Nethuns Lava II
Odpowiedz do tematu

: Nethuns Lava II
Witajcie koledzy. Mam w planach zakupić Nethuns Lava II.
Mam jednak niezłą zagwozdkę. Nie potrafię zdecydować która wersja kolorystyczna :D
Zasadniczo wybór ograniczyłem do trzech wersji kolorystycznych, które zamieszczam na zdjęciach.

Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie, czy też sugestie. Wiem, że zegarek będę nosił tylko ja, ale fajnie wesprzeć się opiniami kolegów,
zwłaszcza wtedy, gdy sam nie potrafię się z tym uporać :facepalm:


1.


2.


3.

:
Trudny wybór - wszystkie nudne z lekką przewagą zielonego, który ma najwięcej "życia" i wygląda na spójny projekt.

:
Dzięki Odin. Bardzo cenię sobie bezpośredniość i szczerość pifko
Nie będę ukrywał, że decyduje czynnik finansowy. A w budżecie 1.2k, ten zegarek jest dla mnie całkowicie akceptowalny.
Potrzebuję zegarek stricte użytkowy, na każdy dzień. Zegarek, którego nie będzie mi specjalnie szkoda. A ten świetnie wpisuje się w te ramy :)

:
Mam, ten zegarek drugą jego wersję te zdjęcia co wrzuciłeś to 3 wersja ma inne nacięcia na bezelu.
Pozycja 3 fajna kolororystyka taki bym wziął.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
pifko
Ostatnio mam jesienny nurkowstręt :D
Na pierwszy rzut oka najlepiej wypada czarny z żółtą lumą ale po chwili zauważa się bezel z białymi indeksami i czar pryska. Nie zazdroszczę konieczności wyboru bo każdy ma coś, czego brakuje kolejnemu.
Jak dłużej się przyglądam to chyba też ostatni hmmm

:
1.

:
2.
Powodzenia.

Normalność, to indywidualne postrzeganie rzeczywistości.
:
Wskazałbym drugiego gdyby nie ta pomarańczowa wskazówka.
Trzeci, choć bez przekonania hmmm

:
Najlepiej wypada żółty :))




W tym przedziale cenowym można się przyczepić tylko bransolety niby jest ok. Zapięcie z blaszki ale i tak lubię ten zegarek

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Mnie się ten najbardziej podoba ;)


:
Pierwszy byłby fajny, gdyby nie białe indeksy na bezelu :/
Z pokazanych tu wybrałbym tego białego co Jarek pokazał.

Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
:
kornel91 napisał/a:
Mam, ten zegarek drugą jego wersję te zdjęcia co wrzuciłeś to 3 wersja ma inne nacięcia na bezelu.
Pozycja 3 fajna kolororystyka taki bym wziął.


kornel91 napisał/a:
Najlepiej wypada żółty :))

Obrazek
Obrazek

W tym przedziale cenowym można się przyczepić tylko bransolety niby jest ok. Zapięcie z blaszki ale i tak lubię ten zegarek


Dzięki Marcin pifko

Oglądałem właśnie prezentację na youtube. I rzeczywiście wygląda całkiem fajnie :)

KLIK - PREZENTACJA Lava LS255

Marcin, rozumiem, że tylko zapięcie to blaszka, a reszta pełne ogniwa, tak ?
Co do żółtego, prezentuje się świetnie. Ale raczej korzystałbym z niego tylko wiosną i latem..



Odin napisał/a:
pifko
Ostatnio mam jesienny nurkowstręt :D
Na pierwszy rzut oka najlepiej wypada czarny z żółtą lumą ale po chwili zauważa się bezel z białymi indeksami i czar pryska. Nie zazdroszczę konieczności wyboru bo każdy ma coś, czego brakuje kolejnemu.
Jak dłużej się przyglądam to chyba też ostatni hmmm


U mnie nurkowstręt jest praktycznie obcy. Do tej pory miałem jednego nurka - Deep Blue.
Byłem bardzo zadowolony z użytkowania. Do czasu aż go nie zgubiłem :/
No w sumie to mam coś mniejszego kalibru w postaci Orienta M-Force Yellow, Seiko SKX-007,
czy Vodolaza Moscow Classic. Ale to nie to samo. Potrzebuję coś dużego i ciężkiego, co nie obciąży zbytnio budżetu ..



revolta napisał/a:
1.


Dzięki revolta pifko


Bimberek napisał/a:
2.
Powodzenia.


Bimberek, dzięki za opnie pifko


Machu napisał/a:
Wskazałbym drugiego gdyby nie ta pomarańczowa wskazówka.
Trzeci, choć bez przekonania hmmm


Dzięki Jarek pifko
Ten zielony był moim pierwszy wyborem. Tak jak zauważył Odin, wydaj się być najbardziej spójny ..
Z drugiej strony, to dość mocne kolory, które bardzo mi się podobają, ale zegarek traci nieco na uniwersalności ..


Machu napisał/a:
Mnie się ten najbardziej podoba ;)

Obrazek

Sebastian napisał/a:
Pierwszy byłby fajny, gdyby nie białe indeksy na bezelu :/
Z pokazanych tu wybrałbym tego białego co Jarek pokazał.


Jarek, Sebastian, bardzo fajny. Również myślałem o tej wersji.
Niestety po namyśle, doszedłem do wniosku, że będzie mi przeszkadzał ten dwukolorowy ceramiczny bezel ..

Co do pozycji numer jeden, to bezel powinien mieć faktycznie indeksy w innym kolorze.
Fajnie, gdyby licowały z tymi na tarczy, lub były nieco ciemniejsze ..




Niestety, tak jak ktoś wcześniej wspomniał, każdy z nich ma coś w sobie, ale również
każdy ma jakąś niespójność kolorystyczną. Generalnie jednak, projekt się broni. Zwłaszcza gdy spojrzymy na cenę.
W kwocie około 1.2k, bardzo ciężko o sensowniejszy zegarek w tym stylu.
Świadomie narzuciłem sobie budżet w kwocie do 1.5k. I w tym obszarze poruszałem się. Trafiłem tym sposobem na Lave II.

Znajdzie się jeszcze jakaś alternatywa na rynku w tym budżecie ?
Ja do tej pory koncentrowałem się na zupełnie innych czasomierzach. Użytkowałem co prawda zegarki mechaniczne,
czy też automatyczne, ale raczej takie klasyczne. Temat Diverów jest dla mnie raczej obcy ..
Jeśli przyjdzie Wam do głowy jakaś inna propozycja, to śmiało piszcie. Na pewno wezmę pod uwagę.

I dziękuję Wszystkim za opinie pifko

:
Jak myslałeś o zielonym to może Phoibos Leviathan :?:

:arrow: https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/LEVIATHAN-GREEN/451

:
Jarka propozycja jest ok na serious watches mają dobre ceny. Masz Jakub łapę jak drwal to może jeszcze ocenx sharkmaster.

[ Dodano: 2021-10-21, 18:47 ]
https://www.zegarkowygigant.pl/marki/oceanx

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Jak ma być nurek, du-y i ciężki do 1500PLNów to może któryś Maranez?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.