Ekstremalne macro
Odpowiedz do tematu

: Ekstremalne macro
Przykleilem Heliosa do gory nogami do rodzinnego kompaktu i wyszlo mi super hiper ekstremalne macro.Efekty (na seiko sportsmatic 5 i Wolnie)













Ostatnio zmieniony przez Janek 2010-10-03, 16:55, w całości zmieniany 2 razy
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Stara metoda dobrze znana :twisted:














Więcej chyba już nie mam

Ostatnio zmieniony przez Szymek 2010-10-03, 16:01, w całości zmieniany 2 razy
:
super wyszło też o tym myślałem .. wcześniej przykładałem lupkę zegarmistrzowską do obiektywu , ale słabo to wychodzi .

:
No młodzieży :smile: jestem pod wrażeniem.

Blaz
[Usunięty]
:
No i to jest to! :shock: :grin:

:
Niezłe, czuć duszę w tych starociach :grin:

Super Podpis Bulwo
:
Oczywiście jak wcześniej powiedział Szymek,ta metoda fotografowania jest stra jak świat, fotki obu Panów świetne.

Ale jednak muszę wyróżnić Szymka jego fotki są bardzie plastyczne można by rzec przestrzenne i bardzo dojrzałe.

Heniu popracuj jeszcze nad , zdaję sobie sprawę że to pierwsze próby, ich efekty są bardzo dobre.

:
Są świetne też mógłbym takie potrafić robić :D

Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
:
Zajedwabiste fotki :shock:

:
TowRoupas napisał/a:
Są świetne też mógłbym takie potrafić robić :D


Nie jest to takie trudne, jakby się wydawało. Grunt to stabilnie osadzony aparat, jakieś narzędzie do makro - np. odwrócony obiektyw - i dobre oświetlenie.

Do tego samowyzwalacz lub zdalny spust i sporo cierpliwości :)
Duża głębia ostrości jest wymagana (czyli mocne przysłanianie obiektywu), przy małych odległościach głębia jest niewiarygodnie mała.

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
Dodam troche nowych,HDRowanych (pierwszy raz w zyciu pokazuje zdjecie z ktorym bylo cokolwiek robione).Kalibry na fotkach to Sea Gull ST-25,France Ebauches 140-c i Seiko 6619.











Ostatnio zmieniony przez Janek 2010-10-03, 19:34, w całości zmieniany 1 raz
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Wyglądają jak zdjęcia z mikroskopu ;)

:
Nie wiem czy kojarzycie, ale w Zgierzu Szymek latał z "luźnym" obiektywem w ręku, i fcił zapamiętale tą metodą :lol: ... Co to było Szymuś? Mir ?

:
Ja ulatwilem sobie zycie i przykleilem obiektyw na tasme xD
Ale do Szymka mi jeszcze brakuje.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
ALAMO napisał/a:
Nie wiem czy kojarzycie, ale w Zgierzu Szymek latał z "luźnym" obiektywem w ręku, i fcił zapamiętale tą metodą :lol: ... Co to było Szymuś? Mir ?

To był Heliosik z 8listkową przesłoną , chociaż nie wiem może z 3 zdjęcia tą metodą zrobiłem póki co to nie wiem gdzie one są :oops:

Wujek Czeslaw napisał/a:
Ja ulatwilem sobie zycie i przykleilem obiektyw na tasme xD
Ale do Szymka mi jeszcze brakuje.

A tam ja tam zdjęć nie umiem robić :oops:

Ostatnio zmieniony przez Szymek 2010-10-03, 20:09, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.