W międzyczasie gdzieś mi się rzuciła w oczy kolekcja Hamiltona "Black and Gold Capsule".


To mi podsunęło pewnien pomysł. Za 20-to krotność ceny zegarka kupiłem ceramiczną farbę Cerakote. Oszlifowałem kopertę, pokryłem magiczną miksturą i wrzucułem do pieca ciekaw wyniku eksperymentu.



Na przyszłość - warstwę trzeba kłaść cieniutką, bo trochę puchnie przy wypalaniu i się minimalna skórka pomarańczy zrobiła. Różne proporcje farby i utwardzacza dają różny połysk. Ja wybrałem satynę.

W trakcie gmerania okazało się, że zegarek jest moim rówieśnikiem (Ruhla wybijała kody na płytach jak producenci opon). Sprężyna się okazała wysprężyniona, więc kolejna trzykrotność ceny zegarka poszła na nową sprężynę.



Trochę musiałem harcerskimi metodami dorobić sprężynę ośki sekundnika (akurat bebechy Wostoka się walały pod ręką).



Ale ogólnie uważam, że efekt jest całkiem fajny. Bardzo lubię grzebać przy UMF 24. Mechanizm jest wybitnie serwisowalny, nawet metodami kowalskimi.
Zobaczymy jak trwałość powłoki wyjdzie w praniu.





Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Erolek, świetna robota :)
Gratuluję pifko

Pozdrawiam,
Wojtek
:
wyszło ekstra pifko

:
Aleś Ty mnie zaimponował pifko

:
Stylowy maluszek z tego wyszedł, podoba mi się pifko

:
Że też ci się chciało :shock:
A 3133 jak nie było tak dalej nie ma... ;)

:
Erolek,

Super projekt! pifko

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Maras napisał/a:
Że też ci się chciało :shock:
A 3133 jak nie było tak dalej nie ma... ;)


Ostantio wiecej frajdy sprawia mi grzebanie w roznych zlomkach, niz kupowanie nowych zegarkow.

A 3133 musi poczekac. W tym roku nic nowego nie kupuje.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Erolek napisał/a:
Ostantio wiecej frajdy sprawia mi grzebanie w roznych zlomkach, niz kupowanie nowych zegarkow.


Ja ciągle próbuję znaleźć czas żeby swoj warsztacik na nowo uruchomić. facepalm
Aż się prosi, bo teraz biurko mam ktaóre mogę w pozycji zegarmistrzowskiej ustawić cool ;)

"It Is Possible To Commit No Errors And Still Lose."
:
Super wyszło pifko

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.